Autor Tema: Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse  (Pročitano 85873 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse
« poslato: 20 Mart, 2012, 22:12:21 »
Doslo je vreme kada treba pas da se izvede u setnju.
Svaki izlazak nosi sa sobom i tu mogucnost da ako pas nije dresiran ili dovoljno socijalizovan,pobegne ili dodje do sukoba s drugim psom.Da ne spominjem da je po zakonima gradova koji su u sustini isti i navode da je obavezno da pas bude na kratkom povodniku i sa korpom na njusci.Naravno za ne pridrzavanje ovih odluka slede novcane kazne koje i nisu bas male za vlasnike.
Izuzetak od ovog pravila su mesta predvidjena za igranje psa,znaci ogradjene povrsine u kojima pas moze slobodno da trci i da se udaljava od vlasnika.Da se igra sa drugim psima,bez ikakvih posledica.Naravno i ovde treba voditi racuna o tome kakav je nas pas,da li je uopste voljan da se igra s nekim drugim psima kao i da li je agresivan prema nepoznatima ljudima.Da o svemu ovome ne bi razmisljali i postovali zakon potrebna nam je sledeca oprema - ogrlica,koje moze biti u obliku poludavilica,davilica,kao i obicne platnene oglice,zatim dosta vlasnika seta psa na amu,povodnik odredjene duzine,kao i korpa ili brnjica za psa i setnja moze da pocne

Ovde cemo razmenjivati vasa iskustva kao vlasnika psa sta koristite od sve ove opreme,da li je koristite,u kojoj meri i situaciji i iskustva s istom,dakle sta je vasem psu najvise odgovaralo i sta vam je olaksalo izlazak van dvorista ili stana.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse
« Odgovor #1 poslato: 20 Mart, 2012, 22:30:14 »
kad je dosao sa 3 meseca, kupila sam mu platnenu ogrlicu i flexi, da mi kao bude lakse da ga setam dok ne nauci. flexi se pokazao kao totalni promasaj za stene koje se veseli svemu na sta naidje, od prolaznika do automobila, a ja bez iskustva rukovanja flexijem sam imala isecene ruke i vise puta bila upletena u uzicu  sm smesko  ... presli smo na obican povodac dok nije naucio da hoda normalno.
tad smo se vratili na flexi koji i dan danas koristim i pokazao mi se idealan, jer pas zna da hoda i slusa komande, pa i kad se uzica produzi na 8m (kad setamo a zakonski ne sme da je pusten), pozovem ga i dodje, nema potrebe za navlacenjem, a on ima slobodu.

kad smo otisli na prvu izlozbu, otkrila sam venecijanku, i od tad je ne menjamo. za 3 godine, ovo nam je druga venecijanka. prvu je negde izgubio. nema blata na njoj, ne moram da je cistim, ne rdja kad se kupa u moru niti ostaje mokra.
tako da zadnje 2 godine smo iskljucivo na flexiu i venecijanki.

e sad...nikako se ne preporucuje kombinacija davilice i flexija, zato sto je veca mogucnost da pas potegne i prigusi se, ali kazem, moj pas ne vuce, pa do toga ne moze doci u nasem slucaju.

korpu ne moramo da nosimo ni zakonski ni zbog potrebe.

am nikada nisam skapirala kao sredstvo za setnju, smatram ga namenskim priborom. glomazan mi je, i na psima mi lepse stoje neke mini ogrlice nego amovi

nezamenljiva venecijanka... 2 godine soli a ona i dalje cakli

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 20 Mart, 2012, 23:06:58 »

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 20 Mart, 2012, 23:10:34 »
narandzasti am je  sm rock

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 20 Mart, 2012, 23:13:22 »
e kad smo kod korpi...da li neko može da mi objasni kako treba birati korpu
imam osećaj da moji ne mogu dovoljno da otvore usta sa ovim korpama da bi se razladili kao normalni psi.....

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 20 Mart, 2012, 23:17:35 »
Metalna korpa je najbolja, jeste mozda glomazna i ruzna ali pas normalno moze da otvori usta i dahce.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 20 Mart, 2012, 23:22:48 »
ako dovucem prijateljicu koja je fanatik za opremu pasa, a ima n.o. a, ona bi stotsa imala o korpama da napise obzirom da su joj i prethodni n.o. i ovaj sada redovno nosili korpe, i isprobala ih je sve. po njoj, ovo sto kaze jeca, metalna velika se pokazala kao najbolja jer pas moze potpuno da otvori usta, pije vodu, njen atila i lopticu uspe da uhvati sa njom. jeste da deluje glomazno, ali nije teska

ovo je on
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/405358_3193674554232_1036968974_2944575_514921985_n.jpg

uz to, ima GOMILU amova, povodaca i ogrlica...pravi kolekcionar

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 20 Mart, 2012, 23:27:27 »
pa sta cekas,os da je ja zovem sm rile

da ovakvi amovi,mu dodju kao i davilice   sm zelenko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 20 Mart, 2012, 23:29:52 »
ma mrzi je... nije toliko zainteresovana za ishranu, pa valjda misli da se mi ovde gadjamo teletinom  sm smesko
sad cu joj narediti da dodje inace bacam u promet i njenog psa i njenu opremu, pa nek me tuzi adminu  sm duvandzija

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 20 Mart, 2012, 23:33:12 »
ali kako uspe da uhvati lopticu?!?
 sm zongler

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 20 Mart, 2012, 23:35:47 »
spusti njusku do zemlje, pritisne brnjicom lopticu na zemlji, i jezikom je privuce zubima  sm smesko

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #11 poslato: 23 Mart, 2012, 17:59:53 »
pa sta cekas,os da je ja zovem sm rile

da ovakvi amovi,mu dodju kao i davilice   sm zelenko

Evo me...napokon me AA dozvala.
Morat ću uzeti vremena pa da poslikam kolekciju oprsnica, ogrlica i povodaca.
Ima tu svega, od klik ogrlica, kožnih poludavilica, metalnih davilica i poludavilica pa preko kratkih pobodnika, dugih, radnih, sve do oprsnica, kožnih, nylon isl.
Ukupno se skupilo 3 orme, 10ak povodnika i 10ak ogrlica i ma koliko sam frik za te pseće dodatke, svaka od njih je uzeta zbog svoje svrhovitosti.

Osobno, preferiram venecijanku koja mi je cijelo vrijeme na psu u kombinaciji sa klik ogrlicom ili oprsnicom. Venecijanka je ogrlica na kojoj je rađeno 99% dresure i čim je na njoj prelazi na 'working mode' tako da je volim imati na njemu, ako mi zatreba za vrijeme šetnje.

Što se oprsnica tiče, sve sam tipove isprobala i br.1 mi je Julius K-9 oprsnica kakvu Atila ima na slici od AA. Lagana je, čvrsta, skida se i stavlja u 2 poteza, stabilno leži na psu i unatoč takvom dojmu, pas se niti malo ne guši na njoj. iako ima kupiti dodatak koji povezuje liniju koja ide oko vrata i onu preko trbuha, ja je nemam, a atila bez problema u toj ormi leti na rukav bez da se guši, jer mu ne pritišće dušnik već prsnu kost i prsa.

Brnjice: sve sam ih isprobala i moj zaključak je sljedeći:

plastične: lako pucaju, često su im rubovi loše obrađeni pa pas može porezati jezik na njih i zadnje, najčešće su na nosu dosta zatvorene pa psu ne daju punu slobodu njuškanja

nylon: ili kako ih mi zovemo medicinke: katastrofa, da bi bila funkcionalna mora psu zatvarati njušku u potpunosti, jer bez zavaravanja (a iz vlastitog iskustva) ako se psu uzme malo veća ( da može isplaziti jezik i malo otvoriti usta) on može drugo psa ljepo počupati za uši ili dlaku. umjetni materijal iritira dlaku i kožu kao i receptore (brkove) na njušci.

kožne: definitivno najbolja opcija za psa. prirodni materijal, lako se održava i ako se pazi na nju može potrajati 10ak i više godina. ja bih preporučila kožnu koja ima malo prošireniji otvor za nos

metalna: još jedan moj favorit. s Atilom metalnu najviše koristim jer je duboka dovoljno da može isplaziti jezik po volji, rađena je od čelika, lagana, ne hrđa, s tim da je podstavljena kožom i tkaninom na nosu.

Za svakoga tko kupuje brnjicu prvi put dala bih par savjeta:
1. za što psu treba brnjica - je li agresivan ili samo da se zadovolji zakonska norma; ako je ovo drugo, prođite što jeftinije s nylon medicinkom i mir, a ako je prvo, investirajte malo više u kožnu ili metalnu, ali je isplativo na duge staze
2. psa obavezno voditi u kupovinu brnjice
3. nabolje su brnjice s dva kajiša, jedan iza glave, a drugi preko čela koji se spaja s prvim - takve je psima najteže skinuti
4. obavezno namjestite već u dućanu brnjicu onako kako bi mu trebala stajati i pratiti da: ima bar pola prsta od nosa mjesta, tako da mu ne ozljeđuje nos, a da su kajiševi ili kajiš na mjestu; da ima bar 2 prsta dubine ispod njuške kad je psu njuška zatvorena; da pas može neometano gledat ipreko nje kad je brnjica na mjestu
5. poželjno: kožna ili metalna s proširenjem za nos, dva kajiša, podstavom za nos.

Eto toliko o ovome za početak, poslije postavim par fotki brnjica koje su po mom mišljenju ok.
2.
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 23 Mart, 2012, 18:08:38 »
znala sam ja da ce ona da se raspise kad dodje  sm cheers

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 23 Mart, 2012, 18:12:11 »
e Ana vredi ti ova tvoja  sm duvandzija

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #14 poslato: 23 Mart, 2012, 18:39:11 »
Hvala, hvala, ali me sramota. Istina, pisala sam dosta i u brzini, ali grešaka kao u priči...ispadam polupismena ;))
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk