Autor Tema: Pravljenje boksa i kucice za psa  (Pročitano 195176 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
Odg: Pravljenje boksa i kucice za psa
« Odgovor #15 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:05:35 »
Mi moramo našima uskoro napraviti nove kućice. Budale, napravili su si balkone i krovne prozore na starima  :crazy: :valj:

Dajte mi recite samo, koliko ste platili pravljenje boksa? Pokušavam nagovoriti roditelje da im sagradimo bokseve, ali rekli su mi da prvo saznam ukupnu cijenu. Tek onda možemo pričati.  :zid2:
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:07:51 »
Ja ne smem da kažem, da ne lupim nešto... Ali smo imali svoje daske. Reći ću ti kad saznam.

A kućicu smo namerno stavili van boksa, odnosno tako da ne može da skače na nju... A i crep je odozgo, pa bi se nekako držalo i da skače, samo koliko, ne znam...  sm smesko1
Možda vidite sa slike

Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #17 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:22:13 »
Ma da, tako sam nešto i ja mislila. Ovaj, ako ste sami doma pravili boks, samo otprilike navedite što ste sve koristili :D Hvala (unaprijed)  sm zelenko

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:25:53 »
Pravio je majstor.  sm smesko1 Kućica ima izolaciju. One posudice mogu da se okreću, boks mu je dovoljno veliki... Mogao je i veći, ali...  :shake:

250 evra - boks
100 evra - kućica

Eto. 250 evra sve, osim dasaka

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #19 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:37:57 »
Citat
Ovaj, ako ste sami doma pravili boks, samo otprilike navedite što ste sve koristili  Hvala (unaprijed) 

^ovo sam mislila općenito, za one koji pišu u temi ;) Ali hvala ;)

Dakle, to je oko 470 KM. Puta 3.... 1410 KM. Tata će dobiti srčani udar  :valj:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:42:08 »
sigurno da moze to jeftinije...ne moras kupovati novu zicu, a ni nove daske...mogu posluziti i drvene palete...pogledaj na gradjevinskim stovaristima...koliko kapiram, najveci posao je samo betonirnje i armiranje stupova boksa. kucicu napravis isto od starih dasaka ali sa izolacijom...mozda je dobro resenje i ostaci ytong blokova i sl...nisam nikad pravila box, samo nagadjam

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:42:47 »
 Nisam dobro pročitala  sm smesko1
sm cepko Ja sam mislila da smo mi i više platili... A moji su bili primorani  sm cepko sm cepko Bolt je uništavao sve biljke, pa je tata bio iznerviran i rešio da mu napravi boks.. Prvo je rekao da će biti ceo dan u boksu i da ga pustimo samo kad smo sa njim. Ali niko nema srce da ga ostavi ceo dan u boksu  :hell: Kako praviš? Dva manja boksa, ili jedan veći, zajednički(što sam isto viđala)?

A da, ja mislim da smo i za kućicu koristili naš stiropor, pa i daske... Majstor bre dere  sm cepko On od nas zarađuje dobro... Pa ako ima daske i žicu, onda super. A verovatno može i jeftinije.

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #22 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:47:16 »
Da,vjerojatno. Imamo neke veze okolo,pa ćemo smisliti nešto,ali inače mrzim biti nepripremljena i želim da sve bude tip-top...
Kućice su već u planu  sm zelenko
@Kaća, sva tri ćemo odvojeno. :)

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:50:38 »
Ana, ti ytong blokovi su dosta gabaritni pa samim tim i nepraktični za ovo, ne znam sada da li ih ima raznih veličina. Ovo Kaćino mi deluje papreno skupo. Ne znam tačno za box, ali za kućicu svakako. Ima kućica po oglasima koje imaju izolaciju i odrađene su poluoblicama/oblicama sa spoljne strane, gore imaju crep ili tegolu, pa su dosta jeftinije od 100 eur, čak i one najveće.
Eno Pop je stavio fotke što je pravio od dasaka i materijala što je našao po dvorištu/tavanu i super je kućica skroz, samo bi mogao da nam da neku novu sliku da vidimo da li je još uvek u životu  sm zelenko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:53:03 »
znam da ytong ima ploce od 5cm...to je najuze sto imaju

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:54:21 »
Pa ja rekoh da čika Slavko dere  sm cepko
Nori, tebi i ne treba onolika kućica, a i ja sam pogrešila što sam onoliku napravila(nisam ja :D ali dobro), bolja je manja. Sigurno da imaš nešto, daske, stiropor ili bilo šta što možeš da iskoristiš.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #26 poslato: 01 Novembar, 2012, 21:59:36 »
Često neko iskoristi zgradu, bilo kakav objekat, pa uz to napravi boks..

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #27 poslato: 01 Novembar, 2012, 22:00:37 »
Znam,naravno,sve će biti prilagođene njihovim veličinama  sm zelenko A i inače nije najbolje da kućica bude mnoogo veća od psa, jer je on ne može zagrijati svojim tijelom i bezveze se smrzava  :( Tako da ćemo i to uzeti u obzir. Našli smo već čovjeka koji će ih napraviti, ali trenutno je zauzet drugim poslovima. On će ih vjerojatno napraviti od drva, a kasnije uvijek možemo obložiti stiroporom,nije problem.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 01 Novembar, 2012, 22:31:23 »
provlačio glavu kroz one razmake, kako već da kažem...

Uh to može biti jako opasno! Dobro Bolt ima malu glavu, mislim manju od Bernardinca. Moja Dona se jednom tako zaglavila, provukla je glavu i nije mogla da je izvuče nazad, pa sam morao da razvaljujem tu armaturu jer je bila sva zapenila. Posle toga sam ceo box ogradio onom pletenom žicom, preko armature sam stavio tu pletenu žicu. Mislim da je taj razmak isti bez obzira na tip armature, tako da ti ne bi trebala da imaš tih problema sa njim.... Ali ako neko ko ovo čita ima velikog psa neka obrati pažnju!!!

Eno Pop je stavio fotke što je pravio od dasaka i materijala što je našao po dvorištu/tavanu i super je kućica skroz, samo bi mogao da nam da neku novu sliku da vidimo da li je još uvek u životu  sm zelenko

Da sam sve morao da kupujem bilo bi to baš papreno, zato što je kućica velika. Ne samo da je velika već je i tako izolovana da je unutra zimi kao na moru  sm duvandzija Čitava je, ne dira on nju   :shake:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 01 Novembar, 2012, 22:34:10 »