Autor Tema: Ring dresura, Handling  (Pročitano 49181 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Ring dresura ili hendling
« Odgovor #15 poslato: 02 Oktobar, 2012, 18:13:06 »
Prvo smo kupili neki izložbeni povodac, ali nisam zadovoljna baš, može da spadne..A malopre nam je čovek doneo ovaj:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 02 Oktobar, 2012, 19:51:25 »
mislim da sa takvim povodcem se ne ide u ring.
izlozbene uzice su ovakve, a imas ih kupiti na izlozbama i u pet shopovima i obicno se uzima boja koja je sto bliza boji psa.
poenta je da uzica ne skrece paznju sa psa i da se sto manje vidi

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 02 Oktobar, 2012, 21:36:28 »
Nije taj povodac izložbeni, neki drugi.Pisalo je za taj drugi da je izložbeni..Evo slike

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 02 Oktobar, 2012, 21:37:52 »
ovaj plavi vam je izlozbeni?

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 02 Oktobar, 2012, 21:38:43 »
Tako je pisalo, ja ne znam sad...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 02 Oktobar, 2012, 21:39:48 »
pa mozda se i to koristi...za izlozbu treba da je sto tanji i neutralniji

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 02 Oktobar, 2012, 21:42:57 »
Da, a hoće li da prave neki problem ako se koristi neki kao onaj crni?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 02 Oktobar, 2012, 21:45:33 »
da je neka veca izlozba verovatno bi ti skrenuli paznju...nece da te izbace iz ringa ali poenta je da povodnik ne skrece paznju sa psa i da pas bude sto lepse prezentovan...vidis slike koje sam stavila...ukucaj u google golden retriever show dog ili nesto slicno pa vidi kako su prezentovani u ringu

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:20:40 »
Ma verovatno neću ni ići ovaj put, a za drugi put možda kupim neki drugi, a do tada moramo da vežbamo na ponašanju.Hvala ti

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #24 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:38:24 »
Iskreno, viđala sam razne povodnike na mnogo većim izložbama. Nemoj se opterećivati time. Nema razloga da propustiš smotru. Nije to evropska izložba pa da će se tamo tražiti ne znam ni ja šta. Drugo, u tvom je mestu, ne košta te ništa da odeš, pa makar samo i posetilac. Ne znam koliko košta ocenjivanje, obično na tim smotrama to bude dosta jeftinije nego na bilo kojoj cac/cacib izložbi. Svakako bi trebalo da odete.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:40:44 »
Pa ono što je sigurno je da moram da odem da gledam..Košta samo 500 dinara, ali se nešto plašim kako će tamo da se ponaša, neću da me vuče i otkine mi ruku. sm smesko1 A čovek koji mi je rekao za tu smotru kaže da idem obavezno, Bolt je mnogo lep, pa da makar ima ocenu ako hoćemo da ga parimo

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:46:52 »
To ti je prilika da platiš prijavu 3X manje nego na izložbi, a pritom je atmosfera daleko opuštenija nego na bilo kojoj izložbi, pa čak i kada bi psa ocenjivala van konkurencije.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 03 Oktobar, 2012, 14:51:01 »
Sad se setih da Bolt iznad oka ima mali ujed(mislim da je ujed), ujeo ga valjda Arči, ne verujem da može da se to sredi do nedelje... sm placko

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #28 poslato: 04 Oktobar, 2012, 22:17:26 »
1. ne brini se oko ujeda. Ovo ljeto prije velikih izložbi u Splitu, frendičinog bostonca je pas ugrizao za oko. Gemu je doslovce oko bilo dvostruko veće. Ona se isto mislila da otkaže izložbu, ja je nagovorila i pas je sada prvak mladih RH sm zelenko

2. onaj plavi povodnik koji si stavila se teoretski može koristiti kao izložbeni, ali ga ja tebi ne bih preporučila ni u kom slučaju jer se bolt može izvući.
ako ti se da možeš sama napraviti solidni izložbeni povodac od konopa. po istom principu po kojem se rade sve vodilice/davilice. na jednom kraju staviš onaj prsten a ručku ni ne radiš jer se višak povodnika drži skupljen u šaci a ne da visi uokolo.
obzirom na boltovu boju tebi mogu ići bež i bijela boja izložbenog povodnika jer povodnik ne smije odvlačiti pažnju sa psa.

3. što se tiče njegovog ponašanja - on se nikad neće naučiti ponašati na izložbi ako ga ne odvedeš na koju  sm zelenko . suci se svega nagledaju. dobro ga izmori prije izložbe, čak bi bilo idealno da ti ga netko dovede max pola sata prije nego je on na redu kako ne bi bezvze tamo stajao. dakle dobro izmoren i gladan, a ti sa mirisnim hrenovkama u džepu  sm prst gore - ma neće ni vidjeti druge pse.
na izložbi sucu ne smeta što vodič psa mami keksićima da pas stoji mirno itd, a često im je jako jako simpatično kad im se pas poveseli.

zaključak: ne tresi se, idi na izložbu i nama fino ovdje javi da možemo čestitati.

p.s. ne znam jesi li s njim radila ring dresuru ranije, ali bi mogla početi to s njim raditi, tako da ti je lakše kad uđeš u ring.
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #29 poslato: 05 Oktobar, 2012, 13:49:52 »
Hvala na odgovoru, Atila.

1.Ako ipak odlučim da idem, neću se brinuti, objasniću im odakle mu to.

2.Plavi sigurno neću koristiti, baš zato što bi se izvukao!A ostaje mi onda jedino crni ili to što si ti rekla, da napravim..Mada je on mnogo jak, pa mu treba jači povodac.

3.Idemo obavezno da gledamo, a 15% da ću ga prijaviti  sm smesko1 sm smesko1 A hrana obično ne pali, jednom sam ponela hranu u šetnju i on ništa!

Ako ga prijavim, ma ima da se tresem kao luda  sm cepko Ali ću vam javiti šta smo odlučili.Imamo danas i sutra za razmišljanje! sm eek sm eek :zid2:
Nismo radili ring dresuru,  mada ne znam sad da li da ga vodim uopšte, imamo samo dva dana...