Autor Tema: OPREZ! Špricevi i igle u "Šumicama"!  (Pročitano 1616 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LekasHill

• Old Member

OPREZ! Špricevi i igle u "Šumicama"!
« poslato: 23 Septembar, 2012, 10:46:13 »
U poslednje vreme, ovaj beogradski park je prepun igala i špriceva. Lokalni dileri Šumu koriste kao bezbedno mesto za prodavanje svih vrsta narkotika. Sa prvim mrakom Šumicama se širi dobro poznati miris "lakših narkotika"  sm duvandzija, a najveći problem predstavljaju oni teži koji su valjda u krizi primorani da "zakuvaju gan" odmah i nažalost pribor ostave za sobom. Najčešće špric i iglu bace potpuno nezaštićenu, tako da neko može da se ubode i zarazi ko zna čime. Ovi na slici su izgleda bili dovoljno prisebni i kulturni, pa su vratili kapicu na iglu i sve zapakovali u kesu:

Da li možda neko zna koliko su bulesti koje su učestale kod narkomana (hepatitis i slično) opasne za pse i da li psi mogu da obole od neke od njih? U međuvremenu, za (komunalnu) policiju, najveći problem u Šumicama su i dalje psi... :mad:

P.S. Ako sam temu napisao na pogrešnom mestu, izvinjavam se i molim admine da je prebace na pravo mesto.

Van mreže Atina

• Hero Member

Odg: OPREZ! Špricevi i igle u "Šumicama"!
« Odgovor #1 poslato: 23 Septembar, 2012, 12:14:05 »
A ja baš mislila da odem danas!  sm eek

Za hepatitis - ne postoji mogućnost prenošenja sa čoveka na psa! Postoji da kažem "vrsta" hepatitisa koju pas može da dobije, ali to nije ona ista koju čovek može da ima.   :nod:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 23 Septembar, 2012, 18:30:02 »
baš zbog ovoga mi nikada neće pasti na pamet da odem u japankama (ili nečem sličnom) u šetnju Šumicama
 :mad:
na svu sreću, većina bolesti ne prelazi sa psa na čoveka i obratno. ali da imam decu, pa nikad ih ne bi odvela tamo u park. jedno vreme su se smirili pa dugo nisam videla špric ili iglu u travi....ali izgleda da su se opet povampirili

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #3 poslato: 26 Septembar, 2012, 21:44:06 »
Moja prijateljica se prije par godina nabola na iglu šetajući s psom i u panici je odmah otišla kod svog liječnika.
Uglavnom, on ju je razuvjerio i rekao kako je dovoljno 24 sata da igla provede na otvorenom pa da se virusi ubiju jer ne podnose zrak/svjetlo, nisam sigurna ni sama.
NAravno da treba otići kod liječnika, ali više iz predostrožnosti jer je on rekao da postoji već šansa da se rana inficira od prljavštine koja se nalazila na igli nego od neke boleštine kojom je bila zaražena osoba koja ju je koristila.

Isto tako, te se bolesti ne prenose na pse. Barem nešto
Eto, toliko ja znam.
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk