Autor Tema: Problem sa nogama, Pomozite ljudi !!!  (Pročitano 698 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AST90

• Newbie
  • *

Problem sa nogama, Pomozite ljudi !!!
« poslato: 16 Mart, 2017, 01:20:02 »
  svaki savet je dobrodosao, u pitanju je zenkica stara je sad vec 5 meseci :) ali me muci problem, kao sto se i po slici vidi, preveliko gaziste prednje sape, i zadnje noge izbacene tj krive, da li postoji sansa da se to ispravi dok je jos uvek u fazi razvoja i rasta i kako? molim vas svaki savet je dobrodosao, hvala vam puno unapred :)

Van mreže zmanic

• Full Member

Odg: Problem sa nogama, Pomozite ljudi !!!
« Odgovor #1 poslato: 16 Mart, 2017, 06:29:04 »
Morao bi neki veterinar da pogleda HITNO.
Liči na poodmakao rahitis.
Leči se dodavanjem AD+ kapi i kalcijuma, ali bi dozu morao da odmeri i propiše veterinar.
Možda će morati da se stave i longete na prednje noge.

https://www.google.rs/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=rahitis+kod+pasa&*

Van mreže AST90

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 16 Mart, 2017, 12:00:47 »
Dajem mu AD kapi uljane koje sam kupio u apoteci svaki dan po 3-4 kapi, plus mu dajem CAL-DE-PHOS 2 tbl dnevno, 15 dana, pa 5-6 dana pauza...

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 16 Mart, 2017, 14:03:56 »
VODI VETERINARU !
Psi se ne leče preko Foruma. Slike nisu dovoljne, a uz to su još iz lošeg ugla da se bilo šta utvrdi sa njih.

Van mreže Nade

• Newbie
  • *
  • Other`s envy-owner`s pride

« Odgovor #4 poslato: 16 Mart, 2017, 20:08:48 »
Takodje mene zanima sta taj pas jede? Pored obavezna i hitna poseta kod veterinara ja bi vovela i visoke doze Vit.C

Van mreže AST90

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 16 Mart, 2017, 22:52:21 »
Zmanic nisam rekao da se leci na forumu, vec sam normalno pitao i trazio savet, valjda forum sluzi za to? ne moras i nemas razloga biti drzak,,, hranim ga farmina top breeder granulama uvek natopljeno jogurtom, od povrca dobija sargarepu, krompir, malo graska, paskanat, sve mu to vrlo malo prokuvam, dajem mu sirova pileca ledja, od iznutrice dobija sirovu junecu jetru, pilecu jetru,, hranim ga zaista raznovrsno, 1-2 puta nedeljno je riba na meniju, tunjevina,sardina...  takodje sam cuo i procitao da je izmlevena ljuska jajeta jako dobar kalcijum, posolim mu malo hranu time svakog dana... trudim se zaista oko njega... ovde zelim savete razlicite da cujem a ne da ga lecim preko foruma...

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #6 poslato: 17 Mart, 2017, 00:48:18 »
Iz najbolje namere reagujem.
Pas ima sve osim veterinarske nege, kolko citam i vidim. sm kuhaca

Van mreže AST90

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 17 Mart, 2017, 12:03:00 »
Vodio sam ga kod veterinara i rekao mi je da je spustio prednje sape od prevelike tezine, tj gojazan je za svoju dob, samo da mu smanjim hranu i da nastavim terapiju sa CAL-DE-PHOS tabletama, i bice ok... ;)

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 17 Mart, 2017, 12:42:57 »
Ja bih promenio veterinara ili se konsultovao sa jos nekim.
U vreme kad bas menja zube i čvrsne skelet ovo je veliki deformitet koji treba odmah da se sanira.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 18 Mart, 2017, 09:17:05 »
ok je raznovrsna ishrana. nisu granule najbolji izbor, no dodajete i povrće, ribu, leđa ...
ipak, najbolji savet jeste da nađete nekog iskusnijeg veterinara da vam da konkretniji predlog.
nemojte na svoju ruku. deformiteti u razvoju se mogu 'zalečiti' uz pravilnu negu.

i poradite onda i na kilaži. pas u razvoju upravo zbog opterećenja na skelet ne bi smeo da bude buckast, koliko god to simpatično izgledalo. opšte je prihvaćeno kod nas da štene treba da bude bombica, na žalost.

pozdrav i srećno sa devojkom

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #10 poslato: 18 Mart, 2017, 09:25:27 »
Slika nije 100 posto merodavna, ali na ovoj slici se ne vidi da je štene gojazno, ali vidi se da je spustilo šapu i, iz tudjih iskustava, mislim da nema veze sa gojaznošću šteneta, i zato obavezno pitaj drugog, ako treba i trećeg, veterinara. Ali to učini što pre, da ne bude kasno.

Van mreže AST90

• Newbie
  • *

« Odgovor #11 poslato: 18 Mart, 2017, 12:30:58 »
Hvala svima na savetima, ova slika je uradjena pre nekih 10-15 dana, slikacu novije slike, i izbacicu da mi kazete misljenje, jer imam utisak, da je sada bolje i da je pocela da ispravlja nogice...