Autor Tema: Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse  (Pročitano 82442 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse
« Odgovor #15 poslato: 23 Mart, 2012, 21:56:16 »
ma nemaju oni to pojma...misle da dalmatinci tako pricaju  sm smesko

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 23 Mart, 2012, 22:14:27 »
dalmatinci nas i ne zanimaju  sm crazy
a dalmatinkama ce sve da oprostimo  sm zelenko

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #17 poslato: 24 Mart, 2012, 10:24:08 »

evo par fotki dobrih brnjica:

“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 24 Mart, 2012, 11:23:42 »
A sad za usporedbu, evo par brnjica koje su ili loše ili jednostavno nisu dobre za psa koji je nosi:

― Orhan Pamuk

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 24 Mart, 2012, 11:31:42 »
prve 2 u poslednjem postu na prvi pogled, dok ne vidis da se psu tare njuska o metal, izgledaju klasicno, ali ova zadnja  sm eek

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 24 Mart, 2012, 11:37:36 »
prve 2 u poslednjem postu na prvi pogled, dok ne vidis da se psu tare njuska o metal, izgledaju klasicno, ali ova zadnja  sm eek

ova zadnja je sada hit na američkom tržištu, nešto kao softiciranija verzija medicinke. ima ih i većih, i ja bih je osobno kupila za Atilu, ALI isključivo da mi sjedi u torbi i ako smo vanka bez brnjica i treba mi na 5 min brnjica e onda stavim taj užas (ustvari zbog toga i imam medicinku uvijek u torbi  sm duvandzija).

Što se tiče ove prve dvije fotke, namjerno sam ih stavila jer su to jako dobre brnjice, kvalitetne (Atilina metalna je od istog proizvođača), ali na krivim psima. Nadam se da će bar nešto ljudi koji idu psu kupiti brnjicu ovo malo i pogledati i razmisliti, jer je cilj da je psu udobna i da on može normalno disati i dahtati u njoj, a nažalost, jako puno ljudi, ode u pet shop ne proba brnjicu ili je loše proba i onda imaju psa koji se u njoj pati. Šteta!

I samo da pojasnim: na prvoj pas ima dužinu brnjice dobru, ali je dubina premala i on ne može otvoriti njušku u njoj, a rekla bih i širina (nabori njuške vire sa strane), dok kod druge je premala i dubina i dužina, a bilo bi idealno i da je šira za bar 0,5 cm
― Orhan Pamuk

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 24 Mart, 2012, 11:42:38 »
ne znam zasto ljudi najvise vole te krpene, medicinke da kupuju. imam utisak da ne zele da im pas izgleda "opasno" sto kao, izgleda sa metalnom korpom. ja kad na ulici ili parku sretnem psa sa metalnom ili nekom "dobrom" korpom, mnogo sam sigurnija i imam vise poverenja u tog vlasnika, nego kad vidim medicinku za koju znam da se lako i skida a i da ne odgovara psu

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 29 Mart, 2012, 11:54:42 »
nije mi jasno kako pas diše sa ovom zelenom korpom
 sm crazy

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 29 Mart, 2012, 11:57:45 »
na usi  :itwasntme:

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 29 Mart, 2012, 12:20:55 »

Eto fotografije.
Kao što se vidi, Atila ima 2 ogrlice na sebi. Venecijanku i klik ogrlicu.
Atilina venecijanka je njemu 'mala' i zato mu ne spada s glave nikada, a ja mu je gotovo nikada ni ne skidam, čak ni kod kuće. Imam potrebu da mi pas ima ogrlicu na sebi u svako doba.
Uglavnom, čar je u tome da je venecijanka prst šira od širine čeljusti i korijena uha (tamo gdje postavljate ogrlicu kao na izložbi, visoko na vratu). Tako je lako mogu postaviti, malo teže skinuti jer korijen uha služi kao barijera da ne sklizne s vrata.
Ne znam koliko vam psa ima godina, ali ako je još štene, ne kupujte mu još jer će jako brzo prerasti ogrlicu.

Obzirom da je venecijanka tanka, meni se jako dobro slaže s drugom ogrlicom na vratu, pa čak i metalnom. Kao što sam napisala, ona mi služi kao dodatna sigurnost, ako psa moram imati pod apsolutnom kontrolom jer se ne može izvući iz nje, a i odmah je u drukčijem psihičkom stanju (a valjda i ja također) jer smo poslušnost radili na njoj (dakle sve treninge radio je na povodniku s venecijankom) i povezuje je s time da nema više zaj...., sad je ozbiljan rad, pa ako gazdarica kaže sjedi, guzica je na podu  sm zelenko
Dakle, vezan je za klik ogrlicu, a prema potrebi, prebacim uzicu na venecijanku.

Nadam se da sam barem malo pomogla. Inače, za prijelazno razdoblje bih vam radije preporučila poludavilicu. Ima ih kvalitetnih i na kojima se može podešavati veličina pa se pas ne može izvući iz nje.
Primjerice:

Najbitnije je da znate zbog čega vam treba ogrlice, odnosno koji problem (ako ga imate) želite riješiti s njom. Ogrlica ne riješava probleme, već je samo sredstvo (alat) i ako ga ne znate koristiti, nema koristi ni od jedne vrste.
― Orhan Pamuk

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 29 Mart, 2012, 12:44:34 »
neko je pisao da metalna davilica njegovom psu cupa dlaku. venecijanka ne cupa...one su pletene ovako:

e sad...ono sto ja vec duze vreme trazim i ne nalazim, je poludavilica od crne koze, na kojoj je metalni deo venecijanka.
ne nalazim ni sliku na netu, ali to bi bilo nesto ovako, s tim da je metalni deo venecijanka, a ne obicne alkice...i da...trazim crnu

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 29 Mart, 2012, 12:48:09 »
Koliko su te venecijanke jake  sm redface Ja sam merkala duže vreme, al me bilo strah da dam 25-30 eur (toliko je kod nas od 65cm) i da mi pukne u drugoj šetnji  sm redface

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 29 Mart, 2012, 12:52:00 »
ja mislim da su jace od obicnih metalnih jer su gusce i tvrdji je celik. reci ce ti atila posto ima ovcara kako se njoj pokazala jacina. ima originalnih i divljih. divlje znaju da puknu

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #28 poslato: 29 Mart, 2012, 13:05:58 »
ajd malo da parimo oci   sm redface   sm love

-95$

95$

105 $

55$

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 29 Mart, 2012, 13:07:01 »
mojim psima su metalne davilice strašno čupale dlaku. venecijanku još nisam probala

Ari se sasvim ok ponaša i sa platnenom davilicom pa nemam potrebu da je menjam, a Rea sada nosi platnenu poludavilicu kao što je ona gore na slikama