Autor Tema: Izbor Cane Corsa  (Pročitano 871 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže HSNeandertalis

• Newbie
  • *

Izbor Cane Corsa
« poslato: 29 Septembar, 2016, 13:42:59 »

Pozdrav, imam pitanje vezano za izbor Cane Corsa. S obzirom da mi se svidio pas, dosta sam citao o njemu i teoretski znam dosta, ali ipak nisam imao dodira sa njima i ne znam kako izabrati psa). Planirao sam ga kupiti negdje u periodu od februara do aprila (u zavisnosti kada nadjem dobro stene). E sad, ono sto me interesuje je kako da znam koji je pas dobar. Nasao sam nekoliko ljudi na internetu koji prodaju, svi kazu da imaju sve potrebne papire, pa bih vas zamolio da pogledate i date mi svoje misljenje o tome od koga od njih bi vi kupili. Ili ako imate jos nekog za koga znate da prodaje dobre pse u BIH, slobodno pisite. Vazna napomena je da sam ja spreman dati maksimalno 450 maraka(230 eura), znam da ima provjerenih uzgajivaca kod kojih psi kostaju po 500-600 eura, ali to je previse za mene... Jos jedna stvar koja je mozda vazna, meni ne treba pas cuvar, tako da mi nije bitno da ima te gene, meni treba porodicni pas.
Ove sam ja nasao, pa vi pogledajte i recite vas misljenje ili dajte nekog drugog koji se uklapa u tu moju maksimalnu cijenu:
http://www.olx.ba/artikal/13166723/cane-corso-stenci/
http://www.olx.ba/artikal/21842609/cane-corso-stenci/
http://www.olx.ba/artikal/22635109/stenci-cane-corso/
http://www.olx.ba/artikal/22911367/cane-corso-stenci/
http://www.olx.ba/artikal/22987152/cane-corso-prvobirano-musko-stene/
http://www.olx.ba/artikal/22163694/vrhunski-stenci-cane-corso/

Unaprijed zahvalan na pomoci. :)

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

Odg: Izbor Cane Corsa
« Odgovor #2 poslato: 03 Oktobar, 2016, 13:20:00 »
Kao prvo moras da nadjes dobro stene,da ono ima papire,da je primilo sve vakcine,da je cipovano,sterilisano (osim ako neces da imas stence i da ti pas bezi od kuce).Najbolje da ga uzmes negde oko 3-4 meseca starosti.Imas link pa malo pogledaj.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 03 Oktobar, 2016, 20:08:56 »
Rodovnik nije bitan samo za izlozbe pasa. Ako vec kupujete rasnog psa, gledajte da ima rodovnik, bio on porodicni, cuvar, izlozbeni, nebitno. Raspitajte se malo o precima steneta, bolesstima koje jesu ili nisu imali, njihovom karakteru itd.

Prvi link, ja od njih ne bih uzela stene, najvise zbog ove recenice:
Citat
Moguće je da  preuzimete štene odmah ili za najkasnije  2 mjeseca od rođenja.

Stene bi se trebalo odvojiti od majke NAJRANIJE 2 mjeseca od rodjenja, a ne najkasnije kao u ovom oglasu. Zbog ove recenice sticem utisak, da je vlasniku stalo da se sto prije rijesi stenadi, vjerovatno jer su u tom slucaju manji troskovi, te stoga sticem utisak da o stencima nije ni dosada voodjena posebna briga.

Sto se drugog linka ttice, nemam neki specijalan komentar, ali bih im npr. postavila pitanje sta znaci to 'vrhunski primjerak rase' i po kojim kriterijumima to odredjuju. Da li je 'vrhunski' jer ima titule sa izlozbi, polozen radni ispit, sta je uopste u pitanju? Mozda cu sada lupiti, posto nemam CC niti se pretjerano razumijem u tu rasu, ali meni zenka sa slika djeluje kao da ima neki problem s ocima. Opet kazem, mozda grijesim, nisam strucnjak za CC.

Treci link, svidjaju mi se slike, cisti psi, sjajna dlaka. Opet bih pitala po cemu 'vrhunski pas'. U svakom slucaju, od njih bih vjerovatno uzela stene. (ali pise cijena 600KM, to se bas i ne uklapa u tih tvojih 450KM, jedino ako se pogodis sa vlasnikom).

Cetvrti link, opet isto pitanje, sta znaci 'vrhunsko porijeklo'? Meni licno manje vise djeluje ok, mada mi nekako cudno izgledaju stenci na slikama (kao da nisu cisti CC). Mada opet, da se ogradim, nisam u rasi CC, te nisam sigurna u ovu konstataciju.

Peti link, ovo je stene koje bih ja licno uzela. Mozda subjektivno ali pas je prekrasan, jedino malo podebeo. Dlaka sjajna, djeluje mi kao dobro njegovan pas. Prvi koji u opisu ima imena roditelja, te lako mozes izguglati nesto o njegovim precima sto se tice bolesti i naravi. Ne pise rijec vrhunsko sto je jos jedan plus kod mene (kod nas su svi psi neki kvazi sampioni, a ovamo jeda 5 dobije na izlozbi, tako da su to uglavnom ogasi ljudi koji zele sto prije prodati stene, za sto vecu cijenu, cast izuzecima, naravno).

Sesti link, svidja mi se sto su stenci cipovani, i sto su navedena imena roditelja. Malo mi je cudno sto igdje na Googleu ne mogu da pronadjem slike roditelja, s obzirom da su, kako pise u oglasu, nagradjivani. Jedino sam uspjela pronaci video i slike oca dok je bio stene, kasnije ne. I ono sto mi se ne svidja, opet moj licni stav, je hrana koju jedu na jednoj slici. Ne znam zasto al mi one granule na slici djeluju kao one Mercator granule, ili neke slicnog kvaliteta. Mozda je do mene, ali ja ne smatram granule i konzerve kao dobru hranu za stence u razvoju. Sve ostalo ok.

Opet, izbor je na Vama, ja se nadam da sam bar malo pomogla, ovim mojim vidjenjem oglasa koje se stavili. Ne znam odakle ste, ali bilo bi dobro da prije odluke, odete licno da pogledate stene koje Vas zanima, popricate sa odgajivacem, vidite uslove u kojima psi zive, kako se ophodi vlasnik prema njima, to su jako bitne stvari koje treba da uticu na odluku o kupovini psa.
Pozdrav :)

Van mreže HSNeandertalis

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 03 Oktobar, 2016, 21:24:16 »
Rodovnik nije bitan samo za izlozbe pasa. Ako vec kupujete rasnog psa, gledajte da ima rodovnik, bio on porodicni, cuvar, izlozbeni, nebitno. Raspitajte se malo o precima steneta, bolesstima koje jesu ili nisu imali, njihovom karakteru itd.

Prvi link, ja od njih ne bih uzela stene, najvise zbog ove recenice:
Citat
Moguće je da  preuzimete štene odmah ili za najkasnije  2 mjeseca od rođenja.

Stene bi se trebalo odvojiti od majke NAJRANIJE 2 mjeseca od rodjenja, a ne najkasnije kao u ovom oglasu. Zbog ove recenice sticem utisak, da je vlasniku stalo da se sto prije rijesi stenadi, vjerovatno jer su u tom slucaju manji troskovi, te stoga sticem utisak da o stencima nije ni dosada voodjena posebna briga.

Sto se drugog linka ttice, nemam neki specijalan komentar, ali bih im npr. postavila pitanje sta znaci to 'vrhunski primjerak rase' i po kojim kriterijumima to odredjuju. Da li je 'vrhunski' jer ima titule sa izlozbi, polozen radni ispit, sta je uopste u pitanju? Mozda cu sada lupiti, posto nemam CC niti se pretjerano razumijem u tu rasu, ali meni zenka sa slika djeluje kao da ima neki problem s ocima. Opet kazem, mozda grijesim, nisam strucnjak za CC.

Treci link, svidjaju mi se slike, cisti psi, sjajna dlaka. Opet bih pitala po cemu 'vrhunski pas'. U svakom slucaju, od njih bih vjerovatno uzela stene. (ali pise cijena 600KM, to se bas i ne uklapa u tih tvojih 450KM, jedino ako se pogodis sa vlasnikom).

Cetvrti link, opet isto pitanje, sta znaci 'vrhunsko porijeklo'? Meni licno manje vise djeluje ok, mada mi nekako cudno izgledaju stenci na slikama (kao da nisu cisti CC). Mada opet, da se ogradim, nisam u rasi CC, te nisam sigurna u ovu konstataciju.

Peti link, ovo je stene koje bih ja licno uzela. Mozda subjektivno ali pas je prekrasan, jedino malo podebeo. Dlaka sjajna, djeluje mi kao dobro njegovan pas. Prvi koji u opisu ima imena roditelja, te lako mozes izguglati nesto o njegovim precima sto se tice bolesti i naravi. Ne pise rijec vrhunsko sto je jos jedan plus kod mene (kod nas su svi psi neki kvazi sampioni, a ovamo jeda 5 dobije na izlozbi, tako da su to uglavnom ogasi ljudi koji zele sto prije prodati stene, za sto vecu cijenu, cast izuzecima, naravno).

Sesti link, svidja mi se sto su stenci cipovani, i sto su navedena imena roditelja. Malo mi je cudno sto igdje na Googleu ne mogu da pronadjem slike roditelja, s obzirom da su, kako pise u oglasu, nagradjivani. Jedino sam uspjela pronaci video i slike oca dok je bio stene, kasnije ne. I ono sto mi se ne svidja, opet moj licni stav, je hrana koju jedu na jednoj slici. Ne znam zasto al mi one granule na slici djeluju kao one Mercator granule, ili neke slicnog kvaliteta. Mozda je do mene, ali ja ne smatram granule i konzerve kao dobru hranu za stence u razvoju. Sve ostalo ok.

Opet, izbor je na Vama, ja se nadam da sam bar malo pomogla, ovim mojim vidjenjem oglasa koje se stavili. Ne znam odakle ste, ali bilo bi dobro da prije odluke, odete licno da pogledate stene koje Vas zanima, popricate sa odgajivacem, vidite uslove u kojima psi zive, kako se ophodi vlasnik prema njima, to su jako bitne stvari koje treba da uticu na odluku o kupovini psa.
Pozdrav :)
Hvala puno, komentar koji mi je najvise pomogao od svih. :) Sto se tice ovog gdje je cijena 600KM, tu je cijena bila 400KM kada sam postavljao, u medjuvremenu je promijenio. :) Iz Banjaluke sam inace. I mislio sam otici prije kupovine do vlasnika da pogledam pse, samo sam pitao da vidim vase misljenje, da znam kojem vlasniku bih uopste trebao ici. :) Inace, jos jedno pitanje ako imate vremena, kada izaberem stene i kupim, cime je najbolje da ga hranim? Neke granule za stence da uzmem i da mu samo to dajem, ili da uzmem te granule i mljeveno meso (na piku ima nesto za pse, po 40-50pf)?

Van mreže HSNeandertalis

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 03 Oktobar, 2016, 21:42:13 »
EDIT: Sto se tice pitanja vezano za granule, vidio sam da Vi kazete da Vam se ne svidjaju granule, jer mislite da su nekvalitetni, mislio sam na kvalitetne granule. Ili Vi ne bi granule nikako?
I meni je 5. isto dobar, samo su mu usi previse odsjecene. Ja sam se dvoumio izmedju malo odsjecenih i nikako da ne sjecem. :) 6. mi se mozda najvise svidja.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 03 Oktobar, 2016, 21:50:08 »
O, pa komsije smo  :D

Ja licno ne koristim granule, niti bilo kakvu vjestacku hranu uopste. Dvajta hranim po BARF principu (ima u gornjem dijelu foruma sve objasnjeno sta i kako). Na Trznici uzimam lososa glave i kicme, prodaje covjek po marku kilogram (Fratelo stand cini mi se), uzmem po mesnicama kad nadjem nekih iznutrica, ili pilecih ledja, ostataka od filetiranja. Uzimala sam i preko pika tu mljevenu piletinu, doduse od nekog covjeka iz Bijeljine, bila sam zadovoljna, ali vise volim da dajem psu meso u komadima, i da budem 100% sigurna sta jede. Kontaktirala sam i neku klaonicu ili sta vec iz Laktasa preko pika, valjda prodaju junece grkljane i ostale iznutrice, pa cekam da mi odgovore sad. Uglavnom, mene je do sada jeftinije izlazilo hraniti psa prirodnom hranom, nego kvalitetnim granulama, a i smatram da je zdravije.

PS, nadam se da cemo se sresti nekad kad nabavite psa :)

edit- evo sad vidim odgovor, pa cu samo dodati ovdje da ne pisem novi post. Nemojte me persirati, mlada sam ja, '96 godiste :) Za granule, odgovorih gore, ja licno ne koristim uopste, Dvajt je odrastao (kod mene je dosao sa tri mjeseca) bez ijedne granule (jeo ih je samo kod uzgajivaca). Ja dam granule ili konzervu, kad sam na putu ili kad bas nemam nista u zamrzivacu (uglavnom imam kuci pola kg nekih najobicnijih granula, cisto za prvu pomoc). Ghandi (moj stariji pas, uginuo prosle godine), dozivio 14 godina, citav zivot hranjen domacom hranom, uvijek bio fantasticnog zdravlja i kvalitetne dlake.

Sto se usiju tice, to je opet subjektivno, meni su lijepi i kupirani i nekupirani, zavisi od rase do rase. Mada, moje rase se ne kupiraju, tako da opet nisam kompetentna da pricam o tome  :D

Van mreže HSNeandertalis

• Newbie
  • *

« Odgovor #8 poslato: 03 Oktobar, 2016, 21:55:36 »
O, pa komsije smo  :D

Ja licno ne koristim granule, niti bilo kakvu vjestacku hranu uopste. Dvajta hranim po BARF principu (ima u gornjem dijelu foruma sve objasnjeno sta i kako). Na Trznici uzimam lososa glave i kicme, prodaje covjek po marku kilogram (Fratelo stand cini mi se), uzmem po mesnicama kad nadjem nekih iznutrica, ili pilecih ledja, ostataka od filetiranja. Uzimala sam i preko pika tu mljevenu piletinu, doduse od nekog covjeka iz Bijeljine, bila sam zadovoljna, ali vise volim da dajem psu meso u komadima, i da budem 100% sigurna sta jede. Kontaktirala sam i neku klaonicu ili sta vec iz Laktasa preko pika, valjda prodaju junece grkljane i ostale iznutrice, pa cekam da mi odgovore sad. Uglavnom, mene je do sada jeftinije izlazilo hraniti psa prirodnom hranom, nego kvalitetnim granulama, a i smatram da je zdravije.

PS, nadam se da cemo se sresti nekad kad nabavite psa :)

edit- evo sad vidim odgovor, pa cu samo dodati ovdje da ne pisem novi post. Nemojte me persirati, mlada sam ja, '96 godiste :) Za granule, odgovorih gore, ja licno ne koristim uopste, Dvajt je odrastao (kod mene je dosao sa tri mjeseca) bez ijedne granule (jeo ih je samo kod uzgajivaca). Ja dam granule ili konzervu, kad sam na putu ili kad bas nemam nista u zamrzivacu (uglavnom imam kuci pola kg nekih najobicnijih granula, cisto za prvu pomoc). Ghandi (moj stariji pas, uginuo prosle godine), dozivio 14 godina, citav zivot hranjen domacom hranom, uvijek bio fantasticnog zdravlja i kvalitetne dlake.

Sto se usiju tice, to je opet subjektivno, meni su lijepi i kupirani i nekupirani, zavisi od rase do rase. Mada, moje rase se ne kupiraju, tako da opet nisam kompetentna da pricam o tome  :D

Hahhaha, '96, mi smo i generacija. :D Iskreno, CC mi je ljepsi kupiran (ne ovako kao ovaj peti, nego ovako http://sanroccocanecorso.com/wp-content/uploads/2015/02/enrico-cane-corso-dog.jpg ), ali mi je zao psa. :)

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 03 Oktobar, 2016, 22:00:33 »
Mozda se vec i znamo, ko ce znati  sm smesko1

Van mreže HSNeandertalis

• Newbie
  • *

« Odgovor #10 poslato: 03 Oktobar, 2016, 22:52:38 »
Mozda se vec i znamo, ko ce znati  sm smesko1
Hahha, moguce. Izvini, jos samo jedno pitanje. :D To sto kupis pa dajes psu, dajes sirovo ili kuhas?

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 04 Oktobar, 2016, 00:36:11 »
Sirovo, sve osim svinjetine. Svinjetinu obavezno kuvam.
S tim da sam mu kuvam i glave sarana kad kupim, jer iz nekog razloga saranovu glavu nece sirovu da pojede.

Van mreže HSNeandertalis

• Newbie
  • *

« Odgovor #12 poslato: 04 Oktobar, 2016, 09:14:14 »
Sirovo, sve osim svinjetine. Svinjetinu obavezno kuvam.
S tim da sam mu kuvam i glave sarana kad kupim, jer iz nekog razloga saranovu glavu nece sirovu da pojede.
Ok, hvala puno na pomoci. :)