Autor Tema: Upala grla/krajnika i šepanje-povezanost?  (Pročitano 20832 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Manjevic

• Newbie
  • *

Odg: Upala grla/krajnika i šepanje-povezanost?
« Odgovor #30 poslato: 08 Januar, 2014, 03:58:14 »
Moje kuce je počelo da se krece. Kroz injekciju je dobijao longacef. Sada jede odlicno, otoka ima sve manje, kroz uši mu curi gnoj već danima, otoka na glavi skoro da nema. Ali mu se sada nadulo izmedju nogu. Sutra ga vodim u Zaječar pa javljam rezultate... Da li se ovde mogu postavljati slike i kako?

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 08 Januar, 2014, 08:21:32 »
naravno,za slike pogledaj ovde Upustvo za postavljanje slika na forum

Van mreže Manjevic

• Newbie
  • *

« Odgovor #32 poslato: 09 Januar, 2014, 20:24:08 »
Bio sam danas sa njim u Zajecar kod Videnovica. Izvukao mu je gnoj iznad leve noge. Jedan spric je bio pun drugi pola. I verovali ili ne, pas se vec bolje krece. Videnovic kaze da sada vec ide nabolje i misli da ce se izvuci....

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 18 Jun, 2015, 13:58:59 »
Borili smo se godinama, ali smo na kraju ipak izvadili krajnike... Sad kad razmislim možda sam trebao i ranije, ali jednostavno nisam želeo da ga izlažem narkozi, mislio sam da možemo da se izborimo sa tim...ali jok.

U poslednje 4 godine, 4 puta je išao na terapije zbog upale krajnika koja je za sobom povlačila i šantanje na jednu od prednjih nogu. Počelo je sa desnom, završilo se sa levom. Tačno je išlo naizmenično, svake godine druga noga. I svaki put se ta upala sve teže lečila.

Mislio sam da ću se izvući kada smo pregurali ovu zimu, ali nas je onaj ubitačan prelazni period dotukao definitivno. Na odluku da ih izvadimo sam se najviše odlučio zbog njegovih godina, u avgustu puni 6. Jednom sam dočekao da mi pas mora pod nož u dubokoj starosti, pa znam koliko je to rizično. Tako da sam se odlučio da više ne čekam.

Kad smo ih izvadili rekli su mi da su bili baš u lošem stanju i da je dobro što smo ih izvadili. Da sam napravio pravu stvar shvatio sam sinoć... Posle ne znam kog vremena Dak je legao i sa uživanjem iskrckao pola jagnjeće glave. Srce mi bilo puno  sm zelenko

Jedan duži vremenski period je jednostavno odbijao da jede bilo šta sem krtine, pojede koju kosku tu i tamo, ali jako retko. Pizdeo sam jer sam mislio da izvoljeva jer ga mrzi da žvaće. Sad kad se setim kako je u poslednjih par dana glodao koske koje inače ne bi ni pogledao, mislim da je to možda bilo zbog krajnika... Ko će ga znati, važno da je sad sve ok i da jede sve redom  sm to

Još nešto sam hteo da kažem, ali mi stade mozak  :zb:

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 19 Jun, 2015, 00:40:19 »
Sigurno da nije bila laka odluka...  :sweating:

Bas mi je drago da sad sve oke i da lepo rucka   sm cheers Drzimo Daku :fige: da tako i ostane.  sm love

Van mreže Milena Lazarević

• Newbie
  • *

« Odgovor #35 poslato: 23 Jul, 2017, 22:01:40 »
Zdravo svima, sada ja imam slican problem ovome, moja pas je u cetvrtak 13.07. pocela da sepa na levu zadnju nogu, pomislila sam da se nesto povredila jer se dan pre toga igrala sa drugim psom i to bas onako grubo, medjutim, u narednih par dana to se nastavlja i pogorsava, u subotu prestaje skroz da jede. U ponedeljak ujutru, 17.07. odlazimo kod veterinara, nakon sto su joj ispipali nogu, rekli su da noga deluje ok, medjutim nisu je snimili. Dali su joj sedative da pogledaju grlo, i rekli da ima upalu krajnika. Odmah tada krece sa terapijom. Gentamicin, penstrep i catosal. Primala je to 5 dana, do 21.07. medjutim stanje se ne popravlja. Od srede, 19.07. evo do ovog trenutka, ja nju hranim maltene na kasicicu malim parcicima mlevenog mesa. Sutra idemo nazad kod veterinara, a mislim da cu mozda otici i kod nekog drugog. Koliko traje oporavak od upale krajnika? Sta da radim sa odbijanjem hrane?

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 24 Jul, 2017, 14:28:07 »
Mislim da bi nakon 5 dana primanja antibiotika moralo da joj bude bolje. Mozda neki iskusniji veterinar da je pogleda..

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #37 poslato: 24 Jul, 2017, 16:29:33 »
greska