Autor Tema: kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?  (Pročitano 49555 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mickey

• Newbie
  • *

Odg: kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?
« Odgovor #90 poslato: 26 Septembar, 2014, 01:18:11 »
Ima ona to svoje drvo koje glodje,inace cim krene na nesto sto ne treba dobija NE ili blagi samar,jer se uci dok je mlado naravno   sm plavac   abogami malo sam samo povecao gramazu granula,i vec se primecuje da je onako,ne da je debela,nego simpa   :clapping:

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #91 poslato: 26 Septembar, 2014, 12:09:49 »
Ja sam uvek za malo manje buckaste u periodu razvoja.Ali, kada ga vidis kako slatko jede a jos stalno prosi, gleda tuznim okicama, svi popuste, pa kao babe kada trpaju dete da bude zdravo i debelo, tako mnogi tovare stence  :D
Na srecu moj nikada nije bio alav na hranu, cak je vise cmrljavio, svi me kritikovali kao da mu ne dajem da jede... medjutim, to se posle ispostavilo kao dobro. Kukovi dobri, noge ravne, zglobovi savrseni... I on tacno pojede koliko mu je potrebno u zavisnosti da li je taj dan lencario ili se vise potrosio nekom aktivnoscu.
E labradori su poznate izjelicee, mislim da mogu da jedu dok se ne onesveste i zato je vecina labradora debela i to bas debela  :rofl:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #92 poslato: 26 Septembar, 2014, 12:23:36 »
Moj nenajesnik nema meru on jede i ajvar, sada su mu zanimljivi orasi skuplja ih po dvoristu lomi i degustira.
Koliko god da mu stavim poojede  :gl: jede brzinom svetlosti serpa olizana za manje od 2 minut zbog toga grkljane moram da mu secem na sitnije delove jer ih samo proguta pa ih posle povrati  :gl: Bez obzira da  li lezao celog dana ili pravio lom po  dvoristu cim vidi da neko nesto  jede samo se nacrta ispred sedne i gleda pravo u oci  :rofl:
Sada jede 2x dnevno obrok mu je izmedju 400-500gr, meso (govedina ili piletina) pirinac, povrce jogurt/surutka/ supa. Energije ima na pretek, seca u setnji  kao vo, ali se ne zalim

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #93 poslato: 26 Septembar, 2014, 19:42:37 »
On jede ono sto mu date, ne verujem da je bas trazio ajvar ali ako ste mu ponudili svakako ce probati. Grkljane ne seci na kolutice nego preseci po duzini. I daj mu veci komad. Ti mu olaksavas da usisa tu hranu umesto da ga naucis da polako zvace,  :th:
Energije ima jer je malo cudoviste  sm smesko1

Van mreže mickey

• Newbie
  • *

« Odgovor #94 poslato: 26 Septembar, 2014, 20:45:19 »
I ja ne zelim da mi izraste u cudoviste neko,ali ne zelim ni rebra da joj se vide... ivo malo sam samo podigao gramazu i vec mi je super,sad je po taman :)

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #95 poslato: 26 Septembar, 2014, 21:19:00 »
Lepota je u oku posmatraca..  sm smesko1
Mislim da ne treba da gledas sta je tebi lepse, nego sta je zdravije za psa. Dok su stenci oni svakako izgledaju kao mali bumbari, tacno je da mu treba kvalitetna hrana da  zdravo izraste ali prekomerna tezina moze uticati na krivljenje kostiju, sapa, kukova...
I po nekom pravilu, pas je taman ukoliko mu se naziru poslednja dva rebra. Mora imati struk :D
Zaboravila sam koliko ti stene ima sada meseci, ali sigurno neko na grupi zna koja je normalna tezina za malog laba

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #96 poslato: 27 Septembar, 2014, 13:29:57 »
parcici koje je povratio mili su 5x3cm on je to ladno samo nekoliko puta provrteo kroz zube i gunuo, cudno mi je da tako guta grkljane jer pileca ledja lepo sazvace

Van mreže mickey

• Newbie
  • *

« Odgovor #97 poslato: 29 Septembar, 2014, 16:13:08 »
ostenjena je 06.07.2014. pre neki dan sam je merio,imala je nepunih 8 kg,sada vec ima preko 8kg.

i da,hrani se Brit hranom,danas bas idem za grad da kupim nov dzak :)

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #98 poslato: 14 Mart, 2015, 01:16:23 »
ovo mi se cini kao najprikladnija tema za moje pitanje...shiwa pravi problem sa granulama...pokusao sam sistemom da joj dajem kao i do sada, isti vremenski interval, 2 obroka, 15tak min sto ne pojede nema nista do sledeceg obroka....10 dana nije htjela da jede kako treba...pojede neki put pola, neki put trecinu...neki put ostavi 10tak granula, a neki put pojede samo par komada...pre nego smo poceli da se inatimo, dobila bi neki preliv al poslije par dana nece vise ni tako nego samo olize preliv granule ostavi....e sada smo dosli do toga da joj osavim ciniju i ona sve pojede kasnije...poslije nekih sat il mozda dva....sad zelio bih savjet dal je to pogresno il da se drzim isto vrijeme, pa koliko pojede...tim tempom za 10t dana je izgubila na masi...s obzirom da je jos u razvoju dal da je pustim malo dok se ne razvije pa onda da je dovedem u red...tj dok ne krenem sa kuvanjem jer to tamani...al prvo trebam jos da izlistam forum i potkujem se znanjem i informacijama....

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #99 poslato: 14 Mart, 2015, 08:34:31 »
Pa dobro, budimo fer, ko je probao kuvanu mirisljavu hranu, zna da su granule dosadne  :valj:
Kažeš da ipak pojede porciju, ali kasnije. Meni to zvuči ok. A svakako mozes probati da je nagradjujes granulama dok radite osnovne komande, sedi, lezi. Tako će joj biti zanimljivije suve granule, ako je to ikako moguće  :D

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #100 poslato: 14 Mart, 2015, 08:42:53 »
Ja sam pitala veterinara, Muki je jednom prilikom, sa 8-9 meseci jasno bojkotovala granule. Mislim da 48 sati nije htela da jede, ali jeste iz moje ruke i kad radimo nešto (ukinula sam tih dana keksiće, samo su granule bile nagrada). Rekli su mi da ne brinem, da se pas svesno i u normalnim okolnostima, da je vesela, raspoložena, neće izgladnjivati. Pod uslovom naravno, da hoću da istrajem sa granulama.

• Full Member

« Odgovor #101 poslato: 14 Mart, 2015, 09:41:43 »
meni je u planu da predjem na kuvano, al ne volim da udjem u nesto sto mi nije poznato dok se dobro no informisem...a vjerovatno cu opet imati dodatnih pitanja....
problem je sto shiwu kada smo napolje ne interesuje nikakva hrana....kad god radimo tu je i loptica ili palica jer uglavnom usavrsavamo aport, a opet i kad radimo bez
iceg ne jede ni poslastice (meso nisam pokusao da nosim) ni granule...fokusirana jo toliko dal na mene dal na igracku da je to nekada iritantno...pogotovo kad je igracka
u pitanju i samo se nadam da ce to proci kad odraste...jos cu malo da guram sa granulama a onda cemo da se uhvatimo lonca... sm nesanica

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #102 poslato: 14 Mart, 2015, 10:07:15 »
Lola je bila malo tvrdoglavija pa je tek četvrtog dana pojela malo granula. Isto sam primenjivao princip "spustim činiju sa hranom, ako ne počne da jede u roku od 5 minuta, činiju umotam u kesu i odložim u frižider do sledećeg obroka".
Jako je važno i držati se određenog vremena kada je hraniš, i kada se navikne na te "termine", neće biti problema. Samo vodi računa da ti termini za hranu ne budu neposredno pre ili posle fizičke aktivnosti (šetnja, igra...) zbog opasnosti od torzije.

• Full Member

« Odgovor #103 poslato: 14 Mart, 2015, 10:47:35 »
pa eto maltene uvjek ima obrok u 12 i u 20...s tim sto obicno ima vremena izmedju setnje i klope oko 1h...trudim se da bude i vise...da je ne prevari voda sto popije kad dodje i da malo prilegne i smiri se...
al kad se inatimo ona uzme gricne nekad 10tak komada i ostavi...i gladna do sledeceg obroka...onda nekad malo vise i tako u krug...a trosi se dosta...svaki dan prodje bar 10km a nekad to ide i do 40...i opet nece cjelu porciju da pojede...kad je napolju bitno je da smo mi pored i da je lopta u vidokrugu a kad smo kuci da se ugura pored mene i da je mazim...djubre malo...sebicno...

Van mreže Emne

• Full Member

« Odgovor #104 poslato: 14 Mart, 2015, 21:32:12 »
Hm ... Loki ima 5,9 kg i 2.5 godine. Digitron kaže da je 5%, 295g ...dnevno.  :D

On odprilike toliko pojede za glavni obrok+za doručak sažvadje neku mesnatu kosku ili virslu-dve ili 50ak grama ribe iz konzerve, a ponekaaaad i burek.
To mu generalno nije dosta i obavezno gricka i granule po malo u toku dana, a čujem ga i noću kako ogladni.

Dešava se da pojede za večeru 400g mesa+ pirnač ako je bio aktivniji tog dana i propustio doručak. Dobro, valjda to nije strašno, jer kod njega aktivniji znači da smo bili bar 4-5 sati u kontinuitetu napolju, trčali, vežbali skokove, jurili za lopticom i štapom...

Jedno vreme sam se brinula misleći da baš previše jede za svoju težinu, ali ima 6 meseci kako sam se prepustila tome da jede koliko mu se jede i nije se ugojio ... šta više malo je i mršuljav...
Verovatno ima brz metabolizam, a i on je ceo hiperaktivan.  :tapsh: