Autor Tema: Potrebna pomoc  (Pročitano 525 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jocki

• Newbie
  • *

• Izrada sajta
Potrebna pomoc
« poslato: 15 April, 2017, 11:33:21 »
Imam stene Aljaskog Malamuta i vec nedelju dana ima proliv. Ne ponaša se čucno, nije tužan niti smoren, bas naprotiv.. Veseo je, skace, trci.. Ciscen je od parazita vec par puta i primio je sve vakcine. Ima 5 meseci.. Jede granule.. Proliv nije onako tecan kao voda, vec vise onako kasasto.. Davala sam mu pirinac par dana uz granule i nista se nije promenilo.. Dala sam mu jedno vece probiotik i ujutru je onda imao normalnu stolicu. Da li imate neki savet? Ne bih bas da mu stalno dajem probiotik. Hvala unapred :)

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Potrebna pomoc
« Odgovor #1 poslato: 15 April, 2017, 15:32:54 »
Koje granule jede? Prvo sto mi pada na pamet je da mu granule ne odgovaraju.

Da li je uradjena analiza stolice? Ako ne, uradite i koprolosku i bakteriolosku analizu stolice. Cistili ste ga od parazita, ali moguce da je neka bakterija u pitanju.

Probiotik se daje minimum 10 dana.

Van mreže jocki

• Newbie
  • *

• Izrada sajta
« Odgovor #2 poslato: 18 April, 2017, 10:36:27 »
Kod prethodnog gazde je jeo Josera hranu, kod mene Pedigree i tad je dobio proliv. Vratila sam se sad na Josera hranu.. Mada sam mislila da uzmem nesto kvalitetnije, preporucili su mi Cibau hranu..

Davala sam mu malo aktivni ugalj i stabilizovala mu se stolica :)

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 18 April, 2017, 13:12:17 »
Nijedan od tih dehidrata nije nikakav kvalitet (da ne kazem da je totalni krs) ali ono sto cu ti reci je da Pedigree svakako ne opravdava svoju cenu. Takodje kad prelazite na druge dehidrate uradite to postepeno.

Van mreže jocki

• Newbie
  • *

• Izrada sajta
« Odgovor #4 poslato: 19 April, 2017, 12:47:08 »
Hocu hocu. Koju mi hranu preporucujete?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 19 April, 2017, 15:45:34 »
Ja svog psa hranim BARF-om kao vecina na ovom forumu, ali imas ovde teme o svakom dehidratu na trzistu pa baci pogled:

http://prirodapasa.com/index.php?board=21.0

Van mreže jocki

• Newbie
  • *

• Izrada sajta
« Odgovor #6 poslato: 20 April, 2017, 15:52:00 »
Hvala tiiiii :)

Van mreže Danka Vuckovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 28 April, 2017, 11:12:34 »
Zdravo svima,
Udomili smo zenkicu iz azila, staru 3 meseca, mesanac je. Nasi problemi krecu od prvog dana. Prvo sto smo odradili to je ciscenje parazita, i imala je ogromne gliste koje je izbacivala dva dana kroz stolicu. Od tada pocinju konstantni prolivi, povracala je dva, tri puta ali je sve vreme vesela, ima apetit. Prvo smo je hranili granulama i tecnom hranom za stence, pa smo probali pirinac i piletinu ali se stolica nije normalizovala, cak je imalo primesa tackaste krvi u stolici. Naravno, vodili smo je kod prvog veterinara, koji je predlozio dijetu 24h, dao joj je infuziju (posle koje je bila malaksala) i neke vitamine kroz injekciju. Zatim smo kupili malo "kvalitetnije" granule i podelili dnevni unos na vise obroka kako joj ne bi opterecivali zeludac. Od tada nije povracala, ali i dalje je imala proliv sa primesama krvi. Vodili smo je na Vet.fakultet, radili su joj analizu stolice, utvrdili da nema parazite, da nema djardiju i prepisali nam medicinsku hranu Farmina Growth jer su sumnjali da imkrastritis. Davali smo joj i probiotik Prokolin, takodje na njihovu preporuku ali od tog probiotika nismo uocili poboljsanje u stolici. U medjuvremenu nosili smo izmet od dva dana na koproloski, jos jednom i opet je bio negativan na parazite. Rekli su nam da je mozda kokcidia i sada joj dajemo baktrim po cetvrtinu vec 5 dana. Stolica je malo gusca, krene normalno i na kraju stolice krene krv koja je sada tecnija i crvena. Jos cudnije je da ubrzo nakon te jedne, da kazem, normalnije stolice ona jos dva, nekad tri puta ima nagone da iskaki proliv sa krvi. Mislim da joj ova medicinska hrana nije pomogla, ona napreduje dobro, ta dva dana je dobila skoro 300g na kilazi, ali pre ove hrane nije kakila ovoliko krvi. Plasim se da ce, ovako mala, ostati bez krvi. Ne znamo sta dalje da radimo, koju hranu da joj dajemo. I dalje je vesela, razigrana, nema temperaturu i ima apetit. Imate li neki savet?

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 28 April, 2017, 12:57:50 »
Imala je moja Šiva slične simprome kad sam je uzeo sa 2,5 meseci, ali bez glista.
Vet rekao da je upala debelog ceva, prepisao bactrim sirup za bebe, davao po joj po 2x5mml dnevno na špric u usta i prošlo je za nedelju dana.

Van mreže Danka Vuckovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 28 April, 2017, 15:12:39 »
Mi joj takodje dajemo baktrim po 1/4 dva puta dnevno na 12h, to je onaj od 500mg i vec 5i dan kako to pije.  Stolica se zgusnula koliko toliko, ali me brine najvise krv koja izadje posle stolice, bas u svakoj stolici je ima, svetlocrvena i onako sveza. Ona izadje minimum 3, 4 puta dnevno i plasi me da ne izgubi mnogo krvi jer je stene od 3kg.  Jel se i vama desilo da je imala krvi?

Van mreže Djole Nikolic

• Newbie
  • *

« Odgovor #10 poslato: 28 April, 2017, 21:54:08 »
Dobro vece prijatelji .
Imam psa pit bul ima problem sa okom zenica mu je povecana dozivio je sok kad je pario zenku ujela ga je i oko mu povredila sada ima problem uvecana zenica kako to mogu da resim idem redovno sa njim kod veterinara ima svu njegu i terapiju ali mu nije bas bolje sta vi mislite je li moguce samo po sebi da mu se vrati zenica normalna da mu nije uvecana ? Hvala unaprijed .