Autor Tema: Pomoc oko Staforda  (Pročitano 1003 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan Djurovic

• Newbie
  • *

Pomoc oko Staforda
« poslato: 15 Jul, 2016, 19:38:22 »
Za nekoliko dana treba da uzmem stene americkog staford terijera staristi oko 6-5 nedelje,pa zanima me da li imate neke savete za mene posto nemam toliko iskustva sa mladim psima.Zanima me sta im odogovara za ishranu,kada treba da ga vakcinisem i sad da li ima jos nekih korisnih saveta oko uzgoja

Van mreže Karim

• Sr. Member

Odg: Pomoc oko Staforda
« Odgovor #1 poslato: 16 Jul, 2016, 16:01:47 »
Pas ne bi trebalo da se uzima pre navrsenih osam nedelja starosti.

Posto kazes da nemas iskustva sa mladm psima najbolje je da kupis neke kvalitetne granule i time hranis svoje stene. 

Prva vakcinacija se obavlja sa sest nedelja i to bi trebalo da bude duznost odgajivaca.

Kad ti stene stigne, lepo ga odvedes kod nekog proverenog veterinara i sve ce ti on dalje objasniti u vezi sa vakcinacijom, ciscenjem od parazita i jos svime sto treba  sm wink

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 17 Jul, 2016, 08:10:59 »
Daj kaparu, a psa uzmi za 15-20 dana. Ako treba i doplati vlasniku za hranjenje za taj period.

Deo vaspitanja koje stenci u leglu dobijaju od majke u tom uzrastu, ti kao neiskusan neces moci da obavis nikako.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 17 Jul, 2016, 11:46:19 »
Menjaj odgajivaca. Ti koji gledaju da se rese stenaca tako rano su obicni stanceri.

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 31 Avgust, 2016, 07:55:34 »
Nema ništa posebno kod ishrane AST što ne važi za druge pse srednje veličine. Pas je pre svega pas a tek posle pripadnik neke pasmine.
AST je rasa koja brzo raste, traži kvalitetnu i raznovrsnu ishranu. O ishrani pasa imaš na ovom Forumu kao retko gde.

Ono što AST razlikuje od drugih rasa podosta je karakter i temperament. Definitivno je potrebno poznavanje socijalizacije, dresure, ophođenja a i pravovremeno prpoznavanje nekih situacije i brz i pravilan odgovor na njih.

Imam podosta literature o rasi, odgoju, dresuri itd ... pošalji mi svoj email u poruci, ili ostavi ovde.