Autor Tema: Pas nece da jede  (Pročitano 60876 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Anit@

• Hero Member

Pas nece da jede
« poslato: 02 Jun, 2012, 14:02:56 »
Boni od juce nece da jede,tuzna je,samo lezi i ne pomera se.
Bio je vet juce ujutru dobila je injekcije i vec posle par sati je bila vesela i jela je. Danas ujutru opet isto kao juce nece da jede. Jutros je opet bio vet,opet injekcije,temperatura 38.5. Jos uvek joj nije bolje. Ja se bojim da cu i nju izgubiti  :sweating:

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Pas nece da jede
« Odgovor #1 poslato: 02 Jun, 2012, 14:13:00 »
i nju je ujeo krpelj?
ili je nešto drugo....

Van mreže Anit@

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 02 Jun, 2012, 14:47:44 »
Pa ne verujem,nisam joj nasla krpelja a i mokraca joj je u redu...ja stvarno ne znam sta je problem
Povracala je onako belu penu

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 02 Jun, 2012, 15:20:58 »
a kakve joj injekcije daje ako ne zna šta joj je?!
možda je pojela nešto što joj ne prija

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 02 Jun, 2012, 16:38:53 »
Pa jel ti vet rekao shta joj je ili joj je samo dao inekciju? Ti simptomi mogu znachiti svashta, od upale grla do toga da je pojela neshto shto nije trebala.... javi shta se deshava

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 02 Jun, 2012, 17:33:12 »
prvo da li je vakcinisana protiv stenecaka,da ti nije istekla ona godisnja?
drugo sta joj je veterinar dao,za sta injekcije?

Van mreže Anit@

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 02 Jun, 2012, 18:23:52 »
Rekao je da sumnja na trovanje hranom. Nije mogla da se otruje ovo sto dobijaju meso je iz mesare provereno,a po dvoristu nigde ne stavljamo otrov. Prvi dan je dobila neku inekciju protiv povracanja i antibiotik. Danas nije rekao sta joj je dao. Pila je dosta vode ali je posle sve ispovracala. Probala sam da joj dam malo pirinca nece,pa sam joj sipala u usta onu pirincanu vodu.
Vakcinisana je protiv stenecaka.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 02 Jun, 2012, 18:27:01 »
ako povraća nemoj da joj daješ mnogo vode da pije. stavi joj sve po malo. dve kašike vode pa posle pola sata još dve i tako u krug dok ne bude bolje
isto tako i sa hranom. kada pas povraća treba ga polako vraćati i davati mu male porcije

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 02 Jun, 2012, 18:51:12 »
Anita a da nije neko sa strane ubacio nešto u dvorište ? Jesi ti pominjala da ti se to već jednom desilo ili sam te ja pomešao sa nekim ?
Mislim pošto vet sumnja na trovanje hranom....

Van mreže Anit@

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 02 Jun, 2012, 18:59:21 »
Evo ovu pirincanu vodu nije povratila,ali od juce uvece nije jela nista. Sta bih mogla jos da joj dam?
Nisi pomesao,ali mislim da bi onda vec uginula da ju je neko otrovao. Zvacemo mi drugog veta,samo sad ne znam kakve inekcije je dobijala pa ne znam sta ovo drugom vetu ni da kazem.

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #10 poslato: 02 Jun, 2012, 21:17:13 »
nadam se da je uzrok svega sto joj se desava tuga zbog gubitka Lili...

Pitaj veta sta joj je dao. Ima li on neki konkretno objasnjenje osim sumnje? Jbg, moze da bude svasta a da ne bi malena ispastala, konsultuj se i sa nekim drugim vetom.

javljaj kako je.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 02 Jun, 2012, 21:37:32 »
spremi joj piletinu sa pirinčem,ali joj daj jednu kašiku. pa ako ne ispovraća za sat vremena još jednu, pa još jednu....i tako dok sve ne pojede bez povraćanja

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 03 Jun, 2012, 09:36:00 »
To povracanje pljuvacke ili kako ti kazes "bele pene" nemoj da te plasi. Mislim moze da bude svasta, ali stella to povrati svaki put kada se glupira sa hranom. Jedan dan ne jede nista i odmah ujutru izbaci zeludacnu kiselinu. Ako nema drugih simptoma, mislim da nije nista ozbiljno. To sto je mirna i sto ne jede je verovatno zbog gubitka sestre, a na to i vremenske promene. Vidi da je polako vratis u normalnu, kao sto su gore rekli po malo hrane iz vise puta. Ne treba joj sad prenatrpanost hranom, narocito zato sto je manji pas u pitanju.

Bice dobro, nemoj da se sekiras.  sm wink

Van mreže Anit@

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 03 Jun, 2012, 10:01:05 »
Spremila sam joj onako pilece meso skuvano sa pirincem,i dalje nece da jede ali joj ja stavljam u usta pa koliko toliko proguta. Vet je rekao da je 90% trovanje,nema temperaturu (38.5),povraca i ima proliv. Dobija inekcije protiv povracanja. Verovatno ce danas biti stavljena na infuziju. Iskreno ja ne verujem da ce biti bolje  :cry: jako mi lose izgleda,mada reaguje ako joj se obratim mase repom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 03 Jun, 2012, 11:07:38 »
anita, nemoj da odustaješ. prošlo je više od 24 sata od kako je to krenulo što znači da postoje velike šanse da se izvuče.
sa infuzijom nećete pogrešiti, ona će dobiti sve što joj je potrebno a što sad ne može da unese sa hranom
da li mi nekako možemo da pomognemo?
da li neko zna odličnog veterinara u anitinoj blizini pa da prebacimo psa na pregled?
ajde javite se ljudi