Autor Tema: Alergije kod pasa  (Pročitano 37449 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Odg: Alergije kod pasa
« Odgovor #75 poslato: 14 Januar, 2015, 14:52:57 »
Sranje. I ja mislim da je sada vec nesto iz okoline. Ali to znaci da oprezno, polako mozemo da je vracamo na mesoooooo. :D
Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #76 poslato: 14 Januar, 2015, 15:05:25 »
Ali polako, one at a time  :fige:

Van mreže Natabaj

• Full Member

« Odgovor #77 poslato: 07 Jun, 2016, 15:28:03 »
Vec par dana mucimo muku sa nekom alergijom...Veterinar kaze da je alergija na nesto sto je pojeo na osnovu simptoma-donji kapak je otecen na levom oku,otecen je sav,crven i boli ga kada otvori usta...Bili smo u petak i dobio je boce,to vece i sutradan je bio ok  da bi u nedelju ponovo otekao...Dala sam mu presing na savet veterinara...Popodne je ponovo bio ok i juce popodne je ponovo otekao i opet sve isto...Izbacila sam mu meso za koje sam mislila da izaziva alergiju ali ocigledno da nije to,od subote je na pirincu i piletini ,jutros sam mu cak dala samo piletinu bez pirinca.Danas ponovo idemo,ali nisam pametna sta bi moglo biti...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #78 poslato: 08 Jun, 2016, 09:04:07 »
Da nije njega nesto gricnulo, neka osica ili tako nesto?

Van mreže Natabaj

• Full Member

« Odgovor #79 poslato: 08 Jun, 2016, 16:45:10 »
Jeste pcela,ali 10 dana pre prvih simptoma za uvo...Juce je bio kao da mu se nista nije ni desavalo,da bi jutros ponovo imao bol kada otvori usta...Znacu ujutru ima simptoma popodne skoro nista... :th: sm ljutko

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #80 poslato: 09 Jun, 2016, 09:02:41 »
Moguce da zbog presinga spadne otok i kad istekne delovanje on se ponovo pojavi.

Izbaci piletinu i vidi kako ce se ponasati.

10 dana od ujeda je dug vremenski period trebalo bi da je izbacio taj otrov iz organizma ali ko zna...

Probaj da ubacis i zeolit, mozda pomogne.

Van mreže Natabaj

• Full Member

« Odgovor #81 poslato: 09 Jun, 2016, 12:47:17 »
Nije piletina problem,izgleda da je pirinac...Dobio je da pije Dexason dva puta na dan i nimulid jednom dnevno,posto je presing izgleda slab
Juce je posle jedne tablete zivnuo.Ima velike unutrasnje otoke i zato ga boli kad otvara usta.

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #82 poslato: 18 Jul, 2016, 22:42:02 »
Bok ljudi,evo mene nakon drugo vremena  sm love
Imam jedan problem sa svojom kujicom.Naime prije 7 mjeseci sam udomila kujicu sa ulice.Tada je bila stara 8-9 mj. i radi se o mješanki hrvarskog ovčara(i možda njemačkoga).Vesela crna kujica.
Problem je ovaj....od kako je došla vidila sam da ima više peruti na kože nego moja druga dva psa.U boksu u kućici sam joj držala slamu i tad je počelo luđačko češanje,dobila je dermatitis do krvi se češala  sm zid Izgubila je dlake na 1/5 tijela.
Bili smo kod veta,bila je antibiotiku osam dana,kupala sam je u nekom posebnom šamponu svako 2-3 dana tako 3 tjedna,te smo makli slamu iz kućice i postavili samo drvenu podlogu.
Stanje se počelo popravljat,rane su prošle,dlaka narasla  :dens:
ALI tu nije kraj problema.Ona i sada 2 mj nakon ima jako jako mnogo peruti na kožu,prepuna je toga...ne češe se više i ne ispada joj dlaka.Stvarno me brine o čemu se radi.U početku je hranjena Bosch granulama i kuhanom hranom,kasnije Bosch zamijenili Brit Care-om...zadnjih mjesec dana samo sirovo meso,kosti,iznutrice+naša hrana koja nije začinjena jako,ali pomaka nema.Koža u lošem stanju.Pas je njegovan,aktivna je(šeta svaki dan cca sat vremena,a od 23 do 7 je slobodna oko kuće). Očišćena je od unutarnjih parazita. Ima li netko ideju šta bi mogao bit razlog? :(
Luna <3

Van mreže Bota

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #83 poslato: 19 Jul, 2016, 13:39:56 »
Probaj , maslinovo ulje jednu jušnu kasiku u hranu svaki dan , i kantarijonovo ulje nanosi na ta mjesta gdje se stvara prhut (moralo bi pomoći )

Van mreže cherrybo

• Newbie
  • *

« Odgovor #84 poslato: 23 Jun, 2017, 10:16:22 »
Pozdrav svima!

Moj sedmomesečni patuljasti šnaucer već nekoliko dana kija i iz njuškice mu curi bistra tečnost. Veterinar kaže da nema temperaturu, grlo  i uši mu nisu u upali. Jedino već par dana ima crvene i krmeljive oči i to lečimo Gentamicin kapima. Sada već gotovo da i prolazi.
Juče je dobio injekciju antihistaminika i kijanje se smanjilo, nos postao suvlji, curenje prestalo.
Da li ovo može biti alergija na polen? Kako se ona tretira na duže staze?