Autor Tema: PAŽNJA!!! Sve više slučajeva DIROFILARIOZE - SRČANOG CRVA  (Pročitano 70937 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: PAŽNJA!!! Sve više slučajeva DIROFILARIOZE - SRČANOG CRVA
« Odgovor #15 poslato: 26 Novembar, 2012, 11:25:20 »
valjda zavisi koji se testovi rade

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 26 Novembar, 2012, 15:20:21 »
Nama u tih par hiljada shto se same krvne slike za celu godinu ulazi: Obavezno jedan pregled za krpeljsku groznicu (babeziju, piroplazmozu i ostale nazive) jer se redovno istripujem da je Tele ujeo krpelj nashla ga ja ili ne nashla, dovoljno je da Artag jednom u sezoni odbije da jede i ja vec ishaluciniram ostale simptome :crazy: Redovna krvna slika (to nije skupo) i test za srchanog crva. cca oko 3k.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #17 poslato: 26 Novembar, 2012, 16:46:26 »
Tačno tako, cena zavisi od od toga koje se pretrage vrše, ali i gde ste odneli uzorak: da li u humanu laboratoriju, u Vet Lab ili na Veterinarski fakultet. Evo i cenovnika za vet fax (cena svake stavke zasebno) http://www.vet.bg.ac.rs/~prvainterna/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=11 ali iako piše da rade test na dirofilariju, nema ga u cenovniku. Fax bi trebalo i da je najjeftiniji. Skoknuću do laboratorije tokom nedelje, pa ću da pitam.

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

Van mreže bubica

• Newbie
  • *

« Odgovor #19 poslato: 27 Septembar, 2013, 00:51:46 »
u poslednje vreme drasticno je povecan broj pasa koji imaju srcanog crva, moj pas ga je takodje dobio.Problem je u tome sto se tome vrlo malo zna i ne obraca paznja.O tome cak ni veterinari ne znaju puno a nekoj preventivi se i ne govori. Bolest je podmukla i tesko se na pocetku otkriva kada je najlaksa za izlecenje.Pas moze da zivi sa srcanim crvom i nekoliko godina a da vlasnik o tome nema pojma.Zato svim vlasnicima pasa preporucujem da ako primete da im se pas puno cese a nema buve,puno pije vode a nije jako vruce i nije jurio,takodje ako je odjed nom postao smoren da obavezno urade pregled krvi jer ako ima srcanog crva videce se pod mikroskopom ili uraditi laboratrijski test koji na samom pocetku moze biti negativan a da pas ipak ima crva. Lecenje je dugotrajno i skupo i zato je bolje delovati preventivno. Za to postoji nekolikopreparata za koje sam saznao a to su:Pfizer strong hold,Bayer advocate ,Fipro heart worm spot on.

Van mreže Žiška

• Sr. Member

« Odgovor #20 poslato: 27 Septembar, 2013, 14:38:31 »
Bubice baš mi je žao  :(

Evo ja samo da napišem cenu ako ima da neko još nije radio test (postoje i oni veterinari koji test nemaju u svojoj ponudi eventualno i dalje žive u ubeđenju da toga nema), mi smo radili na Vet.Fakultetu u ambulanti iza :

Knott test je 1000 dinara
a celokupni (i za mikrofilarije i odrasle) je 2400 .
Variraju cene od ambulante do ambulante (prijatelji radili knott za 1300 kod svog veterinara ima i gde je 1500).
Čekanje na rezultate ako ne za neki minut - max 15min.

Mi smo nažalost u čekanju na rezultate upoznali dva zasebna primera obolelih ....

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 27 Septembar, 2013, 18:44:47 »
Bubice, žao mi je. Šta sada? Jel je pas na nekoj terapiji?
Nisam imala pojma da je češanje jedan od simptoma  :zb:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 27 Septembar, 2013, 19:50:46 »
:( nadam se da ste na vreme otkrili?

Jel cheshanje u nekom odredjenom predelu tela ili?

Van mreže voodoo_

• Full Member

« Odgovor #23 poslato: 27 Septembar, 2013, 20:18:25 »
Nisam ni ja znao to za cesanje, sad se istripovah, pas mi se stalno ceska pozadi na ledjima ispod lopatica, uvek zguli dlaku na tom delu tela, nema ranica ni promena na kozi ali je dlaka na tom delu stalno kraca od ceskanja, a nema buve ni krpelje. Dahtanje jeste bilo pojacano letos, ali cenim da je to zbog vrucina normalno, i debelog krzna.
Bubice, srecno sa lecenjem.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #24 poslato: 27 Septembar, 2013, 20:48:00 »
Voodoo, ako zivite u blizini neke vode obavezno odradi test. Meni je vet rekao da je 1x godishnje dovoljno.

Van mreže Žiška

• Sr. Member

« Odgovor #25 poslato: 27 Septembar, 2013, 20:55:03 »
Voodoo ako ste dali psu advocate da smaknete očnog ,trebalo bi da ste radili test pre toga ? A i ako ste stavili već advocate pre koliko a nije bilo nus pojava- zaštićen je pas ..

Mene iskreno nervira što poslednjih nedelju dana ja izgibo' ubijajući komarce po stanu pred spavanje :mad: tako da su i dalje aktivni ,ne znam koji im je aman 15 stepeni je ..što ne nestanu  sm kolutko

Van mreže voodoo_

• Full Member

« Odgovor #26 poslato: 27 Septembar, 2013, 22:20:25 »
Morava je na nekih 3 km od mene. Ja nisam nesto primetio komarce nije ih ni letos bilo nesto puno kod nas. Inace koristimo Scalibor ogrlicu trebalo bi da i ona stiti od komaraca.

Ziska, nismo radili test krvi kad smo isli na pregled za ocnog. Pa da zasticen je sa advocate-om ali pod uslovom da se nije razvila odrasla jedinka srcanog crva, posto to ceskanje ali samo na tom jednom mestu odavno traje, nije to toliko izrazeno vise je estetski ruzno jer je tu dlaka kraca. Ma verovatno ja tripujem, ali svakako bi trebalo odraditi taj test.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #27 poslato: 27 Septembar, 2013, 22:45:42 »
Ima dosta razloga zbog kojih moze da se cheshe, ne mora da znachi da je to u pitanju, Advocate bi trebao da odbija i komarce.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 30 Septembar, 2013, 14:54:33 »
U Novom Sadu test na srčanog crva može da se uradi besplatno u onoj vet ambulanti na Futoškom putu, preko puta MOL-a. Fora je u tome što se testiranja ne mogu uraditi bilo kada, već kad dobiju te ...... zaboravio sam kako se zovu. Valjda jedna prof sa vet faksa radi neko istraživanje, pa kad joj zatreba ona njima pošalje  te testove i onda se radi besplatno. Tako da koga zanima neka se raspita...

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 09 Decembar, 2013, 22:12:17 »
Ja već duže vreme "skupljam hrabrost" da ove moje odvedem na testiranje. Par puta mi je veterinar rekao da ne bi bilo loše da uradimo test, ali da se ne brinem previše, jer su zabeleženi slučajevi uglavnom vezani za vodu (reke, Ada...).
Sramota me je i da napišem kako sam došao do toga da test uradim baš sada. Naime, otišao sam u vet. apoteku po Drontal (idu nam vakcine protiv zaraznih bolesti), a iz nje izašao sa dve ampule Advocate-a :crazy: (dobro sad, Advocate deluje i na unutrašnje parazite).
E sad, Advocate ne mogu da im stavim dok ne uradim test. Iz tog razloga sam bio do veta, i dogovorio da ih ovih dana (najverovatnije u petak) odvedem na testiranje, tako da - držite palčeve :fige:
Inače, rezultati testa su gotovi za desetak minuta, a test košta 1.000,00 dinara (kod "Novaka").