Autor Tema: PAŽNJA!!! Sve više slučajeva DIROFILARIOZE - SRČANOG CRVA  (Pročitano 68948 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Verica Krajačić

• Newbie
  • *

Odg: PAŽNJA!!! Sve više slučajeva DIROFILARIOZE - SRČANOG CRVA
« Odgovor #225 poslato: 12 Maj, 2016, 21:44:35 »
Lijepi pozdrav svima! Molim pomoć!! U ponedjeljak moja kujica dobermanka zarazila se babeziozom(piroplazmoza)!
Dobila je injekciju imizola. Utorak,počinje strahovit kašalj,opet dobije injekciju..jučer malo bolje,danas koma..jedva stoji na nogama,otežano diše..čak ne želi ni ležati nego stoji..dal je bilo tko imao iskustva s tom boleštinom? Očajna sam..želim joj pomoći...sama neznam kako..ima li neko kakav savjet,kako da joj olakšam,barem da može disati normalno..ležala mi je u krilu,malo je spavala,onda novi šok,prestaje disati..drmala sam ju da se probudi i da udahne..sad leži na trbuščiću al glava u zraku,čim ju spusti,već počinje teže disati.. Please help!!

Van mreže zmanic

• Full Member

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #227 poslato: 13 Maj, 2016, 09:35:56 »
Lijepi pozdrav svima! Molim pomoć!! U ponedjeljak moja kujica dobermanka zarazila se babeziozom(piroplazmoza)!
Dobila je injekciju imizola. Utorak,počinje strahovit kašalj,opet dobije injekciju..jučer malo bolje,danas koma..jedva stoji na nogama,otežano diše..čak ne želi ni ležati nego stoji..dal je bilo tko imao iskustva s tom boleštinom? Očajna sam..želim joj pomoći...sama neznam kako..ima li neko kakav savjet,kako da joj olakšam,barem da može disati normalno..ležala mi je u krilu,malo je spavala,onda novi šok,prestaje disati..drmala sam ju da se probudi i da udahne..sad leži na trbuščiću al glava u zraku,čim ju spusti,već počinje teže disati.. Please help!!

Da li ste sigurni da je piroplazmoza? Piroplazmoza daje razne simptome, ali kasalj nije jedan od njih! Brzo kod veterinara!! Nadam se da nije kasno...

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #228 poslato: 13 Maj, 2016, 11:29:10 »
Otezano disanje, kasalj, glava u vazduhu, zvuci kao da pas ima vodu u plucima, a to je obicno posledica problema sa srcem. Mozda se kod nje sve odjednom ispoljilo.. Za izbacivanje vode iz organizma daju se lekovi, ali sve to veterinar mora utvrdi..

Van mreže Jim Dunlop

• Newbie
  • *

« Odgovor #229 poslato: 14 Maj, 2016, 17:57:27 »
Da li je kod infekcije srcanim crvom kasalj obavezan simptom?

Van mreže Verica Krajačić

• Newbie
  • *

« Odgovor #230 poslato: 14 Maj, 2016, 20:22:21 »
Moja šapica me napustila jučer ujutro...ne mogu vjerovati..pretužna sam...zatvorila je svoje preslatke okice meni na rukama..ne mogu se pomiriti s tim....bila sam kod veterinara,ništa nije poduzeo da joj pomogne..molila sam da joj da infuziju,presluša pluća,nešto,bilo šta..al imao je hitan slučaj,pa eto..ona nije bila da nakon posjeta njemu,za par sati mi izdahne.. neznam..sve više mi to liči da uopće nije bila piroplazmoza nego nešto sasvim drugo..a vjeruješ čovjeku koji ima tri titule..(nemojte krivo shvatiti ali očajna sam) svi ponekad pogriješimo,ali ovo me stvarno šokiralo da ne pokazuje mrvu samilosti prema jadnom biću koji ne može reći da ga nešto boli.. eto,borili smo se 4 dana al smo izgubili..srčeko nije izdržalo..

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #231 poslato: 14 Maj, 2016, 23:50:08 »
Na žalost. poznajem taj osećaj, i te kako...

Udahni duboko, prespavaj par dana i kreni potrgu za drugim ljubimcem, najlakše je ...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #232 poslato: 15 Maj, 2016, 11:17:13 »
Da li je kod infekcije srcanim crvom kasalj obavezan simptom?

U poodmakloj fazi, da.

Verice, jako mi je zao. Meni iz tvog prethodnog posta uopste nije zvucalo dobro. Veterinara ima raznih, i dobrih i losih. Tuzno, ali tako je :(

Van mreže Aja89

• Newbie
  • *

« Odgovor #233 poslato: 25 Oktobar, 2017, 17:39:43 »
Pozdrav svima :)

Ne znam piše li neko ovde i dalje, ali moram da pokušam. Očajna sam poslednje dve nedelje... Pre godinu dana usvojila sam bretonku koja je nađena na ulici, tada je imala nepunih godinu dana. Živahnijeg psa od nje nema, vezala se za mene da me prati kao senka. :) Imala je neki kašalj, platila sam analize na četiri parazita - srčani crv je bio glavni, i još neke analize da joj se proveri kompletno stanje jer je bila na ulici, pre nego što ode na sterilizaciju. Sve je prošlo super, negativno, ali kašalj i dalje tu. Slušala je veterinarka, ništa ne čuje, i ja je prebacim na am - ona super. Vratim je skoro na ogrlicu jer vuče napolju kao manijak, kad opet kašalj i rešim da je odvedem da se lepo snimi da više ne brinem. I imala sam šta da čujem... na snimku se videlo da je puna sačme i da ima neko blago zapaljenje bronhija. Isplakah se kao luda dok sam je vodila da se testira na srčanog crva, i onda se ispostavilo da i to ima... Teši me veterinarka da se to leči, jer nije dugo zaražena (pošto je pre nepunih godinu dana bila negativna)... A ja joj cele godine davala tablete protiv zaraženih komaraca, pa misle da ju je ujeo negde u to vreme pre nego što je nađena, jer dok crv ne poraste skroz rezultati umeju da budu lažno negativni. I na terapiji je od prošlog ponedeljka, trajaće šest meseci, mora da miruje, a ona luda kao struja... Sorry ako sam udavila, ali očajna sam zbog svega što sam saznala. Očigledno je propatila dosta ranije, sačma je dokaz toga, a ja sam morala malo da olakšam dušu. Da li ima neko možda kome se pas izlečio? Značilo bi mi da čujem da je neko uspeo da pobedi ove proklete crve.