Autor Tema: Domaći keks za pse  (Pročitano 60163 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Mina

• Hero Member

Odg: Domaći keks za pse
« Odgovor #120 poslato: 27 Decembar, 2013, 14:24:08 »
jučer je bilo 2 godine kako je Mo došla kod mene, pa eto malo za zasladiti se  sm love

doggy ferrero  sm smesko1

ne znam baš količinski sastojke, pokušat ću otprilike reći

~ 0.4 kg mljevenih zobenih pahuljica
   1 konzerva sardina
~ 200 g jetrica
~ 3-4 žlice mješavine začina (slatka crvena paprika, lan, sezam, suncokret sjemenke, ljuske jajeta, cimet)
~ miks povrća i kuhane riže (oko 200g), imala pripremljeno i smrznuto
~ juha u kojoj sam kuhala jetrice

uglavom, sve usitniti i pomiješati, smjesa treba biti gusta i onako ljepljiva. nauljila sam maslinovim uljem pleh i ruke i onda radile kuglice ... stavila sam samo na sušenje u pećnicu, negdje 20-tak minuta na cca. 120 stupnjeva. ispadne ih jako puno, nije sve za Mo, nego ćemo nešto nositi i drugim pesekima.

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #121 poslato: 27 Decembar, 2013, 14:49:54 »
super izgleda  sm prst gore blago se Mo  sm smesko1

ovako bi se mozda mogle i nagradice raditi.. :)

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #122 poslato: 27 Decembar, 2013, 15:17:27 »
Cestitke na dvogodisnjici! Imamo slavlja sirom foruma. :D
Kolacici i po sastavu i po izgledu deluju odlicno!

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #123 poslato: 27 Decembar, 2013, 15:21:02 »
Super izgledaju, i mi smo juče pravili neke keksiće (kolačiće bolje rečeno), da li vama ispadnu hrskavi ili ne?   :zb: Meni uglavnom nisu...  :(
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #124 poslato: 27 Decembar, 2013, 15:23:57 »
pa mi smo mogli zajedno da proslavimo  sm cheers

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #125 poslato: 27 Decembar, 2013, 15:29:37 »
Odlicni su svi recepti!!
Ovih dana pravimo keksice :dens:
Imate li neki recept bez zitarica, brasna i ostalih sastojaka koji mogu biti alergeni?
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #126 poslato: 27 Decembar, 2013, 15:55:56 »
@Lobo, ja sam kad je došla joj stalno radila sama nagradice, doslovce po 2 sata rezuckala to da budu jako sitni, al Mo je u jednom trenu počela brljaviti i nisu joj više bile interesantne, pa sam ja prestala kuhati :D ... tebi bi za traženje ovo bilo sasvim ok, jer budu veličine kao ferrero kuglice, ili veće čak, naravno pod uvjetom da bi Balta ovo zanimlo ;)

@Marina, imam jednu dvije knjige s receptima, probat ću iskopat neki bez brašna i žitarica pa ti javim!

@Katarina, hvala  :)

@Kača, nisu hrskavi, nisam ih zapekla, samo sam ostavila da se posuše tako da mi mogu stajati u frižideru duže vrijeme, po meni su taman niti premekani ni pretvrdi, mogu se trgati a ne mrve se.

@BlackKan, baš smo mogli, sjetit ću se drugi put ;) , no mislim da je Kan puno bolje prošao za rođendan  sm smesko2

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #127 poslato: 27 Decembar, 2013, 16:16:18 »
super su keksici!!! nadam se da je Mo uzivala :)

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #128 poslato: 27 Decembar, 2013, 16:51:59 »
@Lobo, ja sam kad je došla joj stalno radila sama nagradice, doslovce po 2 sata rezuckala to da budu jako sitni, al Mo je u jednom trenu počela brljaviti i nisu joj više bile interesantne, pa sam ja prestala kuhati :D ... tebi bi za traženje ovo bilo sasvim ok, jer budu veličine kao ferrero kuglice, ili veće čak, naravno pod uvjetom da bi Balta ovo zanimlo ;)

da, za to sam i mislio.. razmisljao sam o tome davno, ali nikad nisam sproveo u djelo, slicno tako sa zobenima i srdelama, ma Balto bi bio lud za tim sigurno, samo ne znam bi li nadmasilo hrenovke  sm lol1

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #129 poslato: 27 Decembar, 2013, 17:52:26 »
Mina ovo izgleda sjajno  sm prst gore
Inače sam gladan trenutno, a posle ove tvoje slike sam još gladniji  :S:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #130 poslato: 27 Decembar, 2013, 18:12:34 »
@BlackKan, baš smo mogli, sjetit ću se drugi put ;) , no mislim da je Kan puno bolje prošao za rođendan  sm smesko2
taman su mogli njegov deo da podele,ionako mu bilo mnogo  sm smesko1

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #131 poslato: 27 Decembar, 2013, 18:29:19 »
Imate li neki recept bez zitarica, brasna i ostalih sastojaka koji mogu biti alergeni?

hm hm hm ... baš i nemam nekaj za predložiti ..... kaj baš ni jednu vrstu brašna ili žitarica ne smiješ/želiš koristiti?? ili želiš koristiti gluten-free žitarice?
jer, ako je ovo prvo, meni jedino pada na pamet samljeti grain-free dehidrat (to sam ja prije isto koristila, doduše samo malo, ne kao kompletnu zamjenu za "suhi" dio), isto tako kokos, samljevene sjemenke različite, samljeveni orašasti plodovi (malo!) ... možda onaj slatki krumpir batata?? ne znam ... kakve kolačiće želiš dobiti? jer ako ne želiš koristiti brašna ni žitarice, ne znam kako dobiti onaj standardni suhi keks, eventualno možeš dobivenu smjesu koja će bit poprilično vodena i ljepljiva isto tako u kuglice pa spljoštiti svaku na papir za pečenje i ostavit da se posuši u pećnici ... ili možeš nekakav biskvit napravit jer bi se onda pečenjem vjerojatno ta vodena smjesta stisnula  :zb:

ako samo želiš gluten-free namirnicu onda možeš probat proso, quinou, heljdu, rižu, crvenu/zelenu leću ????

@Lobo, meni je super nagrada za to kaj tebi treba i pureća srca, taman veličine, ako su veća na pola, a nagradica za plus pet  sm prst gore

@Digi, Mo će uživat još nekoliko dana, previše ih ima da joj dozvolim sve od jednom  sm lol1

@Pop, hvala, evo ostalo je još dosta ako hoćeš za desert  :S:

@Kan, a ja baš tražim zadnje dane goveđe srce, i nigdje ga nema; da si prije rekao  :fige:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #132 poslato: 27 Decembar, 2013, 18:44:36 »
@Lobo, meni je super nagrada za to kaj tebi treba i pureća srca, taman veličine, ako su veća na pola, a nagradica za plus pet  sm prst gore

odlicna ideja, samo ne znam gdje to nabaviti.. di ti u zg to nabavljas i po kojoj cijeni?
ovdi kod nas nikad nisam vidio pureca srca u prodaji, ni pileca cak, dok u zg ih prodaju zajedno sa jetrom i onda odvoje ako zelis samo srca

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #133 poslato: 27 Decembar, 2013, 18:51:39 »
ili po mesnicama (onim gdje imaju samo perad) gdje dobivaš odmah i jetru, no ima recimo po Interspar i tim većim supermarketima, mislim da ja baš redovno to u Intersparu kupujem, cijena je oko 15 kn (ili nešto manje) za pola kile (samo srca), bude ih dosta u pakiranju, pa ti može biti za barem 3-4 treninga, ako ne i više, ovisno koliko puta ide u potragu.

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #134 poslato: 27 Decembar, 2013, 18:54:42 »
aj bas cu provjeriti tamo, hvala :)
za jedan trening potrosimo 1 pakiranje onih najmanjih hrenovki od 100g, nekad i manje