Autor Tema: Sta trebamo znati i pripremiti kada nam dolazi stene?  (Pročitano 31602 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: Sta trebamo znati i pripremiti kada nam dolazi stene?
« Odgovor #30 poslato: 25 April, 2013, 14:15:59 »
mali je da bude sam u dvoristu,to sto imas kucicu nista ne menja,jer ne ide da ga vezujes za kucicu tako malog

a i boks bi mozda trebao da bude malo gusci da se ne provuce,najbolje je za pocetak u kuci,izbacices ga posle napolju uz malo muke :D

ja sam mog uzeo sa 4 meseca,nekih nedelju dana je bio u boksu,i posle krenuo da ga navikavam odmah za dvoriste,namestio sam mu samo prostirku ispred vrata,i tu sam ga i nalazio ujutru,mada sam se budio nocu i proveravao ga,a danju sam mu posvecivao maksimalno paznju da mu to nadoknadim,mislim da im to isto znaci

i jos nesto dvoriste je bilo i lepo ogradjeno,tako da nije mogao da izadje van,sto je isto bitno i danju,a i da drugi psi se ne provucu

Van mreže GreenWorld

• Newbie
  • *

« Odgovor #31 poslato: 25 April, 2013, 14:21:33 »
E hvala vam ljudi,sad sam se vec malo opustio citajuci ove komentare,jedno dve tri nedelje ce nociti u kuci,danju sam svejedno ceo dan napolju pa ce tako i on biti,nadam se da ce se privici brzo i da ce sve biti ok :)

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 25 April, 2013, 14:37:38 »
Super! Očekujemo slike  sm clap
Nosim psa sa sobom.

Van mreže GreenWorld

• Newbie
  • *

« Odgovor #33 poslato: 25 April, 2013, 14:59:12 »
Bice slike,naravno,cim stigne.Hvala jos jednom svima :)

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 25 April, 2013, 18:59:47 »
Odmah ga vani ostavi, ako ne planiras da ti zivi u kuci, nemoj ga ni uvoditi, cvilice prvo vece, ako bude bas bas dugo cvilio, pridji mu i reci nesto da se smiri malo pa otidji. Poslije nemoj vise dolaziti, ma koliko god cvilio. Sutra vece bi sve trebalo biti ok. :)

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 25 April, 2013, 20:04:43 »
a evo i sistema za jos mladje stence  :D

Van mreže GreenWorld

• Newbie
  • *

« Odgovor #36 poslato: 25 April, 2013, 22:26:38 »
Ghandi mislis da bih imao problema kasnije da ga naviknem na napolje ,ako bi par nedelja bio unutra al samo nocu.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 26 April, 2013, 01:15:05 »
Ja mislim da da. Bezveze komplikujes stvar i sebi i psu. Ovako ces istrpiti tu jednu noc (da je tesko, tesko je), a ako bude neko vrijeme unutra, period privikavanja bi se mogao bas bas oduziti, i da se pas osjeti zapostavljenima (u fazonu: do sad sam mogao biti unutra, zasto me sad izbacujete). Samo dobro ogradi kucicu da ne moze izaci iz boksa i to je to. Eventualno prije nego sto odes, daj mu da jede i otidji. Bice zainteresovan za hranu, mozda ni ne primijeti da si otisao u momentu.

Moji su obojica tako od prvog dana uceni, i nikad problema sa njima. Pogotovo Dvajt, kojeg ne mogu ostaviti s nekim (koga on vec zna) da udjem u prodavnicu, neki dan je uletio za mnom, prvo u prodavnicu, pa u kafic (sipala vodu), ali u boks kad ga stavim, zna da se nema pravo zaliti, i tad je miran.

Uglavnom, manje komplikacije, manje problema, i bespotrebnog zbunjivanja psa.
Pozdrav :)

Van mreže GreenWorld

• Newbie
  • *

« Odgovor #38 poslato: 26 April, 2013, 11:33:42 »
Hmm pa to sam i ja kontao,bas ovo sto kazes da ce se pitati zasto sad napolju odjednom nalazi,ali mislio sam samo par dana u kuci cisto dok se ne privikne na mene,a i citao sam,neko je okacio pdf knjige Prije nabave steneta,pa dresura pomocu transportera tj zatvaranja,pa sam zbog toga mislio malo u kuci da ga obucavam dok je mali jos :)

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #39 poslato: 26 April, 2013, 12:50:49 »
Vidis, ja stvarno jesam za drzanje pasa u kuci (ja bih obojicu mojih i u krevet ubacila,, obozavam ih), mada meni ne daju moji da psi ulaze u kucu, pa je moralo biti ovako. Ali, i dalje mislim da, ako pas vec treba da zivi u dvoristu citav zivot, bolje je da tako bude uvcen od prvog dana, lakse i tebi i njemu.

Ako ides ti po njega, priviknuce se na tebe do veceri, tako je bilo sa mojima obojicom, ja sam isla po njih, tj. od kad su odvojeni od majke prvo su bili sa mnom, i kad smo dosli kuci, njuskali su okolo, ali nikako se nisu udaljavali vise od pola metra-metar. Sutradan je bilo sve super, stekao je sigurnost, da je njegova teritorija, i nikakvih problema.

Za ovaj tvoj plan, ne znam stvarno, nisam bila u prilici da mi pas prvo bude u kuci pa onda vani, svi su moji psi bili vani od prve veceri, valjda ce se javiti neko ko ima iskustva s tim.
Pozdrav :)

Van mreže GreenWorld

• Newbie
  • *

« Odgovor #40 poslato: 26 April, 2013, 12:58:14 »
Jos cu dobro razmisliti o svemu,mada da ti pravo kazem moj skriveni plan je da ker ostane u kuci,al je fora za zenu kao prvih par nedelja,pa ce ga i zavoleti svi,al kazem jos cu videti,mozda i odma veceras ostane napolju,napravio sam ogradu veliku i uzeo onaj jedan transporter,pa ce mi biti lako premestati to ,hvala ti na savetima u svakom slucaju :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 26 April, 2013, 13:02:12 »
 :D :D :D

nadam se da ti žena ne svraća ovde na forum

sm smesko2

meni je oduvek bila želja da imam dvorište, ali bi mi psi bili i napolju i u kući

Van mreže GreenWorld

• Newbie
  • *

« Odgovor #42 poslato: 26 April, 2013, 13:07:22 »
hehe,valjda nece,pa to cu i ja probati da kombinujem,imace svoj kutak napolju kao i unutra,a sad dolazi leto pa ce valjda sam odluciti gde mu je bolje :)

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 26 April, 2013, 13:28:48 »
Super stvar sa transporterom (ili nekim od onih kaveza koje sam viđao na izložbama pasa) je što možeš da ga naučiš da mu je to "sigurno mesto" (gde ga niko neće gnjaviti ni dosađivati mu) i to relativno lako, uz pomoć hrane/poslastica/igračke. I čak i kada bude ostajao unutra preko noći, najčešće će da bude u njemu umesto da pravi žurku po kući.
Bitno je samo da ga ne zatvaraš na silu u transporter ili taj kavez (odnosno da to ne doživi kao neprijatnost i kaznu).

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 26 April, 2013, 13:37:13 »
ako će pas imati kućicu napolju, bezveze da ga navikava i na kućicu i na transporter/kavez