Autor Tema: Ishrana steneta - Bernski planinski pas  (Pročitano 787 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lena

• Newbie
  • *

Ishrana steneta - Bernski planinski pas
« poslato: 08 Januar, 2017, 16:51:43 »
Pozdrav,

Dobili smo stene Bernskog planinskog psa (muzjak). Sledece nedelje stize kod nas (8 nedelja, 6,5kg tezak).

Znacili bi nam saveti u vezi sa ishranom jer nemamo prethodno iskustvo sa ovom rasom. Imamo zenku retrivera (4 god), koja je na N&D Grain Free (Divlja svinja+nar).

Stene se trenutno hrani prokuvanim mlevenim telecim mesom i granulama RC (babydog giant). Mi smo culi da RC nije najbolja hrana na trzistu pa smo retriverku pre par meseci prebacili na N&D i mislili smo da i stene hranimo istom hranom (samo za stence, naravno), ali bih ipak volela da cujem savete u vezi sa izborom hrane, kolicinom i sl.

Malisa je sada na 4 obroka dnevno - 2xgranule, 2xmeso. Da li da tako produzim do 5 meseci (nasla sam i Nuevo 100% meso konzerve kad ne mogu da stignem da kuvam) ili da mu ranije smanjim broj obroka na 3? Svaki savet je dobrodosao.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

Odg: Ishrana steneta - Bernski planinski pas
« Odgovor #1 poslato: 08 Januar, 2017, 17:00:00 »
Pozdrav i dobrodosla!
Mpzete ga hraniti granulama tipa Alleva,Brit Care (nisu preskupi a ima ih u Pet Centru)
Nebi trebalo da se hrani meso i granule mesano,pogotovu sad kad raste.Ili jedno ili drugo...Na svakom dzaku imas kolicine hrane koju treba da das.Nemoras mu smanjivati obroke do 5. mes nstavite tako kako ste poceli.Pitajte ako jos nesto treba.:D

Van mreže Lena

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 08 Januar, 2017, 17:05:03 »
Hvala puno na brzom odgovoru! :)

Da li je bitno da mu onemogucim pristup hrani za odraslog psa (da ih hranim u razlicito vreme?) ili je ok i ako uspe da ukrade malo Senine hrane?

Takodje, da li da dodajem AD kapi i kalcijum (citala sam da je za Bernce jako bitan razvoj kostiju i zglobova do 18 meseci) ili je dovoljno ono sto ima u hrani (Brit Care, N&D, Alleva)?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 08 Januar, 2017, 18:44:08 »
Hvala puno na brzom odgovoru! :)

Da li je bitno da mu onemogucim pristup hrani za odraslog psa (da ih hranim u razlicito vreme?) ili je ok i ako uspe da ukrade malo Senine hrane?

Takodje, da li da dodajem AD kapi i kalcijum (citala sam da je za Bernce jako bitan razvoj kostiju i zglobova do 18 meseci) ili je dovoljno ono sto ima u hrani (Brit Care, N&D, Alleva)?
Pa ja mislim da bi bilo bolje da im dajes u isto vreme,jer ce oboje biti okupirani svojom hranom da nece obracati paznju jedni na druge,ako neces da uzimaju hranu jedno drugom.Za AD kapi nisam sigurna,kao ni za kalcijum,tako da bi najbolje bilo da se o tome konsultujete s veterinarom.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #4 poslato: 08 Januar, 2017, 19:29:10 »
German Shepherd, ti Allevu smatras kvalitetnom hranom, zbog?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 10 Januar, 2017, 08:59:52 »
Ne smatram je sad nekim extra kvalitetom ali je dobra.
Nasi lsi su je jeli kao stenci i super sd pokazala.U pet centru su nam rekli da je ok

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #6 poslato: 10 Januar, 2017, 10:29:49 »
Ne smatram je sad nekim extra kvalitetom ali je dobra.
Nasi lsi su je jeli kao stenci i super sd pokazala.U pet centru su nam rekli da je ok

Pa eto vidis, kao sto rekoh, delis savete sakom i kapom a uglavnom ne znas sta pises.
Devojka koje je otvorila post trazi hranu bolju od Royal Canin-a, a ti preporucujes hranu sa gomilom zitarica (psenica, kukuruz).
Ako cemo tako, i Royal Canin je "ok hrana". I sve hrane sa psenicom i kukuruzom su "ok".
Kad vec odgovaras svima, uglavnom copy-paste-om sa drugih foruma, bar se malo udubi u ono sto pises.
Ima stenaca koji su jeli Pedigree pa se "super pokazala". Stagod to znacilo. A teta u pet-shop-u rekla da je ok, da bi je prodala.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #7 poslato: 10 Januar, 2017, 12:58:07 »
Slažem se,ali ako je za štence nebi trebalo da ima žitarica.Royal Canin su kvalitetni,a za N&D nisam siguran.
Nisam nikad čitao sastav te hrane,ali svi koji su hrsnili štence tom hranom nisu imali problema :zb:
A Alleva  za štence je mislim,bez žitarica (trebalo bi).

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 10 Januar, 2017, 15:34:01 »
@Berna,u pravu ste.Začuđen sam sastavom ove hrane sm eek.
Kopiram sastav Alleve hrane

ALLEVA LIFE C/1 Puppy&Junior Medium and Large Breed
Kompletna hrana za štence srednjih i velikih rasa

SASTOJCI: meso i mesne prerađevine (piletina 26%), pirinač, kukuruz, masti životinjskog porekla, haringa, pšenica, repina kaša, jaja u prahu, ekstrakt pilećih proteina, pivski kvasac, so, voćni oligosaharidi (F.O.S.), koren juke, crvena alga, ulje bakalarove jetre, mineralna hranjiva i vitamini.

Možda bi bilo bolje da uzmete  Belcando u kome uopšte nema žitarica koliko vidim.Pametni ljudi sm lol1
Vidim da i u Brit-u ima pšenice i kukuruza :( sm zid
Nije mi jasno što trpaju te žitarice brate mili,ako je to za štence? sm ljutko 
Ipak sam se zezno oko hrane za štence,mislis ono super hrana,kad ono...da Bog sacuva...

Van mreže Lena

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 10 Januar, 2017, 19:20:52 »
Odlucili smo se za N&D Grain Free za stence velikih rasa (jagnjetina i borovnica). Ali sada iscitavam o domacoj ishrani i verovatno cu pokusati da oba psa prebacim na to sto pre.

Sastav:
Fresh boneless lamb (24%), dehydrated lamb meat (24%), pea starch (20%), chicken fat, hydrolysed fish protein, dehydrated pumpkin (5%), fresh herring, dehydrated herring, dehydrated whole eggs, fish oil, pea vegetable fibre, dried carrots, dried alfalfa, inulin, fructooligosaccharides, mannanoligosaccharides, powdered blueberries (0.5%), spinach powder, psyllium (0.3%), dehydrated apple, powdered blackcurrant, dehydrated sweet orange, pomegranate powder, sodium chloride, dried brewer’s yeast, turmeric root (0.2%), glucosamine, chondroitin sulphate, Marigold extract (source of lutein).

Crude Protein (min): 35.00%; Crude Fat (min): 20.00%; Crude Fiber (max): 1.90%; Moisture (max): 10.00%; Ash (max): 8.10%; Calcium (min): 1.30%; Phosphorus (min): 0.90%; Omega-6 Fatty Acids* (min): 3.40%; Omega-3 Fatty Acids* (min): 0.90%; Docosahexaenoic Acid (DHA*) (min): 0.50%; Eicosapentaenoic Acid (EPA*) (min): 0.30%; Glucosamine* (min): 900mg/kg; Chondroitin Sulfate* (min): 600mg/kg.