Autor Tema: Strah, razmaženost, neposlušnost?  (Pročitano 266 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maja Rakić

• Newbie
  • *

Strah, razmaženost, neposlušnost?
« poslato: 14 Decembar, 2016, 16:52:26 »
Imam mešanca srednjeg rasta kojeg sam uzela kad je imao 4 meseca i  strah od  drugih pasa smo uspešno rešili tako da je sad i preterano druželjubljiv. Strah od malih mostića,  nikako da prevaziđe. Sada ima oko 8 meseci. Prvi ozbiljniji problem je nastaje onda kada ja malo povisim glas, tada počinje da beži i više mi ne prilazi. Sve sam pokušala, sa hranom i bez hrane, ali ako zna da je nešto loše uradio i ja glasno viknem "ne to", on počinje da beži i više ne prilazi. Često, ako ga  pozovem  u igri, on prvo 5 minuta gleda u mene i premišlja se da li da dođe. Ako  držim povodac u ruci, tad nema šanse da dođe jer to znači da idemo kući.  Sledeći problem je odlazak kod veterinara. Potrebno je nas troje da ga držimo kako bi on primio injekciju. Neće on da ujede, već  skarlče i otima se po cenu da sebe povredi. Juče sam  trebala da mu namažem mast na šapu (ima dermatitis), koja ga još ne boli toliko jer normalno hoda, i to je nemoguće uraditi. Hajde što mi ne dozvoljava da mu stavim mast, nego što  posle beži od mene. Spava u kući, a juče je u dvorištu bio 4 sata jer nije želeo da uđe u kuću, verovatno zato što sam pokušavala 2 sata da mu namažem šapu. Naučio je sve komande i više nego što je potrebno, ali će ih demonstrirati samo kada on tohoće. Da, još jedna napomena, nikada ga nisam udarila, živi u kući, ima i dvorište i sve privilegije. Do sada sam imala labradorku  i retriverku i ovo sa njima nikada nisam doživela. Šta i kako učiniti?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

Odg: Strah, razmaženost, neposlušnost?
« Odgovor #1 poslato: 15 Decembar, 2016, 14:19:43 »
Pozdrav i dobrodosla! sm hi sm hi sm hi
Najverovatnije je kao mali (pre nego sto je dosao kod tebe) imao neki urođen strah od mostica (npr. pao je sa njega u vodu,neko ga je gurnuo itd).
To sa veterinarom je vec nesto drugo,ali u glavnom se vecina pasa "boji" veterinara.
Bolje ti je da ne povisujes glas,jer ga tako samo plasis sm hide
Mozda ti jos neko iskusniji pdgpvpri sm wink sm wink sm wink