Autor Tema: Problemi sa dlakom  (Pročitano 51605 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filth

• Hero Member

Problemi sa dlakom
« poslato: 22 Mart, 2012, 09:55:04 »
 Zdravstveno stanje psa je najlakse i najbze vidi po dlaci psa. Kao sto mi ovde staaaaaaaaaalnoooooooooo govorimo: gledajte svog psa, sve ce vam, sam reci!
Postoji mnogo "nevaznih" razloga za lose stanje dlake pasa, pocev od samog perioda linjanja (za pse koji se linjaju, naravno)-nijedan pas nema dobru dlaku dok je menja! Zatim hormonskog statusa: posle teranja, posle stenjenja, posle lazne trudnoce,.... kuje u glavnom nemaju dlaku kakvu ste navikli da imaju.
Psi posle plivanja u nasim rekama uglavnom imaju "katastrofa" dlaku ako ih ne isperete posle kupanja cistom vodom.
Ako ne isperete dobro sampon posle "kupanja u kadi" pas ce verovatno imati "perut" sto je u tom slucaju samo osuseni sampon,.....
Losa ishrana ili nedostatak "necega" se ocas posla ogleda na dlaci psa.
Postoji veliki broj bolesti koje se ogledaju upravo na/kroz dlaku: suga, demodex, gljivice,.....
To su svakako stanja za veterinara i njegovu procenu i terapiju.Devojke i zene najbolje znaju kako to izgleda, kad god nam je vazna frizura, kosa "nikad gora"  sm smesko1
Efektan i siguran nacin da psu vratite sjajnu i kvalitetnu dlaku jeste mix vise vrsta uljarica koji na prirodan i sasvim neskodljiv nacin poboljsava kvalitet dlake za koju nemate uzrok. Za 7-10 dana se vide efekti koriscenja, a sasvim je jednostavna primena: jedna kafena kasicica dnevnu izmesano sa hranom.

uljarice:
lan, susam, suncokret, seme bundeve....

Dodatna porcija ribe u tom periodu svakako nece skoditi, i za dve nedelje pas ce vam blistati.

Van mreže Filth

• Hero Member

Odg: Problemi sa dlakom
« Odgovor #1 poslato: 22 Mart, 2012, 12:39:50 »
Takođe, celo zivo jaje  2-3 puta nedeljno za vece pse, 1-2 puta za manje kao i kasicica meda povremeno(moze jednom nedeljno) ce vratiti sjaj dlaci i pomoci u njenoj regeneraciji.  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 22 Mart, 2012, 13:05:55 »
morske alge  sm prst gore
ima da se kupe u radnjama zdrave hrane, a pakuju ih i Canina i Bewi Dog.
Bewi dog su u prahu, Caninine u tabletama (mozda obe firme proizvode i obe varijante, nisam videla).
Ima ih u pet shopu

Van mreže Shnaulove

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #3 poslato: 22 Mart, 2012, 17:03:29 »
morske alge  sm prst gore
ima da se kupe u radnjama zdrave hrane, a pakuju ih i Canina i Bewi Dog.
Bewi dog su u prahu, Caninine u tabletama (mozda obe firme proizvode i obe varijante, nisam videla).
Ima ih u pet shopu
koje ste vi koristili, koliko dugo, i ima li efekta i kakvog? sm dobos

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 22 Mart, 2012, 18:27:33 »
prvo smo kupili bewi dog teglu... 2-3 puta sam uspela nekako da mu smuljam malu kolicinu i to sam poklonila.
sad sam kupila caninine tablete, dajem mu nekih 5 dana pa cu javiti ako vidim rezultate...nekakve  sm zelenko

Van mreže Shnaulove

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #5 poslato: 22 Mart, 2012, 18:32:17 »
ja sam uzela canina u prahu....jel si videla sastav?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 22 Mart, 2012, 18:44:34 »
nisam videla sastav tih u prahu, a na mojima pise:

tablete dobivene iz svjezih morskih algi aschopyllum i onda popis stvari koje same alge sadrze i 30% pepela

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 22 Mart, 2012, 18:48:40 »
Satav Canininih u prahu sam vam slala još ranije, postaviću sliku i ovde. Fotka je malo loshiija, jer je papiric bio u algama.

Mi smo ih koristili mesec dana (crni pas je u pitanju) podlaka je malo potamnela, dovoljno da mogu da primetim razliku, koza joj je mozda za nijansu tamnija (ima tamno sivu kozu oko ochiju, nos i usne) ali nisam sigurna koliko jer je gledam svakog dana. Preporuchuje se 2 meseca davanja algi.

Dok je dobijala alge dobijala je i ulje konoplje, dlaka joj je fenomenalna! Evo i lista nekih ulja i odnosa omega kiselina.

Hemp-konoplja (radi se o industrijskoj konoplji). Pored ulja konoplje koje je postalo redovno u njenoj klopi, uzela sam joj i ulje nocurka kao povremenu zamenu. Uz to, dobija i ulje lana i susama ponekada. 

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 24 Mart, 2012, 18:23:24 »
Vreme je linjanja, opusti se  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 24 Mart, 2012, 22:00:42 »
jeco, ti si kalici davala 2 meseca svaki dan te alge?

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 24 Mart, 2012, 22:19:17 »
Samo mesec dana, a preporuka je mesec-dva da bi se videli rezultati

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 24 Mart, 2012, 22:21:08 »
smoricu se totalno...posto ovaj nece da jede prah, ja mu dajem tablete...svako vece 5 mu guram u usta...poceo je da me izbegava u vecernjim satima...nekad bi sa radoscu dosao jer je znao da sledi neka poslastica, sad vise i ne dolazi i ne vrede mi poslastice za bravo kad mu gurnem u grlo  sm ljutko

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 24 Mart, 2012, 22:33:32 »
Verujem, mi smo tako upropastili Kali sa Viakutanom :( ona koja bi i kamen pojela to nikako nije htela i onda sam je varala na sve moguce nachine.... sada oprezno uzima hranu i lepo je zvace (mada to i nije loshe  sm zelenko)

Jel Wiliju one menjaju pigment? Ja vishe nisam ni sigurn koliko rade. Danas sam joj skidala podlku, pola je bilo tamno sivo pola svetlo sivo po duzini (svetlije je bilo blize korenu, shto se donekle i poklapa jer sam pre mesec dana prestala sa algama.... ako to uopshte ima veze) al ne secam se kako je bilo proshle godine  :|

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 24 Mart, 2012, 22:42:34 »
ne znam, tek ih 5 dana koristimo... on je meni posiveo kad sam ga hranila dehidratom. sad sam ga vratila na pravu hranu i dajem mu te alge pa cemo da vidimo. ni ranije nije uzimao alge pa nije bio ovako siv. e sad...otriman je i vec jedno vreme jede prirodnu i sredjuje mu se boja, ali nadam se da ce alge da ubrzaju

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 24 Mart, 2012, 22:46:07 »
Ja sam ih uzela zbog pigmenta koze, jer ona ima sivu kozu oko ochiju-nosa i usana. Smeshna je, dlaka crna ko ugalj a koza joj siva :D

ovde pored Gala mozesh da uporedish razliku u boji.