Autor Tema: Udruzenja za zastitu zivotinja!  (Pročitano 2087 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vuk

• Hero Member

Udruzenja za zastitu zivotinja!
« poslato: 04 Novembar, 2014, 14:22:06 »
Ovih dana se digla prasina oko jednog poznatog udruzenja za zastitu. Necu imenovati koje jer, jer ne zelim da diskutujemo samo o njima vec o svim.
Kakvo je vase misljenje?
Racunam da su na ovom forumu uglavnom normalni ljudi koji misle svojom glavom, pa mi je vase misljenje bitno.
Licno da priznam moje poverenje je odavno poljuljano. Iako je ovo smesna stvar koja se trenutno desava i svodi se na rekla - kazala, opet mi crv sumnje radi.  :th:

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Odg: Udruzenja za zastitu zivotinja!
« Odgovor #1 poslato: 04 Novembar, 2014, 19:43:10 »
Moze li malo detalja? Nemam pojma na sta mislis.
Psi su ljubav.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 04 Novembar, 2014, 19:57:44 »
Ma taj dogadjaj koji me je naterao da razmisljam o udruzenju uopste nije bitan, pa ga ne bih ni prepricavala....
Mene interesuje samo kakvo je vase misljenje o udruzenjima za zastitu zivotinja i jeste li imali ikakva iskustva sa njima?

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 04 Novembar, 2014, 20:59:29 »
Ne bih generalizovala ta udruzenja. Ima ih koji dobro obavljaju svoj posao. Dobro u skadu sa finansijama kojim raspolazu. Ima ih i kojima dobrobit zivotinja nije na prvom mestu (ako je uopshte na nekom). Lichno, nemam mnogo iskustva i najbolje iskustvo imam sa pojedincima (ne udruzenjima) koji bukvalno ceo zivot posvecuju zbrinjavanju napushtenih zivotinja, mada i medju njima ima svakakvih...

Zakljuchak, ne mogu da generalizujem, ali potrebna su nam udruzenja koja savesno obavljaju taj posao.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #4 poslato: 04 Novembar, 2014, 21:02:51 »
Jednom sam poslala neki sitan novac za konkretnog psaa a drugom sam ponudila pomoć u hrani, da im donesem na vrata. Prvi su se javili sa 'Hvala:)' bez ikakvih kasnije informacija na fb wall-u ili mejlom o tom istom psu, koliko novca je prikupljeno, da li treba jos, gde je, šta je... Drugi se nisu ni javili na telefonski poziv  :D
Kao vlasnik psa i udomitelj, uzdržavam se od bilo kakvog mišljenja o udruženjima aktivnim na društvenim mrežama. Verujem da neki psi i mačke zaista nadju divan novi život uz pomoć udruženja. I hvala im na tome, od srca.
Kao racionalna osoba sa pristojnim profesionalnim iskustvom iz oblasti finansija i poslovanja u skladu sa propisima i dobrom praksom, biram da pomažem odredjene osobe koje nisu članovi /volonteri udruženja.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 04 Novembar, 2014, 21:10:09 »
Upravo...
 Par puta u novcu, onda mi je proradio prvi crv (jbg, ja sam plavusa i uzasna sam u finansijama), zatim u hrani onda sam cula da cak ni hrana ne ide uvek psima vec se imaju razni dilovi sa nekim polushopovima. E onda sam rekla u se i u svoje kljuse. Kupim hranu pa delim. Ima doduse par devojaka koje nisu ni u jednoj organizaciji i njima cu uvek pomoci ako budem mogla.
Ali... eto, ja priznajem da sam naivna i lakoverna ponekad... ali nisam jedina :(
Samo, sve to mi je malo zalosno i tuga me hvata ponekad  :(

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #6 poslato: 04 Novembar, 2014, 21:50:40 »
Ispustila sam i treći a najvažniji slučaj da napomenem. Vozili smo posavskog goniča do Novog Sada. Bez ikakvih papira, na reč, prosto se javili na fb apel za pomoć. Mentoli. Pas je iz jednog manjeg grada, imao je 2-3 godine, izbačen iz kuće i živeo na ulici neko vreme. Do Beograda su ga dovezli članovi lokalnog udruzenja. U NS-u ga je preuzela osoba koja se bavi zaštitom pasa. Nakon prve poplave slika, u roku od mesec dana nije bilo više nikakvih informacija od strane te osobe. Udruženje takodje nije objavljivalo bilo kakve informacije. Na direktno pitanje, osoba koja se bavi zaštitom pasa mi je rekla da je pas umro od jetre.
Od tada ne pomažem i ne podržavam nikako, čak ni fb lajkom udruženja ali ni zastitare koji se javno i aktivno ne zalažu za sterilizaciju napuštenih pasa. I dan danas mi se želudac prevrne kad se setim tog jadnicka.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 04 Novembar, 2014, 22:03:59 »
Auf... e to je bas bzvz  :(

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 04 Novembar, 2014, 22:26:25 »
Meni je iskreno sumnjivo non stop jadikovanje po fbu tih drustva i ostavljenja ziroracuna nekako mi je mnooogo sumnjivo. Stalno je nesto nemamo para, isticu smestaji, nemamo za hranu a nikako da ostave slike pasa o kojima se brinu.
 Covek u Nisu upravlja azilom od 400 i kusur pasa pa ne kuka kao ta udruzenja.
Zato i ne dajem pare bolje mi je da kupim hranu i hranim lokalne lutalice nego da bacaim pare u nepoznato

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #9 poslato: 04 Novembar, 2014, 22:53:47 »
Udruzenja za 'brigu' o zivotinjama u Srbiji najcesce su sacica ljudi (citaj: zena) kojima spasavanje kucamaca prestavlja neki vid oduska. Na kraju se uvek medjusobno posvadjaju i vade jedne drugima oci. Kod nas prosto ne postoji udruzenje, u ovom trenutku, koje smisleno, planirano i takticki radi - nesto. U sustini, oni ne resavaju probleme, vec eventulano njihove posledice i to pod uslovom da ne prave jos vece probleme zivotinjama, sto je nazalost prilicno cesto.

Da bi jedna nevladina organizacija, udruzenje gradjana, gomila ljudi koja hoce da promeni nesto bilo gde-ne samo u Srbiji, mora da funkcionise kao firma i mora imati uredjen sistem namenjen onome cime se bavi. Moraju se pisati projekti, preduzimati koraci, razmisljati, organizovati se. Ljudi koji se bave problemom napustenih zivotinja, ako zele da to rade zaista ozbiljno, moraju ziveti od toga; moraju imati i materijalnu dobit, jer pre svega valja od necega ziveti... U svakom slucaju, par devojaka koje skupljaju kucice po ulici, zickaju pare i kukaju sirom fejsbuka je ..... jel treba to da imenujem uopste.

Kao jedan slikovit primer ovoga sto sam zvrljala gore... Kada su bile poplave u Obrenovcu, moja muska polovina i ja smo tri nedelje bili tamo svaki dan, ceo dan. Da, pas mi je bio jako tuzan. :/ Prvo smo otisli pod 'pokroviteljstvom' Veterinarskog fakulteta, ali kako je profesorski entuzijazam trajao svega par sati, a policija odlucila da nas skine...s' dnevnog reda, pridruzili smo se organizaciji Cetiri Sape. Oni su velika organizacija, imaju ispostave u 12 zemalja, rade 'disaster releaf' misije gde god da ustreba i mali MILION drugih akcija, programa i kampanja. Nevladina su organizacija, finansiraju se samo iz donacija. Oni su dosli u punoj opremi, sa sve nekoliko kombija, camaca, motora, opremom za hvatanje i smestaj pasa, mobilnom veterinarskom klinikom, nekoliko veterinara, nekoliko 'menadzera' i jos gomilom kojecega. Bilo su tu timovi iz Bugarske, Rumunije, Ukrajine, a imali smo i nekoliko Nemaca, Austrijanaca i jednu celu Svajcarkinju. Svi ti ljudi imaju svoja zaduzenja, svoj posao u organizaciji (koji se nije uvek poklapao sa onim sto su radili u Obrenovcu), imaju porodice, decu, ispunjene zivote...vole iskreno i duboko ono sto rade jer realno - ne bi bili u Obrenovcu do kolena u kojecemu vadeci pse, i ne bi tako reagovali na obesne srpske seljake koji su se otimali o onih ukupno 100 tona hrane za zivotinje koje su te tri nedelje delili. Neopisivo je lep osecaj raditi sa takvim ljudima; raditi prave stvari, na pravi nacin.

Za to vreme, neki vrlo zvucni i 'bitni' srpski tj. beogradski zastitari su stihijski vadili zivotinje kako im se cefnulo, izbacivali ih na put, otimali zivotinje jedni od drugih, jako puno rasnih pasa je u zemlju propalo, a cak su se dve sporedne akterke ove poslednje afere potukle po sred poplavljenog obrenovca! Da ne pominjem da nisam mogla da nadjem informacije gde se nalaze zatvoreni psi po poplavljenom gradu, jer su zastitari spasavanje valjda cuvali za sebe.... Ono sto se vecina ljudi ne seca, a to je da je organizovano par sastanaka predstavnika udruzenja sa namerom da se ozbiljno organizuje spasavanje zivotinja, da se dogovorimo mi pre dogovora sa nadleznima. Na prvi sastanak su dosli svi, na treci nas cetvoro. :)

To je valjda slika vecine 'srpskih poslova'...tako je i sa zastitarima, samo jos gore, jer su ludi. Bukvalno, ludi.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #10 poslato: 04 Novembar, 2014, 23:36:37 »
A sta je uslov da recimo to udruzenje 4 sape otvori ispostavu u Srbiji?

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 05 Novembar, 2014, 08:58:02 »
Uvek se bojim da ce mi se toliko smuciti i da cu zbog toga dovesti sebe u situaciju da ne pomognem kada bude bas trebalo nekome pomoci.
Nisam cula za 4 sape, znam za Forgotten Paws Serbia, ali oni su samo mali segment te cele organizacije i mislim da ovde kod nas deluju po slicnom principu kao BETA i slicni...

Van mreže Dragica Ivkovic

• Newbie
  • *

kome se obratiti za pomocdg:
« Odgovor #12 poslato: 29 Oktobar, 2017, 11:53:57 »
Imam 5 kuceta 7 steneta 7 macke i 7 maceta.Zivim  i cuvam slogiranu BAKU.pRIMANJA SU BAKINA PENZIJA OD 13 000.Moze li neko da mi kaze kome i kako da se obratim za pomoc.Ako nahranim nas zivotinje su gladne ako nahranim zivotinje mi smo gladne.Zivotinje su sve pokupljene sa ulice ili ubacene u dvoriste.Pokusavam da ih udomim ali nece niko.Dva steneta su bolesna.Potrebna amputacija noge.Izvinite ako sam se obratila na pogresno mesto za savet.