Autor Tema: Kosti u ishrani  (Pročitano 89870 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BOO

• Hero Member

Odg: Kosti u ishrani
« Odgovor #210 poslato: 22 Januar, 2015, 10:45:05 »

ja sam mislila da sve kosti budu krtije posle termičke obrade.

Dobro si mislila  :D Sve kosti budu krtije posle termičke obrade, lakše se lome, što dovodi do toga da psi često progutaju veće komade koji kasnije naprave problem, na ovaj ili onaj način. Ja sam dala jednom i nikad više, pas mi je 2 dana povraćao komade. Gora varijanta je kada se komadi kostiju zadrže negde u digestivnom traktu.  Naravno ima opet i pasa koji ih jedu celi život i nije im ništa.
Znam ja da je to pas i da treba da jede kosti, i pobogu, gre'ota je da se baci  :tapsh: Al' neka fala  :D

znam da ljudi daju svašta i da dosta pasa nikada nema nikakve probleme.

mi smo par puta rebra, i jednom je baš imao problem sa velikom nuždom ceo dan se mučio, pa se i ispovraćao (komad inače nije bio veći od 10-15 cm debljine palca)
sad više nisam sigurna za rebarca
zato kad ne nađemo mesnate (a to je inače izuzetno retko) kupimo rozbratnu pa nju cepa.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #211 poslato: 08 Mart, 2015, 16:14:36 »
Mislio sam da ovaj podatak nemamo na forumu, ali sam ga ipak pronašao u temi o torziji. Kako god, neka stoji i ovde....
Još jedna dobra stvar vezana za kosti.

Hranjenje pasa živinskim, jagnjećim I malim do srednjim sirovim kostima jača mišiće želuca, koji će sprečiti nadutost. Kada su mišići želuca jaki, psu je lakše da istisne gas koji se eventualno nađe, bilo tako što podrigne ili ga istisne naniže u crevni trakt.
Hranjenje kostima je, sa tačke autora teksta, jedan od najvažnijih koraka u sprečavanju torzije.

http://prirodapasa.com/index.php?topic=101.msg29593#msg29593

Van mreže Milan

• Newbie
  • *

« Odgovor #212 poslato: 08 Mart, 2015, 16:32:23 »
ja mom dajem juneca rebra i on to pojede ne dajem mu to svaki dan ......

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #213 poslato: 08 Mart, 2015, 16:48:12 »
Nisam ni ja imala nikad problem sa junecim rebrima.

Van mreže Milan

• Newbie
  • *

« Odgovor #214 poslato: 08 Mart, 2015, 17:26:22 »
Nisam ni ja imala nikad problem sa junecim rebrima.
a koliko mu dajes ja mom dajem svaki drugi dan jedno 4 rebra ima i malo mesa dugackih oko 15 20 cm jbg ako gresim ispravite me .....

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #215 poslato: 08 Mart, 2015, 17:37:24 »
Pa zavisi kako sta nadjem, juneca rebra a jeftina retko kad imaju, sad sam uzela 2 veca, napravila 3 paketica (+ iznutrice) za tri obroka, jedan je dobio prosle nedelje, ove nedelje ce dobiti drugi i one tamo nedelje treci.

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #216 poslato: 30 Mart, 2015, 19:51:36 »
nisam siguran dal sam napravio glupost ili ne...pravih kuvani obrok a kako je bilo domace pile sa ledjima je bila i glava...
ja dadoh shiwi pored ostalog i glavu komplet sa kljunom (racunam kost)...e sad, ona je pojela sve i olizala ne samo ciniju vec i pola kvadrata plocica oko nje i gledame onako...sta to je sve....
a ja poceo da se tripujem da joj kljun nije bio preostar...znam...trebao sam prije da pitam al eto bar sad...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #217 poslato: 30 Mart, 2015, 20:04:05 »
Kuvane kosti ne bi trebalo da dajes. Ne verujem da ce joj biti nesto, ali svakako izbegavaj. Glave mozes da dajes sirove.

• Full Member

« Odgovor #218 poslato: 30 Mart, 2015, 20:15:13 »
ja ga mahinalno krstih kao kuvani obrok jer nije granula...e sad posto sam pre par dana pokusao da joj dam svjeza ledja nije znala da ih pojede...mukica se mucila...zvakala...pa joj ostajala kozica od kokoske, nervirala se zato sam joj danas samo ubacio u vrelu vodu da meso postane cvrsce...da joj nije onako gnjecavo...inace je iz njega i dalje curela krvava voda...
mozda sam ja pretjerao jer sam joj ledja presjekao samo na pola i dao onako ceo komad...ne znam dal mi je pametnije da joj onda usitnim ledja da joj bude lakse...ili da je pustim da sama nadje nacin...

al mi je stvarno uzitak kad je vidim kako sve pojede i onako se zadovoljna oblize...dok granule kad pojede izraz lica joj je kao da je voz udario...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #219 poslato: 30 Mart, 2015, 20:17:22 »
Pusti je, naci ce nacin sm wink I moj je u pocetku bio zbunjen, sedeo je pred cinijom i gledao me u fazonu "sta se sa ovim radi?"  sm smesko1

• Full Member

« Odgovor #220 poslato: 30 Mart, 2015, 20:27:00 »
pa da...isto...i ide okolo...pa pokusava 1 put pa s druge strane drugi put i tako u krug bar 7-8 puta...mljacka, glodje...ostaje toga manje nego to je trajalo i trajalo...svinjac napravila oko cinije...
pokusat cu za koji dan opet kad potrosim ovo sto sam spremio...
e i jos nesto...s obzirom da pije redovno petphos (mislim da sam dobro ispisao) dal trebam da se drzim ''pravila'' da od ukupnog mesa 10% budu kosti...il u ovom slucaju nije bitno...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #221 poslato: 30 Mart, 2015, 20:28:05 »
Ako mene pitas, taj pet phos ti ne treba...  :itwasntme:

• Full Member

« Odgovor #222 poslato: 30 Mart, 2015, 20:30:53 »
s obzirom da sam kupio veliko pakovanje od 500kom i ostalo mi je jos stotinak za mjesec dana planiram da potrosim...al dobro, onda cu malo da ih rastegnem i ne forsiram je jer su joj se smucili vise...a i meni...

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #223 poslato: 30 Mart, 2015, 22:52:53 »
ja sam ta ledja davala iz ruke, da nauči da žvaće bez da se davi  :D
ali uvek napravi svinjac, navikni se  :D

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #224 poslato: 31 Mart, 2015, 10:30:24 »
U mom dvoristu uvek ima po koja koska, malo malo pa ga vidim kako glodje