Autor Tema: Stene cvili u boksu  (Pročitano 542 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko Misic

• Newbie
  • *

Stene cvili u boksu
« poslato: 16 Oktobar, 2015, 14:18:23 »
Imam stene zlatnog retrivera, dok je bilo u kuci imalo je 3 meseca, posle mesec dana [tj. sa 4 meseca] prebacio sam ga u boks i cim ostane sam pocne da cvili, moze pomoc?  :zb:

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: Stene cvili u boksu
« Odgovor #1 poslato: 16 Oktobar, 2015, 21:11:07 »
pa jos je on malac, naviklo je na vas, a sad je odjednom sam u boksu, ali ako mora da provodi vreme u njemu, onda mora i da navikne na njega, procice ga a i vas
nadji mu neke zanimacije, ubaci njegove igracke, ususkaj mu kucicu sad zimi, a preko dana kad ste kuci ga pustaj, posveti mu paznju, igraj se s njim, da se ne oseca zapostavljenim, trebao si postepeno da ga navikavas

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 16 Oktobar, 2015, 22:20:40 »
Pas se ne ubacuje već uvodi u boks, otprilike :

https://www.youtube.com/watch?v=9Jy84zbElKA

Učini da mu odlazak u boks ne bude kazna već nagrada. Neka to poveže sa nečim ugodnim, recimo hranjenjem.
Kad ga prvi put uvodiš ne zatvaraj odmah vrata, poigraj se sa njum, boravite zajedno pre nego mu daš hranu, neka odradi par komandi..... Neka prvi put bude kratko. Odmah posle izvedi u kratku šetnju pa ponovi sa dužim vremenom ...

Kada je već u boksu ne komuniciraj mnogo sa njim, ne dozivaj ga, nema kontakta očima, komandi, pretnji .... Izdrži njegovo dozivanja, skakanje, lavež ... kad se smiri, priđi daj komandu da sedne i ne otvaraj dok ne posluša, čim ustane zatvori ...

Ponavljaj prvi i drugi postupak 5-6 dana i videćeš rezultate.

Suština je da prisvoji taj prostor kao svoj, da mu je tamo sigurno, da ima vode i hrane, i da samo od njegovog ponašanja zavisi kada ćeš se ti sa njim igrati i šetati.

Van mreže Marko Misic

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 17 Oktobar, 2015, 06:28:52 »
Hvala puno, pokusacu :)