Autor Tema: Dnevni meni - 2017  (Pročitano 1757 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Karim

• Sr. Member

Odg: Dnevni meni - 2017
« Odgovor #30 poslato: 29 Novembar, 2017, 15:34:12 »
U principu, da bi se u organizmu ispoljio negativan efekat nedostatka nekog vitamina i minerala, takva ishrana (stanje) treba da traje dosta dugo.

Generalno, koliko sam ja naisla na informacije o potrebnoj kolicini vit e kod pasa, pise da su to doze od 400-800 IU sto zavisi od velicine psa. E sad, to je verovatno kolicina kada je rec o suplementaciji, pa onda pitanje je u kom je obliku, kolika je njegova iskoristivost.. U svakom slucaju, ispada da psi imaju izrazenu potrebu za ovim vitaminom (veoma jak antioksidant, a psi su generalno izlozeni razlicitim stresovima, pa pretpostavljam da otuda postoji tolika potreba :th:).

Sigurno se kroz dime zacin da unese i vit e, ali je najbolje napraviti smesu pre samog sluzenja hrane, ako se napravi veca kolicina, masnoce iz semenki ce sigurno da uzegnu pa ce i vit e da se slabije apsorbuje (ja kad dajem dime, istucam u avanu kolicinu za jedan obrok i tako dam). I da, pise za vit e da se mlevenjem unistava, (pa sta god to znacilo :wonder:).

Tako da su mi biljna ulja najsigurniji nacin da ce mi pas dobiti nesto od ovog vitamina. Jos nesto, najvise vitamina e sadrzi ulje od psenicnih klica.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 29 Novembar, 2017, 17:46:26 »
Hvala na informacijama :)

Godinu dana je prilicno dug period, ako se govori o efektima hrane na organizam.
Ima logike to za stajanje sjemenki, ja uglavno pravim kolicinu za 7-15 dana. Za unistavanje mljevenjem hrane, prvi put cujem da se moze i tako unistiti. Jedino ako je to zbog toplote koja se stvara u mlinu, ali nije to sad neka velika temperatura :th:
Vidjecu onda da mu pocnem davati cesce ta ulja, maslinovo uvijek imam u kuci. Za to od psenicnih klica pokusacu da pronadjem, i imam jos i konopljino i laneno ulje, ima li to nekih benefita?

I da ne bude previse offtopic, evo meni od sinoc (Dvajt je odusevljen pilecim glavama  sm jeah )

- govedja jetra
- govedja pluca
- govedji burag
- govedji misici
- govedji testis
- pilece glave
- jaje
- cvekla, mrkva, persun (sve izblendirano ranije i zamznuto u kalupe za led, pa otopljene 2 stanglice toga u vrucoj vodi)

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #32 poslato: 29 Novembar, 2017, 18:00:12 »
Za zdrav organizam nije dovoljno dug period, a i svakako nije da Dvajt ne unosi uopste vit e. Sva biljna ulja sadrze manji ili veci procenat.

A sta uradi sa kljunom od ovih koka?  sm zelenko

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 29 Novembar, 2017, 18:10:07 »
Sve je on to skrckao  sm duvandzija

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #34 poslato: 30 Novembar, 2017, 13:30:44 »
Svaka cast  sm to