Autor Tema: Stenja stenca,problem.  (Pročitano 352 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filipesku

• Newbie
  • *

Stenja stenca,problem.
« poslato: 07 Januar, 2018, 14:32:19 »
Pre svega,Hristos se rodi :) Nedavno sam imao problem,izveo sam labradora zenku staru 3 meseca u setnju,u obliznjem parku smo bili naisla je jedna zena sa svojim psima i tu pocela da drzi neki govor,u medjuvremenu njeni psi koji su stari 7-8 god su zalajali na ulicu i potrcali ka tamo na nekog coveka nisam sigura,ili nekog psa mozda i macka.Moje kucence se toliko uplasilo pocelo je da bezi i cvili jedva sam je zaustavio.E sad,posle tog dogadjaja nece uopste napolje da izlazi da se seta,proslo je 4-5 dana,ne znam sta da radim,verujem da se iscimala i da joj je stresan momenat bio...Da li je imao neko slicnu situaciju i koliko ce to da je drzi? Hvala

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

Odg: Stenja stenca,problem.
« Odgovor #1 poslato: 08 Januar, 2018, 18:53:26 »
Vaistinu se rodi! sm wink
Da li uopste uspijevate da izadjete vani sada?
S obzirom da je lab u pitanju, a svaki kojeg sam ja dosad upoznala bio je lud za hranom, ja bih pokusala tim pristupom. Znaci, bukvalno mamljenje hranom iz kuce, i nagradjivanjem i najmanjeg koraka. Uz malo (puno) strpljenja i volje, trebala bi da se ubrzo opusti. Poslije sto vise navikavanja na razne nadrazaje iz spoljasnje okoline, i gledajte da svaki susret sa nekim nadrazajem bude pozitivan. Sto vise svari iskusi kao mlada (u pozitivnom okruzenju naravno), bice samopouzdanija kad odraste. I pokusajte joj naci neko adekvatno psece drustvo, dosta ce joj znaciti igra s drugim psima.
Srecno!

Van mreže Filipesku

• Newbie
  • *

Odg: Setnja stenca,problem.
« Odgovor #2 poslato: 09 Januar, 2018, 12:33:00 »
Hvala na odgovoru,znaci mi i te kako.Izadje na kratko ispred ulaza i odma hoce nazad da se vrati,svakodnevno izlazimo.Kad smo kod hrane,dok smo pekli prase za Bozic,ona je stajala pored rerne iscekivala klopu :D haha Voli da se igra dosta,tako da svaki njen korak dalje nagradim pomilovanjem i igranjem,prava je maza :)))))