Autor Tema: Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?  (Pročitano 47627 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?
« Odgovor #195 poslato: 21 Novembar, 2015, 10:12:32 »
Ovaj moj je isto pre godinu ipo dana imao fazu gde ribu nije hteo da pipne... Sad jede sve normalno. Nemam pojma o cemu se radilo...

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #196 poslato: 21 Novembar, 2015, 11:56:37 »
Ni ja nemam pojma...znam samo da smo jutros zamrzli kontigent svinjetine i junetine....a punu kesu girica nosim komšijskom psu ...
Nosim psa sa sobom.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #197 poslato: 25 Novembar, 2015, 16:51:57 »
Moja neka iskustva:

Psi kojima je hrana u svakom trenutku dostupna su najizbirljiviji (verovali ili ne, imamo ljude koji ostavljaju ciniju punu sa granulama negde u cosku, da pas jede kad mu se jede).

Druga situacija je pas koji ima suficit energije. Ne mora biti striktno debeo pas, vec pas ciji vlasnik nema dovoljno vremena za redovne setnje i istrcavanja, zavisi od rase, najcesce - gledaj ga pored grejalice, uziva ceo dan, sto nece da jede?

Treca situacija je da pas jednostavno nece granule, ili od pocetka ili nakon nekog vremena. Cesto se desava, a prelaskom na meso pas jede odlicno. Verujem da sa ovime svi imamo po neko iskustvo.

I cetvrta, prilicno retka ali i tesko resiva - pas rodjen bez apetita, jednostavno hrana mu je zadnja u sferi interesovanja. Retko se desava, a desava se najcesce u grupi pasa za pratnju i razonodu, i kod jos po nekih specificnih rasa.

Cesto pas nece ribu, to mozemo i da razumemo. Moj hoce samo kuvane papaline ili sveze lososove glave. Bilo sta od druge ribe ne dolazi u obzir.

Neke od tehnika kako psu otvoriti apetit: Ukoliko mu je hrana stalno dostupna ili ishrana nije u tacnom intervalu, ispravite ovo. Pas koji ne dobija nista ceo dan, a ocekuje hranu u odredjeno vreme i zna da ce je imati samo tad, vise se raduje hrani.
Istrosite psa - loptica, setnje, igra sa drugim psima itd. Licno, znam jednu japansku Akitu muzijaka, izuzetno mrljav na hranu, ali nakon setnje od 6-7 km i odmora 40 tak min - pojesce sta god pozelimo. U danima kada je po ceo dan u dvoristu a uvece dobije hranu, nikad ne pojede sve, a obroci su kvalitetni i manji su od obroka ostalih muzijaka Akita.
Dodavanje B vitamina cesto ume biti od koristi. Takodje, rotacija odnosno svaki drugi, treci dan nova vrsta namirnica, moze dati super rezultate.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #198 poslato: 25 Novembar, 2015, 18:55:02 »
nema sta drugo, razmazen je  :D

probaj ako jede dvaput, da mu ukines jedan obrok, i to jutarnji,
i koliko sam shvatio nece samo ribu, opet jede sve ostalo, nije toliko strasno, mozda mu je sto kaze berna nesto doslo, ubacuj mu po neki komad u ostatak klope ili kad kuvas svinjetinu, iskoristi corbu za nju pa je preli ili nekom drugom tvojom sto spremas,
posto je ocigledno da voli jaku i zacinjenu hranu  sm zelenko

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #199 poslato: 25 Novembar, 2015, 22:19:32 »
Hvala gospodo  sm prst gore

Ima dva obroka, jutarnji i večernji, uglavnom u isto vreme...naiđu momenti kada jednostavno odbija da jede, najčešće tada odbijen obrok dobije uveče (ili sutradan, ako je iskulirao večeru) - ako je u pitanju nešto što bi se pokvarilo, onda pokušavam da ga animiram ne bi li pojeo...inače me baš briga da mu titram...ješće kad ogladni..

Hrana mu nije dostupna stalno, kao što rekoh, ima ustaljene obroke, ponudi mu se, ukoliko odbije, posuda se sklanja...nema međuobroka.. Ok, nekad izmoli neku sitnicu sa stola...jbg, ne može se protiv sveta (ali to izbegavamo sm redface sm redface)...

Nije da je najaktivniji pas kojeg znam (nemamo stalni ritual sa istrčavanjem ili nekom vrstom treninga) i činjenica je da dosta vremena provodi spavajući (naročito pre podne, kad je uglavnom sam kod kuće), ali nastojimo da se ne ulenjimo - redovni su izlasci 3-4 puta dnevno, u zavisnosti od vremenskih prilika napravimo i neku dužu štenju, ponekad odemo na trčanje, navlačimo se konopcem, jurimo loptu... kako kad... Za sada nisam primetila da ovo utiče na to da li će jesti ili ne....pre bih rekla da je čista probirljivost u pitanju, jer postoji hrana koju bi apsolutno uvek jeo, koliko god da je sit..

Sve u svemu, ne smatram ovo nekim problemom, samo htedoh podeliti s vama kako se vremenom sve više sužava izbor menija koji mu odgovara...ali dobro, još uvek se sasvim dobro snalazimo.

Što se granula tiče (mislim da je poslednju pojeo pre jedno dve godine), verujem da bi ih sad samo prezrivo pogledao  sm smesko2.
Nosim psa sa sobom.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #200 poslato: 21 Januar, 2016, 10:43:04 »
Moj prasac je poceo da zeza sa hranom. Do saad je jeo govedinu, pileca ledja, glave pilece i noge, kuvane skembice, govedje kosti, pirinac, jogurt i domacu hranu koju mi jedelmo.

Sa prvim snegom je zezao nije hteo da pipne srca i grkljane, kosti razvlaci  po dvoristu, pileca ledja mrljavi, cim se otopio sneg normalno jeo, sda sa drugim snegom opet isto. Oce stoka da jede przene girice koje je za 20 meseci koliko je kod mene jeo 3-4 puta, pas marta puni 2 godine, hoce i granule za macke da jede ali svoju serpu samo omirise. 

Mislio sam da je prehladio krajnike jer je jeo sneg ali nema da sepa, ostalu hranu hoce da jede pa i suv hleba  :crazy:\

Izgleda da mu se odjela hrana