Autor Tema: G. Milanovac: Trovao mačke, umalo i decu  (Pročitano 2890 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

G. Milanovac: Trovao mačke, umalo i decu
« poslato: 05 Februar, 2013, 14:17:49 »
Komšijski atak na kućne mačke mogao da dovede do nezapamćene tragedije u Takovskoj. M. R. policiji priznao šta je učinio. Korišćen zabranjeni „kreozon“

GORNjI MILANOVAC - Zbog namernog trovanja kućnih mačaka u Takovskoj ulici, usred ovog grada, pod uzbunom su bili ne samo policija, nadležne inspekcije i beogradska Organizacija za zaštitu životinja „Orka“, već i ovdašnja dobronamerna javnost. Srećom, izbegnuta je teža i po život rizična nemila situacija, jer su vlasnici otrovanih mačaka - čija su deca čak i spavala sa ovim kućnim ljubimcima, ne sluteći opasnost - pukim slučajem prošli bez težih posledica. Ako se ne računaju strah i, takozvani, duševni bol...

- Naša petnaestogodišnja ćerka Tijana se, kao što je to često činila, ni kobnih noći nije odvajala od dve kućne ljubimice koje su, potom, uginule u teškim mukama - svedoči bračni par Simović, Slavica i Zoran.

U istoj opasnosti po život, nadalje, bila je i komšijska porodica Vladimira Vuksanovića - uobičajeno negujući rasnu mačku, takođe kućnu ljubimicu, ne znajući da je i ona otrovana.

- Opasnost je pretila mojoj ćerki Ireni, supruzi Radojki i meni, ali i mnogim našim prijateljima. Svi smo, naime, na rukama držali otrovane mačke koje su se strašno mučile, a nismo znali od čega je to - potvrđuje Vuksanović.

PORUKA
VLASNICI otrovanih mačaka, te njihove dobronamerne komšije i simpatizeri životinja, posle svega, zajedno uređuju ogromne zidne novine - posvećene nezasluženoj pogibelji kućnih ljubimaca - kao upozorenje svima u Gornjem Milanovcu i Srbiji. „Naši kućni ljubimci, otrovani tuđom voljom, otišli su na put bez povratka... Bezdušniče, šta su ti mačke krive, čemu se nadaš u životu?“ - glavni je moto ovog neobičnog medija, a uklanjanje tih panoa sa zidova zabranila je i policija!

A, nesvakidašnji slučaj koji je alarmirao sve nadležne službe - po iskazima Zorana Simovića i Vladimira Vuksanovića - započeo je pretnjama njihovog komšije M. R, koji je osumnjičen za ovo trovanje, a i ranije je pretio da će otrovati mačke, iako nikome nisu smetale. U to su se, saznajemo, uverili i radnici MUP-a i inspektori, a policajci su i dva puta dolazili u Takovsku ulicu: najpre po prijavi komšija i „Orke“, a onda i javnog tužioca koji je reagovao na pretnju M. R. da će „raditi oružje“.

- U istrazi, počinilac se pravdao da je koristio akumulatorsku kiselinu, ali je utvrđeno da su mačke otrovane „kreozonom“, hemikalijom koja je od 2002. strogo zabranjena za bilo kakvu upotrebu i, po izveštaju Komunalne inspekcije, koji je potpisao njihov radnik Predrag Drčelić, predstavlja jak nervni otrov. Na kraju, trovač je policiji priznao šta je učinio, a kada je saznao da mu preti zatvorska kazna od jedne do tri godine, nudio se da nam plati odštetu. Naravno, odbili smo jer ljubav prema životinjama nije roba, koju možete kupiti i prodati. Ne želimo, ipak, da trovača oteramo u zatvor, ali hoćemo da sve u Srbiji upozorimo u kakvom okruženju živimo, odnosno kako je neko tako bezdušan u stanju da životno ugrozi čak i našu decu. Zato i ne otkrivamo puno ime počinioca, iako je ono nevedeno u zvaničnim dokumentima - zaključuju Vuksanović i Simović.

Ne žele da ga oteraju u zatvor??? Kretenčine poremećene!  :mad: i prošao je bez kazne.. svaka čast, stvarno odličan potez
gde mi živimo... A taj njihov M.R. može sutra opet da uzme otrov i nastavi da truje pse, mačke ili decu!!?
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: G. Milanovac: Trovao mačke, umalo i decu
« Odgovor #2 poslato: 06 Februar, 2013, 12:21:23 »
Neki od komentara:

Citat
Sram vas bilo! Covek sa naocirama na ocima je bivsi robijas,a plava zena je njegova supruga koja je radila u Gornjem Milanovci u Grill "G" i dobila otkaz je je njem muz opljackao kucu vlasnika gde je njegova supruga radila! Porodica okrivljenog su mi kucni prijatelji,familija za primer.Dvoje dece,dva zlatna sina. Otac dece,okrivljeni radi dan-noc kao moler,dok majka radi i PIK Takovu. Komsijske ljubomora!
ta prva rečenica se odnosi izgleda na ono dvoje sa slike

odg:
Citat
taj divni covek mi je otrovao persijsku macku Simonidu,i ja sam ih vodio za familiju za primer,bili smo prijatelji a sad...trazio racun za macku da kupi novu sta o njemu vise

Citat
macke su umirale po 15 sati u najtezim mukama,jaukale sve smo to gledali 30.,31.,01.,02.,umesto da radujemo novoj godini moji su je docekali u suzama,nikad zaboraviti,nikad oprostiti,NIKAD

i našao se neki kreten da brani trovača!!  :mad: :mad: N-E-V-E-R-O-V-A-T-N-O

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 06 Februar, 2013, 12:28:30 »
 :lipssealed:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 06 Februar, 2013, 12:36:06 »
Svi se nadaju da će trovači biti pronađeni(Beograd, Novi Sad, Split...), a ovde verovatno većina zna ko je, ali ništa... kao da ništa nije uradio. A s obzirom da imaju samo 2,3 mesta za šetnje, svi bi trebalo da povedu računa kuda idu i šta njuše njihovi psi...

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 06 Februar, 2013, 12:58:20 »
http://ozonpress.net/hronika/3833-trovao-macke-umalo-i-decu

Citat
"Ne želimo, ipak, da trovača oteramo u zatvor, ali hoćemo da sve u Srbiji upozorimo u kakvom okruženju živimo,..."

:zb:  :zb:  :zb:
A gde poslati trovača, ako ne u zatvor? Hoćemo li mu dati i priznanje kao zaslužnom građaninu ove države zato što nam je "otvorio oči u kakvom okruženju živimo"? Da li bi i on (ili policija po službenoj dužnosti) odustao od tužbe protiv mene da sam ga nekim slučajem uhvatio na delu i na "adekvatan način"  :batinas: objasnio da se ne slažem sa time što radi?

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 06 Februar, 2013, 13:01:26 »
To se i ja pitam... odavno smo mi shvatili gde živimo, kakvi ludaci su oko nas.... Videćemo da li će neko nešto preduzeti. Ja se nadam da hoće, ali  :lipssealed:

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 06 Februar, 2013, 13:20:52 »
Ne daj Boze ali da mi neko otruje ljubimca a da saznam ko je, u zatvoru bi zavrshila sigurno.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 06 Februar, 2013, 13:22:31 »
A oni ni da ga tuže...