Autor Tema: Displazija  (Pročitano 65058 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KENIP

• Full Member

Odg: Displazija
« Odgovor #30 poslato: 22 Avgust, 2012, 11:02:28 »
 Normalno je da pas koji se oporavlja ili ima problema ima potrebe za kvalitetnijom ishranom i da su potrebe za vitaminima i mineralima vece. Uostalom, isto kao i covek. Mi smo posle Kenine sterilizacije( imala je tumor materice) davali animastrat, jedno mesec do dva, ne mogu da se setim, i pas je odlicno reagovao.  Bila je pokretnija, pokreti gipkiji, cesce se igrala( okretanje na ledja i gurkanje sa psima). Sama rana je zarasla bez oziljka, za mesec dana potpuno, a bolja pokretljivost je nastupila posle par nedelja. Napominjem da je tada imala 12 godina. Odlicno reaguje i na fleksadin, mada mislim da su joj potrebne vece doze sada.
Za konkretnu upotrebu vit c u terapiji displazije ovde sam prvi put cula, videcu sa Zoranom u kom obliku da joj dajem, jer kroz svezu hranu nema sanse da  uzme, jer nece da jede nista sto nije meso. A i nema klasicnu displaziju, jedan kuk je displastican a drugi je u skadu sa godinama.

Murphyei, kako ti dajes vit C,koji preparat?

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 22 Avgust, 2012, 12:06:02 »
Natural Wealth C-500 time release. To je taj vitamin C sa produženim dejstvom, dosta je skup, ali odličan. Dobije jednu tableticu 500mg ujutru u hranu, uglavnom u komadić mesa pa joj stavim sa hranom. Kod mene na forumu dodaju i običan mada sam više za ovaj sa produženim dejstvom i njega savetujem, kod moje rase je on sastavni deo protokola za zdrav hijaluron. Na američkom forumu za šar-pejeve sam pre 5 godina naleteo na ženu dugogodišnjeg odgajivača, koja je imala slučaj mešanca čau-čau i šar-peja sa displazijom kukova i kaže da se pas preporodio od kada je uvela visoke doze vitamina C, pas je bio stariji, već veteran. 
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #32 poslato: 22 Avgust, 2012, 14:03:22 »
Hvala !!!

Znam da su njihovi preparati odlicni,i jesu skupi, ali preskocicu frizera ovaj mesec !!! sm afro
Ne verujem da njoj bilo sta sad moze znacajno da pomogne, od babe devojka tesko da moze da bude, sada mi je bitan njen kvalitet zivota.
Kada smo bili na kontroli pre par meseci, Zoran nije bio za analgetike, jer joj ja radim akupunkturu, ali nisam bas sigurna da li ce to biti dovoljno kada krene jesen. Uzima samo flexadin. E sad, ne znam koliko to ima veze, ali ona se penje na peti sprat, nemamo lift...I koliko god to cudno zvucalo, mislim da su je te stepenice i odrzale.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 23 Avgust, 2012, 21:47:19 »
jesi ti siguran u to?

Evo ga! Znao sam da mora da se priroda već nekako postarala za to.....

Glukozamin se može pronaći u nekoliko oblika zdrave životinjske hrskavice. To su tkivo zglobova, usta i uši sadrže najznačajnije količine glukozamina. Zatim ćureći vratovi su takođe prirodan izvor glukozamina.

Evo šta kaže Animacanis:

Chondros- hrskavica na grčkom, metabolički je vrlo dobro iskoristiva.Ako psu date cijevastu kost zdrobljenu, mljevenu ili u komadu, dijelove ćete sigurno naći u fecesu, ali ako mu date hrskavicu, sigurno im neće biti ni tragova u fecesu.Zašto to pišem?Zato, jer je glupo plačati nekakve pripravke, pa zvali se oni i forte, kad se može psu dati i krajeve junečih rebara, dušnik ili kraj plečke.To su isključivo hrskavični dijelovi i upravo oni su bogati chondroitinom i glycosaminom. Psu dati kost, znači, dati mu izvrstan izvor minerala, odličnu čistilicu za zube i opskrbiti ga glycosaminom i chondroitinom.Ta ista kost ima vrlo visoku kaloričnu vrijednost, ali metabolički neiskoristivu, jer je preko 60% vlaknasti protein koji je neiskoristiv.Međutim, minerali, naročito kalcij, a i svi ostali su u kostima i to u metabolički najprihvatljivijem obliku.Upravo je to najbolji način da se izbjegne, ili bar ublaži, uspori, bolesti zglobova i kostura.

Što se tiče vitamina C i njegove upotrebe imate par tekstova na prvoj strani teme. Što kaže Murphypei on se u Americi čini mi se baš dosta koristi u nekoj prevenciji displazije. Imam jedan tekst žene sa mislim oko 50 godina iskustva u odgoju pasa, tekst je o viatminu C, samo nikako da ga prevedem i postavim ovde.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 24 Avgust, 2012, 00:55:02 »
zasto onda svaki kupovni glukozamin prave od ljuskara a ne od zivotinjske hrskavice koje ima vise i jeftinija je od skoljki i rakova  :|

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 24 Avgust, 2012, 11:49:50 »
Nemam pojma, možda je koncentracija glukozamina u ljuskarima veća.... Kako god to i nije toliko bitno, bitno je da postoji prirodan izvor koji je dostupan našim psima. E sad, to je verovatno dovoljno zdravim psima (jer telo svakako i samo proizvodi glukozamin u odrđenoj količini), dok je pasima koji već imaju neki problem sa zglobovima verovatno potrebna veća doza i tu suplementi dolaze do izražaja. A onda je manje bitno da li su oni taj glukozamin izvukli iz ljuskara ili goveđeg grkljana.

Mene sad interesuje koliko ishrana utiče na proizvodnju glukozamina u telu ?  A siguran sam da utiče! Ta informacija bi mogla da pruži odgovor na mnoga pitanja.... Probaću da iskopam nešto na tu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 24 Avgust, 2012, 11:56:40 »
A koja bi sad tu bila razlika između pilećih i ćurećih vratova? Šta ih to razlikuje pa su ćureći navedeni kao izvor glukozamina, a pileći ne?

Moj pas inače bar jednom nedeljno dobija obrok koji se sastoji samo od kuvanih grkljana i ušiju. I baš uživa u tome. Inače to kupujem po 50 din/kg, već isečeno, što je i super povoljno.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 24 Avgust, 2012, 12:12:33 »
Verovatno i nema neke razlike, već jednostavno pileće nisu naveli. Nema logike da ćureći sadrže glukozamin, a pileći ne.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 24 Avgust, 2012, 12:17:28 »
Evo odgovora...

Chicken necks contain chicken meat, fat, and bone and are a great source of Glucosamine and Chondroitin. They are also an excellent source of protein, calcium, iron, and Vitamin A. Chicken necks provide dogs with essential fatty acids and protective monounsaturated fat. B Vitamins can also be found in chicken meat. Chicken necks promote clean and healthy gums and teeth while exercising the jaw muscles and providing mental stimulation. The soft, small bones are easy to chew for cats and dogs of all sizes.

I drugi delovi piletine sadrže glukozamin!

Chicken frames are chickens with breasts and legs removed. They still contain a healthy amount of meat (including the organs) combined with bone and cartilage. These frames are an excellent source of Glucosamine, Chondroitin, protein, calcium, iron, and Vitamin A. They are also a source of B Vitamins, essential fatty acids, and protective monounsaturated fat.

They contain Glucosamine, Chondroitin, protein, calcium, iron, Vitamin A, B Vitamins, essential fatty acids, and protective monounsaturated fat.

Beef tracheas are made up of both cartilage and ligaments. These components act as a natural dental floss. They are also an excellent source of Glucosamine and Chondroitin. Chewing and tearing the beef trachea helps dogs to strengthen their jaw, neck, and shoulder muscles. Chewing also helps to keep the digestive juices flowing and boosts the neurological and immune system.  The trachea provides a natural joint lubricant for dogs. Beef tracheas are one of the more difficult foods to chew.

Izvor: http://www.backtothebone.ca/the-benefits-of-raw/raw-meaty-bones/

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 01 Septembar, 2012, 09:53:02 »
Po savetu dr Zorana, poceli smo da joj dajemo ili Artrovet ili Flexadin

Gde kupujete Artrovet ?
Treba mi za drugara koji ima NO od skoro 13 godina, a u NS nije uspeo da ga pronađe...

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #40 poslato: 01 Septembar, 2012, 11:18:06 »
 Ovako, i jedno i frugo kod Novaka, jer su jeftiniji nego  Petcentar. Flexadin je 4200din, 90 komada, a Artrovet je oko 2000.  Flexadin hoce da pojede bez problema, jer ima ukus nekog mesa, a artrovet je najobicnija tableta, pa se malo buni.  Ima neka caka sa razlikom u dodatnom sastavu, valjda neke pasmine ne mogu artovet, ali ne znam tacno.
 KOristila sam i jedno i drugo, i imam utisak da je artrovet bolj, Keni mi se mekse kretala kad smo koristili njega.. Postoji jos jedan preparat, sa slicnim sastavom, ima ga u pet centru, jos je skuplji, neka luda cena, ali, za male pasmine se isplati, za velike ne. Trebalo bi proveriti.
 Takodje,treba proveriti sa nekim veterinarom ili farmaceutom da li  onaj italijanski nodol, za ljudsku upotrebu, moze da se gaje psima. Apsolutno je ista namena, kao i aktivne supstance ( glukozamin i hondroitin), a cena je pristojnija. Ako neko ima iskustva, znacio bi savet, jer ja Keni dajem 1.5 dnevno, a cena nije zanemarljiva.

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #41 poslato: 08 Septembar, 2012, 11:48:02 »
 Da li je neko imao iskustva sa preparatom Antiarthrosine, proizvodjaca Golashpharma Bugarska?

sastav: d glukozamin hidrohlorid 500 mg, chondroitin sulfat 100 mg,MSM 100 mg, L arginin 20 mg, L prolin 20 mg

Kutija od 80 tableta je oko 1000 din, za pse preko 10 kg idu 3 dnevno.  Trenutno mi je mnogo da dam 4200 za Flexadin, pa sam mislila da Keni ovog meseca dam to. Ima ga u veterinarskim apotekama.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 08 Septembar, 2012, 17:46:42 »
Koristila sam NoDol kada je Duna povredila nogu ali postoji jos jedan suplement za ljude koji je odlicno primenljiv kod displasticnih pasa, bolje koncentracije i jeftiniji.... i moja vet. ga preporucuje za sve probleme  zglobova uz vislje doze C vitamina sa produzenim dejstvom....http://www.ultimatenutrition-srb.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=54&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27&cid=10054&vmcchk=1&Itemid=27
Bata ga je pio i pije jos uvek po pola tablete jer mu je zimus ispalo koleno. Inace se dozira jedna tableta dnevno za pse srednjih rasa kada imaju problem. 90 tableta 2400 din(500mg glikozamina,500mg hondroitina i 500MSM)

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #43 poslato: 04 Oktobar, 2012, 23:32:45 »
Kasno se uključujem ali...evo me  sm rile.
Prvo: Što se tiče primene vitamina C u displaziji-ne znam. Dobre i loše strane vit C mogu se videti ovde. Jako je lepo napisano.  http://www.vitaminologija.com/vitamin-c/
Drugo: Dobre strane glukozamina se znaju ali one loše se ne pominju niti se pominje u kojim slučajevima treba biti oprezan.
1. podiže nivo glukoze u krvi
2. ne sme se kombinovati sa antikoagulantima
3. oprezno prilikom istovremene primene sa tetraciklinima
4. otežava izbacivanje tečnosti pa oprez kod bubrežnih bolesnika
5. iz gore navedenog razloga oprez kod srčanih bolesnika
6. relativno česte neželjene reakcije: glavobolja, pospanost, proliv ili zatvor, mučnina, gasovi, bol u želucu, ređe osip na koži.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 05 Oktobar, 2012, 13:35:55 »
Kala, da li si ti pisala svojevremeno o goveđem želatinu?