Autor Tema: Natural & Delicious - Farmina N&D  (Pročitano 16390 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mowgli

• Newbie
  • *

Odg: Natural & Delicious - Farmina N&D
« Odgovor #30 poslato: 29 Januar, 2014, 23:37:17 »
Pozdrav,
Vidim da ima dosta negativnih komentara na ovu hranu i nije mi jasno zbog čega(izuzev što je malo skuplja s obzirom na kvalitet).
Mi smo prvo isprobali one male promo vrećice,svih ukusa,kao što ima na slici par postova iznad. Nego,problem je bio taj što su Mogliju one krupne pa smo se poprilično namučili dok smo ih potrošili(nosili smo ih u šetnju kao poslastice). Međutim,skoro naiđem na onaj sa piletinom i narom za male rase...veličina granula nam odgovara,a i Mogli,koji je strašan izbirljivac i NIKADA ne jede same granule,ove obožava...i traži još. Izlišno bi bilo spominjati koliko smo granula izmenjali ... i što se same volje za jelom tiče,ove su u potpunosti postigle cilj. Stolica je ok,dlaka sjajna,pun je energije...iskreno,ne vidim ni jednu jedinu zamerku(osim malo više cene) na ovu hranu.

Van mreže Rev.

• Newbie
  • *

« Odgovor #31 poslato: 04 Mart, 2014, 00:32:19 »
Moji psin nisu hteli ni da je liznu. Dakle ne mogu da sudim o kvalitetu te hrane ali je meni parametar da li neku hranu moji psi hoce ili nece da jedu.

Van mreže NeoDizzy

• Sr. Member

« Odgovor #32 poslato: 23 Oktobar, 2014, 14:58:26 »
Mi smo imali samo dobra iskustva sa ND hranom. Psi su nam koristili low grain formulu. Mladja zenkica je odrasla na njemu, a muzjak je odrastao na Trainer Naturals formuli i kada je presao na ovu hranu rezultati su bili puno bolji. Dlaka im je oboma leprsava i meka, sjajna, govance malo i tamno. Nema kamenca, zadaha. Cena je jedino sto nam nije odgovaralo, tako da su vec 9 meseci na Premilu Super Sport i definitvno je u rangu ND-a. Nismo sa ND-om imali nikakvih problema koje ste gore naveli. Jedino vidim veliku razliku, kako kazem pozitivnu, u odnosu na Trainer Naturals, vezano za dlaku. Muzjaku je dlaka u periodu linjanja od trainera postala masna, teska i ulepljena. A sledece linjanje kad je vec presao na ND toga nije bilo, dlaka je bila leprsava i sjajna, vrlo lako se iscetkavala, bukvalno je letela dok smo ranije morali da je iscetkavamo i to, onako sa mucenjem.  :nod:

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #33 poslato: 26 Februar, 2015, 13:14:49 »
Nakon ~3 godine ishrane iskljucivo domacom klopom, nedavno smo probali N&D low grain varijante sa piletinom i narom i lososom i narandzom. Svi psi (i macke!) u kuci ih jedu sa apetitom-doduse ponudjena im je samo u svrhu testa. :) Mo inace ne voli granule i generalno ih nerado jede ali ove pri svakom obroku 'napada'. Stolica je maltene kao na domacoj klopi, nema gasova i opsti utisak je sasvim zadovoljavajuc.
Svega oko 2 nedelje jede tu hranu i to kolicinu koja je otprilike polovina za njenu kilazu, i to joj je sasvim dovoljno jer je matori sterilisani i umereno aktivni pas. Nazalost, sumnjam da cemo moci da je testiramo na duze staze jer je hrana krajnje besmisleno skupa. Nasa gomilica koju upravo trosimo je sticajem srecnih okolnosti dospela kod nas ali svakako ne bih kupovala ovu hranu sve i da sam u mogucnosti.

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #34 poslato: 02 Mart, 2015, 05:51:23 »
Svega oko 2 nedelje jede tu hranu i to kolicinu koja je otprilike polovina za njenu kilazu, i to joj je sasvim dovoljno jer je matori sterilisani i umereno aktivni pas.
E upravo sam mislio da pitam u vezi ovoga, u pet shop-u su mi na promociji hrane rekli da za mog psa, koji dnevno jede oko 300-350gr granula inace, ove hrane po tablicama je dovoljno 150gr tako da se premisljama sada da predjem na nju a i dobio sam 1kg gratis pa mogu da probam kako mu godi a inace mi nesto to cudno da pas od 3 mjeseca i nekih 10-11kg jede samo 150grama granula (u slucaju da mu se ne daje zaseban obrok npr od sirovog mesa sto praktikujem) tj. 50gr po obroku?!? Pa meni je i ovih 350 malo sto mu dajem kada ne spremam prirodni obrok  :th:

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #35 poslato: 02 Mart, 2015, 06:26:21 »
Zaboravite na gornji post, sad sam procitao pazljivije 410gr je potrebno, promoterka/radnica, sta li je vec je pogrijesila, rekla je kolicinu potrebnu za psa od 10kg ali kada odraste a ova moja mrcina ce imati 50-ak  Kg tada sm lol