Autor Tema: Povrće  (Pročitano 60814 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Paša

• Hero Member

Odg: Povrće
« Odgovor #210 poslato: 31 Mart, 2014, 21:47:34 »
baš i ja razmišljah o tome, već ga ima na pijaci.... ne vidim zašto ne bi mogao, to je ustvari divlji beli luk....

i skida trigliceride  sm zelenko
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #211 poslato: 01 April, 2014, 08:29:31 »
Može  :nod: Ja sam baš davala prošle godine, a videla sam i kod ostalih na dnevnom meniju  sm prst gore A to što možda neće da jede je druga stvar  :itwasntme: Čini mi se i da se možda pisalo o sremušu.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže LjubicaLj

• Full Member

« Odgovor #212 poslato: 01 April, 2014, 11:20:30 »
ja dajem Akiri sremuš, malo ga obarim, ali probaću i da ga iseckam vrlo sitno pa da mu dajem svež.

Citat
Sremuš ili divlji beli luk poseduje mnogobrojna lekovita svojstva. Sremuš ima osobine običnog belog luka, ali je mnogo lekovitiji, naročito je pogodan za prolećno čišćenje organizma, a pomaže i u slučaju nekih hroničnih kožnih obolenja. Listovi sremuša sakupljaju se u proleće, a lukovice se vade u kasno leto i jesen. Najbolje je da se koristi u svežem stanju jer sušenjem gubi svoju lekovitost. Od listova se prave salate i namazi, a lukovica se koristi isto kao i beli luk. Osim što pročišćava krv i creva, sremuš poviljno deluje na želudac, otklanja srčane smetnje, nesanicu i tegobe izazvane povišenim krvnim pritiskom. Osobe koje pate od kožnih lišajeva, akni, bubuljica i perutanja kože trebalo bi da redovno sprovode kuru čišćenja krvi ovom čudesnom biljkom.
The big, white, smiling dog carries in its face the spirit of Christmas the whole year through.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #213 poslato: 09 Jun, 2014, 18:43:01 »
Kad već pominjete sremuš, da li je neko čuo za ona teška trovanja ljudi koji su mislili da jedu sremuš, a u stvari su jeli otrovnu biljku mrazovac ? Biljke su valjda jako slične i lako ih je pomešati. Nedavno je moj komšija završio u bolnici zbog toga, čovek je jedva živ ostao. Mislim tako kažu, možda i nije bilo toliko kritično, ali čim je ležao u bolnici znači da nije bilo naivno.

Ne znam kako bi psi reagovali da dobiju taj mrazovac, tako da budite oprezni!!

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #214 poslato: 14 Februar, 2015, 13:39:40 »
Citam neki blog o barf ishrani bulija i vidim da ljudi daju i kupus, svez i brokoli takodje. Kakva su vasa iskustva dajete li?

Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #215 poslato: 14 Februar, 2015, 13:47:48 »
Kupus ne dajem a povrce kuvam. Jednom sam dala sirovu sargarepu i izasla je napolje kao - sargarepa  sm zelenko

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #216 poslato: 14 Februar, 2015, 13:50:40 »
Ahahahhaa. Kuvam i ja, probarim dva minuta. Kada joj ne dam probareno ona ima proliv.  :blink:

A brokoli?

Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #217 poslato: 14 Februar, 2015, 15:03:18 »
Svo povrce kuvam, sem paradajza, krastavca, cak i papriku prokuvam malo.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #218 poslato: 14 Februar, 2015, 18:26:18 »
Sve dajem sveze, dobro oprano i ispasirano. Najcesce su na repertoratu sargarepa, celer, paskanat, persun, cvekla, kupus, karfiol, brokoli, tikvice, bundeva, paprika...ne mogu da se setim sta jos.. Kuvan dobija grasak i to samo kada ga mi jedemo, pa ubacim malo i njoj. Povrce stavim u blender sa supom, jogurtom a ponekad samo vodom da bi se lakse ipasiralo. Za mog psa od 40kg po obroku ide jedna saka povrca.
Nazalost, u poslednje vreme dobija cesce kuvano povrce nego ovaj sirovi miks jer cesto nisam kuci u vreme njenog rucka, a sirovo zahteva da bude ovako spremljeno pred sam obrok. Vidim i na njoj da joj je sirova varijanta vise prijala. Sada ima vecu kilazu, ne tako sjajnu dlaku... Prednost sirovog je sto zadrzava sve one divne vitamine koji pasiranjem budu dostupni(ji); iako je mala kolicina ipak daje volumen obroku a kasnije i stolici psa.

Dakle, male kolicine sirovog pasiranog najraznoraznijeg povrca su skroz ok, ako pas zeli da jede i nema problema sa njima.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #219 poslato: 15 Februar, 2015, 12:04:15 »
Sargarepu sam u pocetku davao sirovu, samo je sitno narendam, sad dobija sve kuvano sto mi jedemo u supi, brokoli, persun, sargarepu,   dok je bilo sveze cvekle i nju sam davao narendanu ali nesto nije bio mnogo odusevljen pa sam je kuvao kada mu kuvam pirinac ili svinjske kosti.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #220 poslato: 15 Februar, 2015, 12:21:56 »
i ja kuvucnem svo povrće, zbog varenja, tako sam čitala.
mism, sve što ne skuvam
Kupus ne dajem a povrce kuvam. Jednom sam dala sirovu sargarepu i izasla je napolje kao - sargarepa  sm zelenko
ovako nekako  sm smesko1

sa pasiranjem nisam ni pokušala, ali hoću čim nam dođe prolećeeee i povrće dostupnije i raznolikije  :D

nisam probala brokoli, ni ja ga ne volim, nekako mi dlakav  :itwasntme: ali jesam karfiol ali malo samo, negde sam čitala da sa karfiolom treba umereno

evo, na brzaka

"Research shows that cauliflower contains powerful carcinogen blockers named isothiocyanate which can prevent cancer cells from spreading. But at the same time you need to note that isothiocyanate may irritate the bowels and cause a lot of gas, so dogs can’t eat too much cauliflower and keep the amount of cauliflower less than 5% in dog’s regular food."
http://www.dogquestions.org/dog-treats/can-dogs-eat-cauliflower

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #221 poslato: 15 Februar, 2015, 12:28:16 »
btw, sad se igram sa alfa-alfa klicama  :itwasntme: