Autor Tema: stene dobermana/dilema  (Pročitano 477 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikolina Kalabic

• Newbie
  • *

stene dobermana/dilema
« poslato: 10 Mart, 2017, 23:01:16 »
Pozdrav svima. Divan forum.
Citam vec nekoliko dana sve teme o stencima i njihovoj ishrani i taman pomislim da sam nesto naucila, no medjutim....
Za otprilike 10 dana u nasu porodicu stize jedan preslatki doberman. Citajuci vase postove odlucila sam da mu pripremam domacu hranu.
Danas setajuci po kraju svratim u dve pet prodavnice u kojima kao prodavci rade veterinari. Jedan je cak sedeo u belom mantilu. :blink:
Elem, ja kazem da sam dosla da pogledam kakav je izbor cinija, povodaca i igracaka... i u prici dotaknemo se ishrane.
Ja kazem sta sam odlucila i procitala  i da mi takva ishrana deluje logicna. Oba prodavca/ veterinara su me bukvalno napljuvali. Jedan mi je cak rekao da pas moze da ugine ako pojede bilo sta iz porodice kupusa a na beli luk su smejao i geledao me kao budalu.
 Znam da je odluka nasa, kako ce se hraniti nas pas, ali recenica da moze da ugine mi neda mira.
Molim vas da me ohrabrite  i date neke preporuke.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: stene dobermana/dilema
« Odgovor #1 poslato: 11 Mart, 2017, 16:25:05 »
Veterinarima verujem kad je u pitanju lecenje mog psa. (i to opet ne svim)
Sto se tice ishrane mog psa, necu sigurno da pitam veterinara koji se tokom studija ishranom pasa bave 0 sati.

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 11 Mart, 2017, 19:51:19 »
Ja mog psa hranim prirodnom ishranom, u kome je beli luk često dodatak i ono što sigurno znam je da joj, pod jedan-ne fali ama baš ništa, pod dva-nikada nije imala gliste, pod tri-nikada nije imala buve i krpelje.
Devojka kod koje vodim Auru je veoma pametna i veoma svestrana osoba, pa je tu ishranu, zbog Aure i mene, preporučila i mnogim drugim vlasnicima pasa, jer odlično poznaje mog psa, iako je ne vidja mnogo često, pošto nemam potrebu za posetu veterinarima.
Moj savet: radi kao što si planirala i ne brini  sm prst gore

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 12 Mart, 2017, 14:51:59 »
Ali, ako se radi o nekom industrijskom preparatu na bazi belog luka koji oni mogu da ti prodaju, toplo ce ga preporuciti i nahvaliti  sm kolutko

I uvek polaze od toga, da, ako pas ne jede granule onda sigurno jede kosti i ostatke od rucka. A o sirovom nece da diskutuju, sirovo meso je jako opasno i time pas ne sme da se hrani, osim u slucajevima neke bolesti kad se preporucuje sirova junetina ili teletina (narocito jetra) da bi se pas sto pre oporavio  :blink:  Paa, cekajte, je l' psi smeju sirovo ili ne :wonder:  sm plaz1

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #4 poslato: 12 Mart, 2017, 15:04:08 »
Znaju oni sve, ali ne isplati im se da te besplatno savetuju kako da ušparaš kvalitetnijom ishranom.

Van mreže Nikolina Kalabic

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 12 Mart, 2017, 15:59:11 »
Hvala ljudi na odgovorima.
Vec smo odlucili da bude prirodna ishrana.
Imam jos neke bisere od juce. Da ce nam kuca smrdeti od pripreme takve hrane. Da ce pas preko koze emitovati smrad. I na kraju najveci biser da su granule hrana buducnosti, hrana astronauta i buducnost kojooj i covek tezi zbog manjka vremena i lakoce uzimanja.

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #6 poslato: 13 Mart, 2017, 00:04:47 »
Treba stene navikavati i na granule, da se ne lazemo.
Ima momenata kada neces imati vremena da spremas ili cete biti na putu, treba naviknavati psa na svakakvu hranu. Ili ostavis psa nekome na cuvanje, ne mozes osekivati od drugih da mu spremaju kao sto ti radis.

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #7 poslato: 13 Mart, 2017, 19:12:40 »
Ima momenata kada neces imati vremena da spremas ili cete biti na putu, treba naviknavati psa na svakakvu hranu. Ili ostavis psa nekome na cuvanje, ne mozes osekivati od drugih da mu spremaju kao sto ti radis.

Iz svog ugla:

Moj pas dve i po godine nije pojeo granule, a hranu joj kupujem na veliko, pakujem po određenoj gramaži različite kombinacije i pakujem u zamrzivač, tako da uvek je spremna, pa čak i kada nisam tu.
Moju kuju nije niko, do sada, čuvao duže od dve večeri, a pošto jede samo uveče, oni izvade hranu iz zamrzivača ujutru, ona se odledi do uveče i dobije porciju bez ikakvih problema. I naravno, čuva je neko ko zna kako treba da se brine o psu.
Da zaključim, moje mišljenje je da je ne navikavaš na granule, nek jede prirodnu hranu, i ne brini.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #8 poslato: 13 Mart, 2017, 19:42:16 »

Ovo "nemam vremena" mi nije jasno i nikad mi nece biti jasno, a sto se tice puta, zavisi. Ja i dalje dajem sirovo jer uglavnom tamo gde idem imam zamrzivac, pa ponesem paketice za odredjeni broj dana u onom plasticnom frizideru.

Sa tim u vezi, sirovo sam krenula da dajem pre 4 godine, pre toga je pas 6 godina jeo granule. Granule sam poslednji put dala pre 2 godine i to sam ozbiljno zazalila. Od tad nije granulu ni okusio, a inace radim, idem na treninge, nisam asocijalna i tako  sm duvandzija Stizem sve.

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #9 poslato: 13 Mart, 2017, 20:39:22 »
Berna, ti si moj idol  sm to

Šalu na stranu, pas je deo porodice, a za porodicu uvek moraš da imaš vremena, jer, kako brineš za decu ili članove porodice, tako brineš i za psa.

Nikolina, ako psa prihvatiš kao člana porodice i shvatiš da, "možda ne možeš da promeniš svet, ali si tom psu ceo njegov ili njen svet" (citat koji sam pokupio usput), sve će ti biti jasnije i znaj, oni to vraćaju desetostruko.
Sa pravom ishranom i negom oni su zdraviji i srećniji a njihova sreća nema kraja i veoma je zarazna, a o ljubavi prema vlasnicima ne želim da pričam jer to je ljubav vanvremenska.

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #10 poslato: 14 Mart, 2017, 20:29:00 »
 a inace radim, idem na treninge, nisam asocijalna i tako  sm duvandzija Stizem sve.
[/quote]

potvrdjujem  sm zelenko

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #11 poslato: 15 Mart, 2017, 19:59:44 »
 :itwasntme: :rofl:

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 18 Mart, 2017, 09:25:32 »
bravo za neodustajanje  :clapping: :clapping:

sve o belom luku i ostalim namirnicama koji su deo obroka čupavaca imaš na ovom forumu.
sijaset saveta i konstruktivnih rasprava.

podrška!!!