Autor Tema: Protruzije diska  (Pročitano 214 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shkadu

• Newbie
  • *

Protruzije diska
« poslato: 08 Mart, 2017, 15:59:07 »

Pozdrav svima!!

Da li neko ima iskustva sa istrosenim diskusima kod pasa? Imam psa mesanca, Lili, stara je 15 god. Do 13 godine je bila super pokretna, onda je krenula malo da trokira, ukocenost nogu kad ustane, pa sam odmah krenula sa odredjenim dodacima ishrani i to je prestalo. Medjutim pre par meseci je krenula otezano da hoda, problem sa zadnjim nogama. Prvo smo mislili da je staracki atritis, ali stanje je postajalo sve gore, do toga da uopste ne moze sama da ustane ili da stoji. Pre neki dan smo uradili rendgen, svi su odusevljeni njenim kostima, vet je u fazonu garant ima bolju kicmu i kosti od mene , super je zdrava za svoje godine, ultrazvuk fenomenalan i krvna slika, ali jedino sto su problem ti diskusi, tj nabijeni prsljenovi u donjem delu ledja i malo u gornjem. Predlozili su mi jos odredjene suplemente i to je ok, vec joj dajem i prakticno je prohodala, ali su mi i predlozili ultrazvucne terapije 10 dana za redom. Pitranje je da li i kakva iskustva imate sa tim? Ja sam vec zakazala od ponedeljka samo me zanima da li je to neko isprobao i kakvi su rezultati?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Protruzije diska
« Odgovor #1 poslato: 08 Mart, 2017, 19:58:40 »
Imamo problem sa kicmom ali sa okostavanjem a ne sa diskusima, tako da nije bas isti problem, ali nama je mnogo pomogla fizikalna terapija. Pretpostavljam da su joj i misici atrofirali ako ima problem sa slaboscu zadnjih nogu i ako se ne krece. Ja bih probala sa fizikalnom terapijom i plivanjem kad krene lepse vreme, lagane setnjice (cesce a krace).

Van mreže Shkadu

• Newbie
  • *

Odg: Protruzije diska
« Odgovor #2 poslato: 09 Mart, 2017, 12:03:26 »
protruzija dovodi vremenom do trajnog oduzimanja ekstremiteta, terapija ce mozda privremeno da olaksa, ali nije resenje..predlagali su mi operaciju, mada je bas stara..videcu sta je najbolje i koji su rizici. hvalaa