Autor Tema: Koji dehidrat za Njemačkog ovčara?  (Pročitano 343 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Oscar

• Newbie
  • *

Koji dehidrat za Njemačkog ovčara?
« poslato: 01 April, 2017, 15:54:08 »
Pozdrav svima,novi sam na forumu.  sm cheers :D
Planiram da kupim tj udomim štene njemačkog ovčara sad u 7./8. mjesecu i želio bih čuti mišljenja vlasnika velikih pasmina sa kojom hranom hranite.
Ima dosta proizvođača kao što su npr. Royal Canin,Hills,Purina Pro Plan,Taste of the Wild.
Dovoljno sam upućen da znam da su Pedigre,Eukanuba i još neki dehidrati jedni od najlošijih.
Pitanje sam postavio zbog toga što,kao što znate,nema svaki dehidrat jednak broj kalorija,vitamina,minerala te zbog toga želim znati ako hranite svoga pse/pse
naprimjer Royal Caninom dajete li svom ljubimcu neke dodatke za dlaku,kožu,zube i tako dalje...
Planiram svoga NJ.O. voditi na izložbe pa je i to još jedan dodatni razlog.
Neće mi to biti ni 1. a ni 2. pas ali će biti jedina velika pasmina.
Znam da neće svako štene/pas da jede svaku hranu i znam da gotovo pa svi psi vole jesti Pedigree zbog okusa i nekih sastojaka koji uopće nisu dobri za psa.
Inače štene će imati boks 2,5 metara dužine,3 metra širine i visine 2m i nisam budala da psa držim na lancu.
Imam veliko dvorište tako da ni to nije problem.
Psa planiram ja lično naučiti osnovne komande.
U mojoj blizini ima dosta drugih pasa i ljudi tako da socijalizacija nije problem tako da je hrana jedini problem.

Van mreže Franjo Ferika Sic

• Newbie
  • *

Odg: Koji dehidrat za Njemačkog ovčara?
« Odgovor #1 poslato: 31 Maj, 2017, 12:42:31 »
poštovani gospodine, NEMOJTE SE se truditi da tražite dobru hrana za vašeg psa, najbolja hrana JE hrana ako sami spremate vašem ljubimcu,kao što ja radim ,u 99,9%deklaracija za hranu za pse,navodi se, da sastojak mesa iznosi 4%,što znaci,ja svom psu,dajem 500 grama te hrane,što znači da moj pas dobija,2 grama mesa,kao što vidite hrana je katastrofa a cijene su ne realne i jako visoke za tu kvalitetu

Van mreže Franjo Ferika Sic

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 31 Maj, 2017, 12:48:13 »
u ostalom i ja imam njemačkog ovčara,zato vam želim čestitati na odabiru,ali molim vas,spremajte vašem psu sami hranu,moj pas dobija,uz kuhanu rižu,i mali dio suhe hrane ,kuham njemu juneća srca,dodajem Parizer,,juneče bubrege i svinjske kožice,naravno ne od jedanput,

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 11 Jun, 2017, 15:56:22 »
Najbolja hrana je sirova hrana. Ja imam Akitu, koju od njenog 6. meseca (sad ima tri godine) hranim tako i prezadovoljan sam, kako njenim zdravljem, tako i njenim izgledom.
Kao prvo-zdravije je, a kao drugo-jeftinije je i to mnogo jeftinije. I kao treće-znaš tačno šta ti pas jede i koliko. Nema greške i ne boli te glava....