Autor Tema: Izgled stolice u zavisnosti od ishrane ili bolesti  (Pročitano 43953 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Odg: Izgled stolice u zavisnosti od ishrane ili bolesti
« Odgovor #15 poslato: 20 Septembar, 2013, 03:05:01 »
kakica. nakon klinaca, opet buljim u kakicu  sm smesko1

prije tri tjedna smo ju dopeljali doma. malo žgoljavu. sad se kosti više ne osjećaju tak jako, dobila je pola kile i sad ima 20.  :D
imala sam master plan. polako ju sa dehidrata dovesti na kuhano. no, neće niš od povrća, nit sirovo nit kuhano. i juneće srce mi je pljuvala dok ju nisam nagovorila da pojede par komadića uz dehidrat  sm kolutko
jedino od kuhanog hoće rižu i kuhanu piletinu.
očišćena je od parazita, dobila je pratel.
trenutno proždire brit superpremium, vet mi je rekao da joj mogu dat više od propisanog dok se još malo ne udeblja.
kakica stiže 2-3 puta dnevno, nekad suha, nekad suha na početku, a meka na kraju.
često na livadi pojede trave kojekakve. ne povraća, aktivna je i zaigrana.
kak da učvrstimo tu stolicu kak spada?  :zb:
da joj dam pravu kost? one kožne iz dućana ne želi glodat   :wonder:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 20 Septembar, 2013, 08:37:23 »
od kožnih može da joj stolica bude samo ređa
 sm redface
probaj sa kostima, ali budi oprezna. ona je tek izašla iz azila i ko zna šta je sve jela do sada. verovatno ima osetljiviji stomak i trebaće joj neko vreme da se navikne na pravu hranu.
ja mojima, kaad neće nešto da jedu, sipam jogurt. tada sve oližu. ali i od jogurta stolica može da omekša

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #17 poslato: 20 Septembar, 2013, 09:32:24 »
hvala na odgovoru :D
zaboravih reć da ni jogurt neće  sm kolutko
zapravo, svašta nešto neće, što mi je čudno obzirom da je u 5. mjesecu nađena u nekom kvartu, ko zna kak dugo je lutala i jela  :wonder: u ta 3 mjeseca u azilu čipirana je i sterilizirana (taman je sad rana potpuno zarasla). navodno je tamo jela eukanubu (sponzor azila). no pitanje koliko se uspjela baš najesti, bila je žgoljava.

kaj se tiče kožnih bolesti, vet nije ništa primijetio. rekla bi da se linja normalno, ne češe se niš posebno, možda se 1-2 puta dnevno  kratko počoha negdje po tijelu. koža mi isto izgleda normalno, ne peruta se nigdje niti je crvena.. buhe nije imala, na vratu ima bayerovu ogrlicu foresto, prvi dan se češkala oko nje kad sam ju stavila..  :zb:

evo, danas ujutro opet čvrsta i suhonjava kakica. nema pravila  :zb: 

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 20 Septembar, 2013, 10:57:05 »
i ovaj moj je cas na prirodnom, cas na industrijskom obroku i kad god je na ind (dehidratu) isto kao ona kaka...vise puta a ove kasnije su sve redje. isti slucaj i sa psima od prijateljice koji su uglavnom na dehidratu. sto se tice izbirljivosti, vidi ovu temu, bas smo puno pisali o tome a ja sam prosla sve faze sa ovim dlakavim oko toga  :zid2:
Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?

Van mreže PericaIzVica

• Sr. Member

« Odgovor #19 poslato: 26 Oktobar, 2013, 14:34:51 »
Da li je moguce da zbog antibiotika bude crn, masan i ne previse tvrd izmet?

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #20 poslato: 11 Februar, 2014, 02:46:06 »
Tražim ovu temu otkad je miss kakila. Nikada nisam videla žutu stolicu.  :blink:Već sam imala sve napade, tripove, da je pojela nešto, da se otrovala, da je dobila bolest. . . I onda nadjem ovo ispod:
-Da li je to normalno da stolica bude zuta?
Ova boja stolice je obicno tipicna za pse koji jedu vecu kolicinu zitarica (ili dehidrat bogat zitaricama) ili kada ishrana sadrzi veliku kolicinu piletine.  :whew:

A čudno mi je što je od toga žuta, ok sa žitaricama jesam preterala malo, dajem joj ih bar jednom dnevno uz neki obrok, a piletinu čisto bez jetre junece/svinjske je tek juče jela, sumnjam da baš na nju tako deluje piletina. Ili je moguće?  :zb:
Psi su ljubav.

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 11 Februar, 2014, 08:49:43 »
sto sam ja primjetio je da skroz zuto imaju oni koji se hrane dehidratom baziranom na zitaricama.. mi kad dajemo piletinu bude normalna stolica, jedino ako ima veca kolicina kostiju bude zuta, ali i tvrda, vise izgleda kao pijesak..
probaj smanjiti zitarice pa vidi, nemoj da ti u obroku bude veca kolicina zitarica nego mesa

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #22 poslato: 11 Februar, 2014, 08:55:08 »
Kuki ima zutu stolicu od piletine. Zitarice ne dajem, tako da je to iskljuceno!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 11 Februar, 2014, 12:48:04 »
od piletine jeste zuta, ali razlika u odnosu na zutu od zitarica je ta sto je stolica u kojoj ima zitarica dosta suvlja... od iznutrica stolica bude tamnija, cak i crna

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #24 poslato: 11 Februar, 2014, 22:48:01 »
Da, od iznutrica bude tamna, a njoj očigledno od piletine žuta.  :itwasntme:

Ma ne dajem joj ja žitarice u toj količini, dam joj jednu kašiku na ceo obrok, tako da žitarice nisu toliko baš zastupljene.
Psi su ljubav.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #25 poslato: 12 Februar, 2014, 09:02:06 »
stolica bude žuta ne samo tbog žitarica u granulama, već i zbog boje koju dodaju
ja mislim da je mojima najbolesnija stolica bila kada su jeli Hills
 :muka:

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #26 poslato: 12 Februar, 2014, 11:44:14 »
Skoro smo se igrali sa jednom zenkom staforda, i objasnjava vlasnik kako je nasao mleveno meso ekstra kvaliteta, odlicno mu se pokazalo a prilicno jeftino. Covek se bas i ne razume, a pas suva dlaka bez sjaja i pomalo buckast, te zadrzavam svoja objasnjenja za sebe :) . Zavrsava on pricu a zenka ode da kaki, stolica fluorescentno zuta i suva tako da se "drobi" odmah, naravno i obilna. Posto sam par puta imao prilike da gledam kako se pravi mlevena hrana za pse, mogu zakljuciti da je ovo od puno mlinskog otpada, u kombinaciji sa mlevenim kostima, ostali sastojci su uglavnom svinjske usi, govedje njuske (sto bi po meni bio i najbolji sastojak), po neki svinjski grkljan, kozice.

Dodajem, od pirinca stolica ne zuti, vec od psenice, ovsa i sl zitarica.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #27 poslato: 11 Decembar, 2014, 16:32:19 »
sad nije ista vrsta,ali je ipak vezano za temu  :D
radi se o ishrani zeceva,razlika u velicini izmeta izmedju ishrane granulama i zitaricama je kao sto se vidi ubedljiva u korist granula   :fige:

kako god,granule su granule,bez obzira za koga se prave  sm zelenko

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #28 poslato: 05 April, 2015, 19:35:14 »
posto smo vec 3 dana presli na domacu ishranu, granule u potpunosti izbacili, stolica se stabilizovala ali sada je boja diskutabilna...boja me podsjeca na zumance kuvanog jajeta staro 2-3 dana...sigurno svi znate nakon vaskrsa, zumance unutra zuckasto s polja malo tamnije baca na zelenkasto...dal se to crjeva ciste od granula tj one boje stolice koja je nekada bila...ili jenesto sasvim drugo...

edit: nisam napomenuo da smo za sada uglavnom na pilecem mesu jer je najlakse pa idemo laganije na ostalo (predpostavljam da je to razlog zute boje i malo vise zitarica al me brine to tamnije po obodu)...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #29 poslato: 05 April, 2015, 20:28:57 »
Zuta boja je od piletine