Autor Tema: Cezar Milan kritikovan zbog varvarskih metoda  (Pročitano 26335 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Cezar Milan kritikovan zbog varvarskih metoda
« poslato: 26 Oktobar, 2012, 12:06:23 »
otvoriću temu ovde jer se radi o jednom od najpoznatijih dresera na svetu. ako mislite da je za Chat slobodno je prebacite. meni se čini da može da pokrene dosta korisnih pitanja i natera ljude da revidiraju svoje stavove o načinu rada sa psima

"Šaptač psima" Cezar Milan kritikovan zbog "varvarskih metoda" dresiranja

Poznati dreser pasa Cezar Milan, koji u emisiji "Šaptač psima" pokazuje vlasnicima kako da prevaspitaju svoje ljubimce, naišao je na osudu javnosti zbog metoda koje neki nazivaju "varvarskim".
Više od 1.000 korisnika Tvitera i 1.600 korisnika Fejsbuka zahtevalo je da se otkaže snimanje emisije voditelja Alan Tičmarša, u koju je kao gost pozvan popularni dreser Cezar Milan.
Smatrajući da je Milan suviše nasilan prema životinjama, korisnici društvenih mreža nisu želeli da ga vide u šouu. Kada su članovi udruženja za zaštitu životinja pretili da će upasti u studio, producenti su aganžovali dodatno obezbeđenje.
U saopštenju Britanskog društva za zaštitu životinja navedeno je da su tehnike treniranja koje Cezar Milan koristi "nasilne, izazivaju bol i strah kod pasa i mogu dodatno pogoršati njihovo ponašanje".
Neuobičajene metode vaspitavanja nedisciplinovanih pasa, koje Milan promoviše u emisiji "Šaptač psima", dele publiku još od emitovanja prve epizode. Dok jedni tvrde da je dreser plemenit i sjajan u svom poslu, drugi smatraju da je upotreba fizičke sile i bodljikavih ogrlica potpuno neprihvatljiva.
U ovoj drugoj grupi našao se i televizijski voditelj Alan Tičmarš, koji je javno osudio Cezarove metode.
- Vaše tehnike su veoma kontroverzne, a mnogi ih nazivaju i staromodnim. Vi kažnjavate pse, udarate ih... Video sam da ste jednog psa udarili u vrat kako biste ga naterali da se lepo ponaša. Za mene je to neprihvatljivo - rekao je Tičmarš.
Naviknut na osude, Milan je odgovorio da se ne radi o udarcu, već o dodiru.
Voditelj, koji je i pored apela korisnika društvenih mreža odlučio da snimi emisiju, na to je uzvratio:
- Kada bi neko mene tako "dodirnuo", to bi me bolelo. Udarili ste psa u vrat, a on vas je ugrizao za ruku.
Dok je voditelj insistirao na tvrdnji da Milan maltretira pse, dreser je tvrdio da on zapravo ne želi da nanese bol životinji, već da joj skrene pažnju.
- Ali takođe koristite bodljikave ogrlice i elektrošokove, koji zaista mogu da naude psu. To je prilično varvarski tretman - nastavio je Tičmarš, zahtevajući od Cezara da ponudi argumente za svoje metode.
Milan je insistirao da je intenzivan dodir neophodan kako bi se pas trgao iz stanja zanesenosti i doveo u stanje kada je sposoban da sluša vlasnika.

izvor: blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/349731/Saptac-psima-Cezar-Milan-kritikovan-zbog-varvarskih-metoda-dresiranja

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Cezar Milan kritikovan zbog varvarskih metoda
« Odgovor #1 poslato: 26 Oktobar, 2012, 12:21:46 »
ccccccezar milan  :mad:
naravno da su mu metode varvarske i bez trunke saosecanja prema zivotinjama. sto je slucaj "tezi", to zivotinja vise na..be u njegovom tv showu, jer poenta je snimiti show.
ja stvarno ne znam je li on totalno ubedjen da cini pravu stvar ili ga jednostavno boli uvo jer hoce da pokaze da je jaci od svakog cetvoronozca, sto psihicki, sto fizicki.

Citat
Milan je insistirao da je intenzivan dodir neophodan kako bi se pas trgao iz stanja zanesenosti i doveo u stanje kada je sposoban da sluša vlasnika.
a gosn burito nikad nije rekao sta se dogadja kada neko ko psu nije vlasnik pristupi bez "intenzivnog dodira"?

i najcrnje od svega je sto povrsni vlasnici pasa znaju samo za njegove metode jer iskace iz pastete, ne udubljuju se zaista u potrebe i emocije pasa i sprovode njegove metode jos povrsnije nego sto to burito radi.

kada sam tek uzela wilija, i ja sam mislila da je on jedini i podrzavala ga odgledajuci samo par emisija. kao...wooooow, vidi kako ga slusaju...e onda ukljucis mozak, pocnes da posmatras svog psa i da razmisljas o njemu i njegovim potrebama, i shvatis da je to jedan od najgorih realitya ikad snimljenih jer ne samo da pogadja ucesnike showa (pse), nego i milione pasa sirom sveta, zahvaljujuci vlasnicima koji vole instant metode.

cezar dresira ljude, i to pogresno, a steti njihovim psima.

toliko je prekrasnih ljudi koji rade sa psima, ali nemaju holivudsku auru da bi bili soumeni. cezar je samo jos jedan dokaz da je drustvo u kojem zivimo povrsno, potrosacko i senzacionalisticko okruzenje

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #2 poslato: 27 Oktobar, 2012, 22:36:24 »
Moji psi su odgojeni bez urlanja,lupanja,ičega takvog. Jedino što je bilo je mrvicu povišen ton.

Davilice,tzv Cesari Millani, to su ljudima samo izlike za skratiti vrijeme. Ma di bi oni uzeli vremena sa svojim psom i propustili koju epizodu Sulejmana Veličanstvenog,ma nee,bolje dati nekom kvazi stručnjaku koji će to riješiti umjesto vas.
Istina je da ne možeš imati psa i očekivati da će on učiniti sve što hoćeš,sad,sad,sad,odmah. Ne. Ne. To ne ide tako. Treba vremena,volje,strpljenja,razumijevanja. Tko odbija takav pristup ne zaslužuje imati psa. I taj pas ne zaslužuje takvog vlasnika.

Najiskrenije sam se ražalostila kad sam vidjela koliko ljudi prati i obožava Cesara. Bezveze je meni jadikovati na to,jer ako nisu sami u stanju razumjeti svog psa,ja ih ne mogu uputiti. Ključna stvar je povjerenje. Pas vam mora vjerovati ako želite dobre rezultate. Plašenjem i sl. nećete dobiti bodova kod jadnička. Kažeš,grize? Laje? Jbt,i ja bih režala na tebe da mi tako pristupaš.

Poslušnost iz straha = nula bodova.

Može se. Bez nasilja i agresivnih metoda.

Samo treba znati.
A da bi se znalo,treba se informirati. I upoznati svog psa.
Mislite da bih ja išta postigla sa Šimom da mi on nije vjerovao i poznavao me? Bih šipak.

Ukratko - Cesar je krelac. Da, to je uvreda. I rado bih ga još vrijeđala, ali ne bi bilo kulturno.
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 27 Oktobar, 2012, 22:55:54 »
od reci do reci potpisujem  :clapping:

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 28 Oktobar, 2012, 00:37:06 »
Ja stvarno nikad nisam videla da taj lik udara pse. Videla sam neke fore koje uopšte ne uključuju ništa nasilno. Čak i neke nežne metode npr plivanje u bazenu sa psom u naručju. Pas se topio od miline... :th:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 28 Oktobar, 2012, 00:46:50 »
ovaj video sam vec stavljala na temu "tradicionalna vs. pozitivna metoda"
Cesar Millan Kicking dogs

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 28 Oktobar, 2012, 09:46:16 »
Sve je to biznis, sve je reklama, sve je to trik...
... oni se samo prodaju dobro, lova je cilj...

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #7 poslato: 28 Oktobar, 2012, 09:51:51 »
Sve se tu vrti oko love. Biznis je to. On je samo još jedna TV ličnost koja si previše dopušta. Kada bi ljudi logično razmišljali, njegove karijere ne bi bilo. I,da,upravo ono što je već netko napisao - on ne dresira pse, nego ljude.

Edit: kod njega mi se jedino sviđa to što daje naglasak na duge šetnje. Ostatak - dalje od mene.
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 28 Oktobar, 2012, 13:30:46 »
AAAAAAA  Užas!!!!!  :cry:  Ma ja bi njega sad  sm kuhaca pa da vidi kako je to!  :mad:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 28 Oktobar, 2012, 14:20:55 »
Citat
Istina je da ne možeš imati psa i očekivati da će on učiniti sve što hoćeš,sad,sad,sad,odmah. Ne. Ne. To ne ide tako. Treba vremena,volje,strpljenja,razumijevanja. Tko odbija takav pristup ne zaslužuje imati psa. I taj pas ne zaslužuje takvog vlasnika.

Za početak da kažem da ja pratim Cezara i smatram da on zna da radi sa psima... Nori, ti si potpuno u pravu, ali i Cezar isto razmišlja kao ti. Strpljenje, razumevanje... E sad, što se tiče ovih "udaraca"... U nekim slučajevima, to nisu udarci, nego samo blaži dodiri(što bi on rekao...), ali kad pogledam taj video, u nekim situacijama stvarno udari psa. Što sigurno nije potrebno da bi pas nešto naučio.
Gledam njegove emisije i čini mi se da on stvarno zna da prepozna o čemu se radi i reši problem(odnosno vlasnici kasnije to rešavaju, on pokaže). Pa postoje i oni slučajevi kada pas nije agresivan, nego možda ima strah od nečaga. Tada on drugačije postupa, naravno, i ne znam šta biste rekli na to. Hoću da kažem, zanima me vaše mišljenje o takvim slučajevima i njegovom pristupu takvim psima. Donekle slažem za te udarce, ali šta mislite o onim drugim metodama(drugačiji su problemi)?

Evo jedan video kada radi sa psima kojie se boje da uđu u vodu:
Cesar Milan with Dogs in pool

Stvarno me zanima vaše mišljenje, možda ja grešim...

Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 28 Oktobar, 2012, 14:32:15 »
normalno je da strahove ne moze da resava velikom grubosti jer onda nista ne bi resio.
problem sa cezarom je, vec sam puno puta napisala sto on NE resava problem pasa, vec resava problem ljudi sa tkvim psima. poenta njegovog preodgoja nije da pas SHVATI nesto i POZELI da se ponasa tako, vec da mu se usadi uslovni refleks da ako krene sa nekim ponasanjem-dobice cusku ili sta vec. ceo njegov pristup je baziran na tome da pas pokusava da postane Alfa, a to uopste nije tacno

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 28 Oktobar, 2012, 15:53:04 »
Samo da se nadovežem na priču o vodi. Nervira me to da pas po svaku cenu mora da ide u vodu. Zar se ne može jednostavno prihvatiti da ne voli? Neke rase, kao što je eng. bulldog, su rođeni neplivači i mali broj njih voli vodu i ume da pliva. Čemu onda ta vrsta mučenja? Sa druge strane neki psi uživaju da se praćkaju kao ribice. Pa i mi ljudi ne volimo svi bazene, jezera i plivanje do besvesti!
  :pliva:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 29 Oktobar, 2012, 14:38:16 »
lekas, super izbor  sm prst gore

kala, ni ja nisam za teranje psa ni na sta ako mu to nije u prirodi. samo plivanje je dobro savladati jer je korisno za pse i dogadja se da je starijim psima odlicna terapija plivanje, pa zato nije zgoreg savladati radi toga

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 29 Oktobar, 2012, 15:24:23 »
I mene je iznenadilo ovo sutiranje...koji mu je djavo, sta ih sutira?  sm redface

Mada vi sto ga osudjujete morate da shvatite da ovo nije redovna dresura, ta nije pas koji odrastao uz njega i proveo sa njim puno vremena. Sigurno da ne bi tako postupao...ovo su problematicni psi koji se nalaze u problematicnim situacijama, i on kad uskoci u sred haosa prosto mora da primeni neke metode koje mozda ne bi primenio, i koje mi koji podizemo psa od malih nogu nemamo potrebe da primenjujemo.

Video bih ovoga sto je pravio klip kako bi on savladao one doge i kako bi resio sve probleme pasa sa klipa. Sto on nije napravio emisiju i pokazao kako sve to moze na lepsi nacin i bez "sutiranja"? Ako je sve zbog para, taman bi mu dobro doslo...sta on ne bi da zaradi pare? Ili bi samo da pljuje i prica kako Cezar ima pogresnu metodu, a njegovu jos na delu nismo videli...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 29 Oktobar, 2012, 15:27:32 »
pa nije svako rodjen za hollywood ko cezar.
pogotovo sa problematicnim psima ne treba tako postupati i u tome je problem sa cezarom.
instant resenja da se zadovolji auditoriijum, a pse ko sisa  sm prst dole