Autor Tema: Dresura odraslog psa  (Pročitano 943 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Марко Марјановић

• Newbie
  • *

Dresura odraslog psa
« poslato: 03 Mart, 2016, 16:22:24 »
E ovako.. Imam psa,zove se Lara,mjesanac je tornjaka i sarplaninke,stara je vec cetiri godine.. Dok je bila stene i u periodu kada je trebalo da se nauci neke osnovne komande(sjedi,lezi,cekaj,dodji) nije naucila.. Sada me zanima.POSTOJI LI MOGUCNOST DA SE ODRASTAO PAS DRESIRA I NAUCI NEKE STVARI KOJE NIJE PRIJE??.. Citao sam dosta na netu da ne postoji mogucnost i tako dalje,ali sam htio i ovdje da se raspitam.. Ona nije agresivna,sklona je igri. Pre neki dan sam kupio povodac platio ga mnogo i poveo je u setnju i ona je se otkinula i pocela da bezi od mene,a posto mi dvoriste nije zagradjeno odmah je istrcala na ulicu. Ona ima nekih 35-40kg i dosta je ljudi strah kad ugleda velikog psa. Znam da je moja krivica sto se ovo desava jer nisam ozbiljno pristupio kad je trebalo,nadam se da ce te mi pomoci,izvinite na ovoliko opsirnom tekstu. Hvala unaprijed.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

Odg: Dresura odraslog psa
« Odgovor #1 poslato: 14 April, 2016, 23:53:36 »
Naravno da je moguce. Za pocetak, otkrij na sta najbolje radi (hrana, igracka, sta je to nesto sto nju najvise pokrece, za cim je 'luda'). Napredak nece doci odmah, i bice ti potrebno dosta vremena i strpljenja da je naucis stosta, ali je i vise nego moguce. Sto se situacije sa povodnikom tice, vjerovatno nije naviknuta na njega. Za pocetak uzmi neku spagu i vezi ga ogrlicu pa nek je vuce za sobom po dvoristu, kad se navkne na to, polako uzmi tu spagu u ruke, ali pazi da se ne zateze, naravno nagradi je uvijek kad se ne otima, i kada se ponasa fino. Kad se navikne i na to da ti drzis spagu, onda pocni da je stimulises da ide za tobom, i postepeno skracuj tu spagu. S obzirom na njenu rasu (moji na selu imaju sarplaninca, a drugarica ima 2 tornjaka, njima je hrana sve :D ), mislim da ce najbolji efekat imati hrana, npr par komadica sira (ima jak miris a brzo ga pojede pa ne usporava vjezbu), stavis u neku kesicu pa u dzep, i nagradjuj svaki napredak. Ako zelis imam par knjiga o dresuri u pdf, mogu ti poslati na mail, moglo bi ti dosta pomoci u tome. Srecno :D