Autor Tema: Voće  (Pročitano 37668 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Grivana

• Sr. Member

Odg: Voće
« Odgovor #30 poslato: 03 Avgust, 2012, 10:08:24 »
jedino voce koje Aris ne odbija su jabuka i kruska, ali ako su narendane i ubacene u hranu. Linda je apsolutno nezainteresovana za bilo kakvo voce.
Aris je od skoro poceo da jede i dinju (iako je to povrce ali se u narodu vodi kao voce  :)) i to mu nisam ja nudila nego je nasao parce na travi koje je moja sestricina ispustila. Posto je svojevoljno pojeo, sad je dobija povremeno. I smokvu je jeo prosle godine posto je mom tati bilo bas zanimljivo to sto Aris hoce smokvu. Ali nisam smela da mu je dajem mnogo (pojeo je mozda 2-3 smokve za mesec dana).

Je li davao neko smokvu psima i koliko je uopste dobro davati je psima?

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 03 Avgust, 2012, 13:19:33 »
u medjuvremenu sam se raspitala.

Evo malo o smokvi ukoliko neko pozeli da je ponudi psu:

Zreo plod smokve nece naskoditi psu. Naravno u umerenim kolicina, ne treba preterivati. Drvo i list smokve je toksican za pse i dovodi do povracanja i proliva. Znaci, samo zreo plod smokve.
Koristi se u ishrani jos od davnina. Stari Grci su smokvu smatrali svetim vocem. Jedna legenda kaze da se vucica koja je hranila Romula i Rema odmarala ispod smokve  sm lol1
Smokva ima malo kalorija ali sadrzi rastvorljiva biljna vlakna, vitamine (poput vitamina A, E i K. ), minerale (poput kalcijuma, bakra, kalijuma, mangana, gvožđa, selena i cinka) i antioksidante. Sadrzi i do 80% vode (blagotvorno deluju na kožu), a istovremeno je voće sa najvišim nivoom prirodnih šećera, pa su izuzetan izvor energije, a podstiču i rad mozga, brže razmišljanje i bolje pamćenje.

Nutritivna vrednost na 100gr

vise i detaljnije na:

http://hrana-recepti.com/voce/smokvahttp://www.biljeizdravlje.rs/code/navigate.php?Id=269

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 03 Avgust, 2012, 13:21:47 »
znam da je Miša Fourth Bones pisala da svojim psima daje i smokve

"Ja mojima napravim "vocni tanjuric": banane, mandarine, pomarance, breskve, marelice, jabuke,sljive, smokve, malo grozdza i kivija ( stvarno jako mala kolicina ) ubacim naseckanu mrkvicu, prelijem 2dcl tople vode u koju sam umjesala veliku kasiku domaceg meda od kestenja i serviram"

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 03 Avgust, 2012, 13:29:12 »
Moj pas taj mix verovatno nikada ne bi ni pojeo, a pretpostavljam da bi imao mekšu stolicu kada bi pojeo.

Kakav je to med od kestena?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #34 poslato: 03 Avgust, 2012, 13:53:26 »

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 03 Avgust, 2012, 21:57:09 »
Nisam taj med viđala kod nas, obično forsiraju bagremov i livadski.

Van mreže Mira

• Newbie
  • *

« Odgovor #36 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:23:17 »
Htela sam da vas pitam dali Lizi smem da dajem svež plod aronije jer je obožava ,nejede svaki dan jer nesmem da joj dajem a i dam joj po tri četiri bobice ,a mogla bi da pojede ja mislim punu šaku.Hvala za odgovor. sm jeah

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 19 Avgust, 2012, 13:28:21 »
ne bi trebalo da smeta, obzirom da ona, koliko mi se cini, je najbliza borovnicama a borovnice su im ok

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 19 Avgust, 2012, 15:45:05 »
Miro pogledajte ovo  sm clap

My dog Churchill St. Bernard eats Aronia

Van mreže Mira

• Newbie
  • *

« Odgovor #39 poslato: 19 Avgust, 2012, 17:07:20 »
Hvala vam na odgovorima a sa uživanjem sam gledala ,i moja bi Liza isto ovako jela samo da je pustim. sm jeah

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #40 poslato: 20 Avgust, 2012, 18:49:33 »
 Straiji pas mi jede iskljucivo lubenicu i  nista vise... mladji jede sve, i uglavnom moramo da krijemoi sklanjamo po fiokama, coskovima i policama...Jabuke i kruske su zakon, kao i mandarine.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #41 poslato: 21 Avgust, 2012, 13:06:37 »
Blago svima vama... Ova moja samo lubenicu jede da tako kazemo sa apetitom... Ostalo moram da urendam u hranu jer mufljuz nece ni da omirise.

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #42 poslato: 21 Avgust, 2012, 14:58:42 »
A kakav je Vas stav po pitanju susenog voca? Vidim da se cesto pominje brusnica i sl, ali sve to sadrzi jako puno secera. Ja sam do sada davala samo sveze voce i povrce Emi,  a  Keni samo lubenicu, mada sada i nju izbegavam, jer je pas star. Isto  i sa bananama, dinjama i smokvama.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #43 poslato: 21 Avgust, 2012, 14:59:21 »
Sve suseno sadrzi veci procenat secera...zbog nedostatka vode. Sveze voce uvek i ispred svega obradjenog, isusenog, preradjenog.   sm wink
Nevezano sto je pas star, prirodni secer iz prirodne namirnice(lubenica, kruska, jabuka, itd.) ne moze nista lose da joj donese. Naravno ako hoce da jede, i naravno ako se ne preteruje.  sm wink  Pa vecina prirodnih namirnica sadrzi odredjenu kolicinu secera, nije to samo voce.

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #44 poslato: 21 Avgust, 2012, 15:35:34 »
 Ja dosta vodim racuna sta jedem, pa tako cu i sa njima.