Autor Tema: kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?  (Pročitano 49556 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lobo

• Hero Member

Odg: kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?
« Odgovor #75 poslato: 05 Januar, 2014, 17:52:53 »
proliv od prirodne hrane ili dobije proliv bez obzira na hranu..?
a ako mu stavis vise kosti unutra?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #76 poslato: 05 Januar, 2014, 18:48:38 »
Pisala sam o tome vec puno puta. Bez obzira na kosti, bez obzira na kombinaciju. Ono sto mu je dva puta bilo ok, treci put katastrofa. Cak je i od vecine granula imao kasastu stolicu, osim od Brita. Preko godine moze da jede prirodno sa povremenim problemima. Leti nikako. Od svega prirodnog ima eksplozivne prolive stalno

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #77 poslato: 05 Januar, 2014, 19:16:23 »
akita od prijatelja ne moze uopce jesti sirovo jer odmah dobije proljev, od plave ribe isto.. jedino bijelu ribu moze jesti sirovu

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #78 poslato: 05 Januar, 2014, 20:02:52 »
Lobo, količinski moj pas jede dosta malo .... ne znam, imala periode kad je jela 2 kile mesa, ali sada recimo jede svaki dan samo 500 g mesa, a ima oko 30 kila! svakih nekoliko dana dobije i dodatno neku mesnatu veću kost za glodat, ali u principu jede samo 500 g. kad je bila aktivna jela je 750 g, pa opet svakih nekoliko dana mesnatu kost ..

ja s tim ugljikohidratima isto ne znam. moja dobiva ujutro 2-3 žlice zobenih pahuljica, onaj miks začina oko žlicu ... i dajem joj sir, jogurt, maslinovo, jaje kako kad .... ovako ugljikohidrat u vidu riže/povrća itd, rijetko dobiva, ako meni nešto ostane da ili neka krem juha, ali u pravilu, neće jesti pa joj i ne dajem previše ili prečesto. baš nam je i vet rekao kako izgleda super, da ima za ženku odlično razvijenu mišićnu masu, nema poseban miris, a da joj je dlaka fenomenalna. stolica super, nema povraćanja ... tako da ne znam, ne vjerujem da njoj jako fali to što ne dobiva stalno te ugljikohidrate (povrće, voće, riže ....)

ja sam isto zamrzla paketiće od oko 200g pa joj dajem povremeno kad mislim da je jako gladna pa da bi mogla pojesti  sm smesko2

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #79 poslato: 05 Januar, 2014, 20:19:40 »
ja sam isto zamrzla paketiće od oko 200g pa joj dajem povremeno kad mislim da je jako gladna pa da bi mogla pojesti  sm smesko2

to smo i vidjeli od vas  sm smesko1
meni kod njega nije problem da on nesto nece jesti, jer bi on i zdjelu same rize pojeo.. nego to sto mislim da im to u svakodnevnoj mjeri nije potrebno.. proucavajuci sve nacine prirodne ishrane, najvise me privukao prey model, znaci sto veci komadi mesa u mjeri 80% meso, 10% organi, 10%kosti..
od danas smo krenuli po tom sistemu pa cemo vidjeti sto ce biti

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #80 poslato: 05 Januar, 2014, 20:37:24 »
ja da svoju pitam kaj hoće jesti, to bi bilo bilokoja vrsta i oblik mesa i topla peciva, drugo je tak tak  sm smesko1

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #81 poslato: 11 Maj, 2014, 21:48:39 »
Merio sam danas Aresa i ima 6,5kg i mislim da je mali debeo :-) jede 4 x dnevno, uvece granule sa mlecnim prozivodom(jogurt ili k.mleko a u planu je i surutka ) retko kad mu ostane hrana u serpi  :rofl: Preko dana 3 obroka cine pirinac sa pasiranom sargarepom i supom ili pilecom corbom sa malo korice suvog hleba  (za svaki slucaj jer je imao proliv proslog vikenda) ali ne u svakom obroku, plus meso (splendore barf skuvan i samleven na vodenici za meso), ceo obrok iznosi do 200gr mali sve to polize. Pun je energije ceo dan je u pokretu jurca dvoristem ali si ima stomacic .
Granule sam prvo davao 2 sake pa mu je bilo malo, pa povecao na 3 opet bi sve olizao i sada mu dajem 4 sake i to olize ali necu da povecavam.
Sta moze da mu se desi ako mu mesam 2 vrste granula? Trenutno mu dajem eko pet i neke joserineza stence, stolica je normalna, cvrsta.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #82 poslato: 12 Maj, 2014, 07:43:30 »
Jedan obrok je 200g ili ukupno dnevno unosi 200g?
On meni na slikama ne deluje debelo. Svi stenci u tom dobu imaju stomacic. Medjutim, ako ti taj stomak izgleda preveliko, mozda je pun parazita. Kad je ciscen od glista?

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #83 poslato: 12 Maj, 2014, 09:17:32 »
jedan obrok je do 200gr

na to da je debeo mi skrenuo paznju jedan stari kuckar koji cuva NO
od parazita je ciscen 28.04

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #84 poslato: 12 Maj, 2014, 09:47:35 »
to znači da unosi 800 g dnevno, a ima koliko? mesec i po dana?

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #85 poslato: 12 Maj, 2014, 10:14:15 »
bice mali propas za budzet  sm zelenko

mozda je samo vise alav,nego sto je stvarno gladan,mada ne bi valjalo ni da mu mnogo smanjujes obroke,ipak je u fazi rasta  :zb:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #86 poslato: 12 Maj, 2014, 10:44:38 »
ove nedelje puni 2 meseca, ma mali jede ko mecava i ne staje ceo dan je aktivan, odmori pola sata kada jede i jovo nanovo, uvece kda mu dam 4. obrok izmedju 8 i 9  zatvorim ga, obidjem ga oko 23 i on je oran za igru nece da spava i opet se malo poigramo pa na spavanje.

To je problem sto mali raste i ne bih trebalo da mu smanjujem obroke ali opet postoji problem deformacije kostura

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #87 poslato: 12 Maj, 2014, 13:22:56 »
za dva meseca je malko puniji, barem po kilaži

mada ja to na slikama stvarno ne vidim, postavi neke nove.
štenci akite su u prva 3 meseca malo okruglastiji od ostalih pasa, pa nekome ko nije video štene akite može da se učini da je malko popunjeniji.

smanji mu malko hranu, posebno granule. mislim da njih daješ previše. a da se ne lažemo one najviše i goje jer su verovatno pune žitarica
meni Rea jede 180 grama granula dnevno a ima 20 kg

Van mreže mickey

• Newbie
  • *

« Odgovor #88 poslato: 23 Septembar, 2014, 15:01:28 »
Zenkica stara 2.5 meseci,tezina 7.2kg,sta mislite za izgled i kilazu?

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #89 poslato: 24 Septembar, 2014, 09:11:24 »
izgleda da voli da glodje  :D,cuvaj papuce  :fige:

ma nek pas raste,ne opterecuj se,znaj samo da je bolje i zdravije da je mrsavija do jedno dve godine,nego da bude okrugla  sm smesko1