Autor Tema: Displazija  (Pročitano 64945 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Displazija
« Odgovor #15 poslato: 07 Avgust, 2012, 20:43:25 »
Koliko košta uraditi snimak kukova i kad je poželjno uraditi ga?
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 07 Avgust, 2012, 20:56:06 »
Snimak kukova i laktova je kod Novaka bio oko 100e, na Vet fakultetu u BG nešto jeftinije.

Evo ti informacija iz prve ruke, sa sajta vet ambulante Novak

Minimalna starost psa je 12 meseci i samo jedinke starije od 12 meseci mogu biti zvanično procenjene na HD. Ne postoji gornja starosna granica za snimanje kukova. Neki odgajivači i vlasnici praktikuju snimanje pasa u starosti između 6 i 8 meseci radi dobijanja tzv. " predsnimka " koji omogućava raniji uvid u zdravstveno stanje psa i eventualno preduzimanje daljih adekvatnih mera.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 07 Avgust, 2012, 20:57:50 »
probni se radi sa nekih 6 meseci,a sa godinu dana bi trebalo da se vec zna pravo stanje

cena je recimo u KG oko 60 e i laktovi i kukovi,sa citanjem veterinara koji snima,
a dodatno se placa ako se salje dalje :itwasntme:

ako te to zanima,pozitivan snimak roditelja bi trebao da eliminise probleme na stenetu

i isto tako snimak je validan samo kod veterinara koji su ovlašćeni od strane pojedinih zvanicnih drustava

EDIT:Pop je bio vredniji sm smesko2

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #18 poslato: 19 Avgust, 2012, 12:51:35 »
Zna li neko da li glukozamin može da se nađe u nekim namirnicama, a ne samo kao neka tableta ?( MOžda loše googlam  :th:)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:14:28 »
glukozamin se dobija iz kostiju i hrskavica morske ribe i ljustura i opni skoljki i rakova (morskih)
sa ribljom ishranom, pogotovo plavom ribom koja sadrzi omega 3 i 6 masne kiseline, kao i maslinovo ulje i morske alge, mogla bi dosta toga da napravis.
a i d vitamin tu takodje ima ulogu i boravak na suncu.
uzgajivaci ciljano izvode male stence na sunce radi ovoga.

nevezano za pse, al dok sam zivela u bg u (do pre 5 godina) stalno su mi krckala kolena, pucali i listali se nokti, a krajevi kose cvetali kao da sam dubila na petardama.
od kad sam na moru, jedem vise ribe i mnogo vise maslinovog ulja nego u bg-u, puno vise sam na suncu a ima i joda u vazduhu, ni traga krckanju u kolenima, mogu da zabijam eksere noktima i idem na sisanje svakih 6-12 meseci

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:18:45 »
Juneći grkljani  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:25:41 »
jesi ti siguran u to? koliko sam uspela da saznam, glukozamon se proizvodi iskljucivo od morskih nemani, ili nekih kombinacija biljaka, cak i tamjana.
za stabilizaciju glukozamina je potrban natrijum, kojeg ima u moru.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #22 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:27:22 »
I vet kaze da nema dovoljno glukozamina u grkljanu. Hm... Onda ce da padne unaj uljani miks i jos po dva puta nedeljno riba, je l' to ok?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:27:36 »
Grkljani su hrskavice, što mu dođe kondroin valjda, koji je sjajan za probleme sa zglobovima i sl.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #24 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:33:49 »
Siguran sam, ali eto izgleda da ga nema dovoljno kako reče vet.
Malo mi nema smisla da ga sadrže samo morske nemani kako kažeš  :zb:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:44:53 »
tako pise svuda...evo poredjenja... uglavnom u svim preparatima se kombinuje i jedno i drugo, iako nisam nasla (brzinski) opsirno objasnjenje koja je to konkretna razlika izmedju kondroina i glukozamina i kako deluje jedan bez drugog

Kako deluje hondroitin?Hondroitin stimuliše zadržavanje vode i hranljivih sastojaka, što je veoma važno, jer hrskavicu ne ishranjuje krvotok, i doprinosi elastičnosti hrskavice. Takođe, sprečava dejstvo enzima koji dovode do razgradnje hrskavice i stimuliše proizvodnju kolagena. Nastajanjem glukozaminoglikana povećava se elastičnost zgloba, što je naročito važno kod starije populacije. Većina istraživanja o upotrebi hondroitina sa konvencionalnim analgeticima i antireumaticima su pokazala da dolazi do značajnog smanjenja bola i poboljšanja funkcionalnosti kod osteoartritisa.
Najčešće poreklo hondroitina je iz hrskavice morskih pasa, krava i svinja.

Kako deluje glukozamin?Glukozamin doprinosi formiranju i obnavljanju hrskavice. Glukozamin sulfat stimuliše ugradnju sumpora u hrskavicu i sinovijalnu tečnost. Sulfat se koristi za izgradnju glukozaminoglikana koji podstiče fleksibilnost zgloba i omogućava čvršće prijanjanje između kostiju zgloba. Nastajanjem glukozaminoglikana povećava se elastičnost zgloba, što je naročito važno kod starije populacije.
Glukozamin se dobija iz hitina, koji je prirodni polimer koji čini ljušture morskih rakova, kraba, jastoga i drugih ljuskara

http://prirodnilek.com/hondroitin

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 19 Avgust, 2012, 14:13:57 »
Hm...malo sam zarđao po ovom pitanju, nisam se jedno godinu dana bavio ovom tematikom. Moraću da obnovim gradivo, a i pozvaću nekog ko bi možda mogao da nam pomogne...

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #27 poslato: 19 Avgust, 2012, 18:06:59 »
Pozdrav svima !!! Evo i mog iskustva sa displasticnim kukovima ...

Imam kuju zlatnog retrivera koja ima 13.5 godina i poslednje dve godine se znatno slabije krece. Uradili smo snimak kod Novaka, jedan kuk je displastican, a drugi potpuno normalan, tj promene su u skaldu sa godinama.Pored displazije ima i okostavanje duz kicmenog stuba. Po savetu dr Zorana, poceli smo da joj dajemo ili Artrovet ili Flexadin, kada cega ima, i poboljsanje je bilo primetno vec posle mesec dana konstantne upotrebe.  Pokreti su joj gipkiji, zna povremeno i da potrci, da se igra i prvi nestasluke.
 Posto pored displazije ima verovatno i artritis, radimo joj i akupunkturu. Njoj to izuzetno prija, potpuno je mirna i ponekad imam utisak  da se raduje kada vidi iglice. Akupunkturu joj radim ja, jer se i inace time bavim, a semu sam skinula sa interneta. Konsultovala sam se sa dr Nikoletom, po njoj je dovoljno da se radi jednom nedeljno, ali iz mog iskustva rezultati su bolji kada se radi minimum dva puta nedeljno. Akupunktura deluje samo na bol, jos uvek nisam uvela analgetike.

Setam je tri puta dnevno, mada mislim da je njoj sasvim dovoljno i dva puta. Povremeno je masiram, radimo i vezbe koje su nam pokazali. Preporucujem flexadin, jeste skup, ali  efekat mu je odlican.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 19 Avgust, 2012, 21:10:12 »
pozdrav i dobrodosli  sm cheers

pas vam je u dobrim godinama,i nekako je normalno da ga stizu svi ti problemi,ali sa strucnim preporukama i vasim angazovanjem ima ona jos sta da pokaze  :clapping:

Akupunkturu joj radim ja, jer se i inace time bavim, a semu sam skinula sa interneta. Konsultovala sam se sa dr Nikoletom, po njoj je dovoljno da se radi jednom nedeljno, ali iz mog iskustva rezultati su bolji kada se radi minimum dva puta nedeljno. Akupunktura deluje samo na bol, jos uvek nisam uvela analgetike.

a u vezi akupunkture,postoji na forumu jedna tema,pa bi bilo zanimljivo cuti vasa iskustva kao vlasnika,a posto se time i bavite da cujemo malo vise informacija iz prve ruke i kako sve to utice na psa,
naravno ako imate vremena za to

http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=885.0

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #29 poslato: 21 Avgust, 2012, 21:57:44 »
Šta je sa vitaminom C za pse sa displazijom? Po meni izuzetno bitan za izgradnju kolagena, kod ove moje se super pokazao i za pasminske probleme i za ovo oko kuka.
Mi smo isto posle operacije kuka dobili Flexadin (kod Novaka) koji je nestao pa nam dali ArthroVet-HA koji sam ja odbacio (zbog tog HA koji nije pogodan za moju rasu). Uglavnom, Kalla je i pre operacije dobijala omega 3 kapsule (3 kapsule dnevno jer nije prenaborana inače su doze veće), vitamin C sa produženim dejstvom 250mg (koji sam posle operacije povećao na 500mg i tako dodajem svakodnevno), kurkumin začin svakodnevno i đumbir u prahu. Isto sam sa DVM Zoranom ćaskao na temu prirodnije ishrane i rekao mi je da hondroitin i glukozamin u dovoljnim količinama koje su potrebne psu koji se oporavlja ili ima problem sa kostima, ne mogu da obezbedim. Tako da moraju veštački da se dodaju.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''