Autor Tema: Igracke kao "mocni"motivator za pse  (Pročitano 12050 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Igracke kao "mocni"motivator za pse
« poslato: 18 Mart, 2013, 18:27:54 »
Imamo temu "Igracke za pse",ali u ovoj temi da malo dublje vidimo koliko su te igracke vazne za vaseg psa.

Kako za ljude tako i za pse igracke su instrument mentalnog,emocionalnog i fizickog razvoja.
Psi moraju nesto da grickaju.Samo zvakanje je dobro za zube i smanjenje stresa.Psima jos od rane mladosti treba dozvoliti da zvacu sto vise,naravno samo adekvatne igracke koje su za njih,bez nasih stvari  sm zelenko.
Ako je pas uzbudjen,on ce grickati igracku sve dok se ne smiri i zaspe.Za njega je ona kao za ljude knjiga pred spavanje.
Pomaze mu i da se izbori sa usamljenoscu,kad vlasnik nije kod kuce.
Takodje one su bitne i da odvrate psa od lizanja ili grickanja sopstvenog tela.
Na njima ne treba stedeti iz razloga sto igracke losijeg kvaliteta pas ce vrlo brzo pocepati,pa pritom moze doci i do gutanja pokidaih delova.
Zatim treba mu i menjati povremeno igracke da ne bi doslo do zasicenja.

Koliko su vama pomogle ili vam jos pomazu igracke pri odrastanju i obuci vaseg psa?
Da li vas pas moze bez njih?Da li su vam obavezan rekvizit u setnji ili kad putujete negde?

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
Odg: Igracke kao "mocni"motivator za pse
« Odgovor #1 poslato: 18 Mart, 2013, 19:31:43 »
Nama jesu pomogle prilikom odrastanja i obuke ali nisu previse vezane za njih da kazem da moramo da ih nosimo sa sobom mozda je to zato jer su u pitanju loptice raznih velicina

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 12 Maj, 2013, 20:05:25 »
ovo kad bi mogao da nadjem kod nas,bi bez sumnje bio nas omiljeni i mnogo mocni rekvizit u setnji  :worth:  :rofl:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 12 Maj, 2013, 20:22:23 »
A gde si nashao ovu fotku? mozda moze da se naruchi?

Mi imamo neshto "slichno" nije ovako cool :D ali sluzi svrsi daljeg bacanja loptice

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 12 Maj, 2013, 20:39:08 »
Ima jako loshe review-ove :| izgleda da je ova guma previshe rastegljiva... drzacu se ja ove "palice" za bacanje  sm zelenko

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #6 poslato: 12 Maj, 2013, 21:36:16 »
Moje stene ima neki sopstveni ritual svako vece oko 9 sati pocne da luduje po kuci i da sama sebi baca i juri loptice, kanape, plisane mede itd itd. Ja se ponekad umesam u igru da joj ja bacam al vidim da se ona sama sasvim lepo igra i bez mene. Onda kad se izjurca nakon jedno pola sata legne da spava.

Prvih nekoliko dana kad je dosla kod mene se igrala sama sa svojim igrackama cak i nocu?! Meni je drago kad vidim da se tako ludo zabavlja, al cini mi se da je vec izgustirala ove igracke sto ima (ako je to moguce?) i sad vec pocinje da smislja sta drugo da nadje za igru pa krade onu mrezicu metalnu iz tus kabine :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 12 Maj, 2013, 21:49:38 »
i mi imamo ovu motkicu za lopticu, doduse, nikako da pocnem da je koristim, al super ce mi doci sada za plivanje, jer moj zamah je za zaljenje  :tapsh:
sto se tice igracke kao motivatora-naravno  sm cheers  sve sto smo ucili, ucili smo uz tenisku lopticu kao nagradu.
kuci mu ne dajem nikakve igracke

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 13 Maj, 2013, 15:05:12 »
Ghandi voli samo teniske loptice, dok nije bilo Dvajta, bilw su stalno po dvoristu, a ujutro ih je uredno nosio i slagao u svoj boks pored cinija, sad kad je Dvajt tu, vise ne ostavljam igracke po dvoristu.
Ghandi sad ima jednu plavu ovakvu igracku, koju ne da Dvajtu ni da pipne, pa je stalno u boksu (otkako je veliki boks)

Dvajt ima u dvoristu jednu igracku, samo njegovu (Ghandija ne interesuje) - staru automobilsku gumu

Inace obojica vole da se nadvlace psekirom, kobasicom, konopcem, bilo sa mnom, bilo medjusobno, ali nikad ne ostavljam napolju nista takvo, to je samo pod mojim nadzorom.

A u dresuri, Ghandi radi na pohvalu, hrana i igracke ga ne interesuju dok radimo, a Dvajt na kobasicu (jutenu), bukvalno odlijepi kad je vidi. Mada moze na bilo sta sto moze stavid u usta. Stav je ucio na okvir za registarsku tablicu sm redface sm redface

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 13 Maj, 2013, 18:30:37 »
Izvinjavam se što skrenuh sa teme, al ne mogu da ne obratim pažnju na sliku Pegi - kao mala mrvica je u odnosu na bakin krevet  sm love
Nosim psa sa sobom.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 13 Maj, 2013, 21:18:09 »
Da li neko možda zna da li u Srbiji ima da se kupe one "kobasice" (bite tug) u mini veličini?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 13 Maj, 2013, 22:49:25 »
Lekas napraviću vam ja samo da mi kažeš koje dimenzije vam trebaju  sm wink

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 13 Maj, 2013, 22:51:46 »
Lekas napraviću vam ja samo da mi kažeš koje dimenzije vam trebaju  sm wink
Minijaturne  sm redface

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 14 Maj, 2013, 11:52:18 »
meni bi trebala ovakva igracka, ali da se moze otvoriti i napuniti hranom, a da pas tu hranu ne moze izvuci van.. po nasim trgovinama nisam nasao nista slicno

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 14 Maj, 2013, 12:00:52 »
jesi li probao sa Kongom? on sluzi za ubacivanje hrane...kobasica je zamisljena za navlacenje, i ona je od mekog materijala sa punjenjem. Kong je od cvrste gume i ima rupu