Autor Tema: Pas rezi zbog halapljivosti  (Pročitano 972 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko Misic

• Newbie
  • *

Pas rezi zbog halapljivosti
« poslato: 09 Decembar, 2015, 18:49:55 »
Moj cuka je veoma halapljiv i dok jede ako mu slucajno priblizim ruku hrani pocne da rezi, cim kazem ne on prestane ali ako opet stavim ruku opet ce krenuti. Znam da mi nista nece uraditi ali mi se ne svidja to ? Kako da resim toliku halapljivost i zelju za hranom?
Ima 5.5 meseci i u jednom obroku mu dajem 400g hrane, tako 3 puta.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Pas rezi zbog halapljivosti
« Odgovor #1 poslato: 09 Decembar, 2015, 19:11:23 »
Pre nego sto mu das ciniju sa hranom, daj mu neku komandu, koju treba da izvrsi da bi je zasluzio, npr, "sedi".

Onda mu spustis ciniju i udaljis se i pustis psa da jede na miru. I ja bih te ujela da mi ceprkas po hrani  sm wink

Van mreže paun

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 10 Decembar, 2015, 11:29:35 »
Ok komanda, prvo sačekaš da se malo smiri a i da si ti smiren. Psi koji su opsednuti hranom su po pravilu hiperaktivni i treba im blaga, smirena i odlučna osoba da ih smiri

Na mreži zmanic

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 10 Decembar, 2015, 12:56:23 »
Ne reži on zbog vas već radi sebe, i zato što mu se može, odnosno zato što ste mu to dopustili i tolerisali od malena. Važi za sve rase, proučite malo:

http://www.astplanet.com/index.php?topic=6432.msg93215#msg93215

http://www.astplanet.com/index.php?topic=585.msg8012#msg8012

http://www.astplanet.com/index.php?topic=5345.msg74213#msg74213

Ono što se kod vlasnika tzv. "opasnijih rasa" podrzumeva je da se od malih nogu radi sa psom u smislu tolerancije na otvaranje čeljusti, vađenje hrane i kostiju iz istih, stavljanje lekova direktno u ždrelo, komanda FUJ, PUSTI  .... i slične važne stvari kod ovakvih pasa jer kod nesocijalizovanih pasa u odraslom dobu ni brejkstik nije lak za upotrebu usled prejakih viličnih mišića.

Van mreže Marko Misic

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 10 Decembar, 2015, 15:17:56 »
Hvala na odgovorima, ali pas mi nije ni malo opasna pasmina, zlatni retriver je :) a alfa nije 100% svaku komandu me poslusa bez po reciii... :)

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 11 Decembar, 2015, 13:16:51 »
Nema tu "opasna neopasna" pasmina, najgori i najagresivniji pas koga sam videla u zivotu bio je labrador. Tako da, dalje rukice od cinije sa hranom i polako ucenje komandi, pogotovo komande fuj, jako je bitna sa svim otrovima sto nam nazalost bacaju okolo...

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 11 Decembar, 2015, 13:36:32 »
Hvala na odgovorima, ali pas mi nije ni malo opasna pasmina, zlatni retriver je :) a alfa nije 100% svaku komandu me poslusa bez po reciii... :)

da se razumemo, svom ljubimcu u svako doba dana i noci, obrok ili igračka sutra nešto sa ulice, morate da možete da gurnete ruku u činiju da uzmete igračku kost, stavite ruku u usta ... zarad budućih 'ne daj bože' situacija, kao i zbog poverenja, naravno vašeg odnosa ...

dakle, kada mu date da jede kao što su vam već objasnili, 5 min. nekih osnovnih vežbica da se pas smiri. kada spustite činiju i pas počne da jede pa se zanese a vi pokušajte rukom po činiji polako, ako počne da reži istog momenta sklanjajte činiju izgovarajući NE (ništa preteće i preglasno), sačekajte malo pa ponovite sve. kad uspete da se sa njegovom hranom igrate a da ne reaguje pohvalite ga i pustite da obrok završi na miru.
još je štene i nema opasnosti da nastradate, ali ako ovo ponašanje na korigujete možete u budućnosti očekivati problem, pa neka je samo u pitanju nemogućnost davanja vitamina/lekića ... ili vađenja koske koju je našao na ulici.
pas ne sme da reži na vlasnika.

Van mreže Marko Misic

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 11 Decembar, 2015, 15:12:43 »
Boo hvala puno, najbolje sam shvatio vasu poruku. Poz :)