Autor Tema: Sterilizacija/Kastracija  (Pročitano 65965 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Odg: Sterilizacija/Kastracija
« Odgovor #240 poslato: 11 Mart, 2015, 09:18:03 »
Koje su moguce komplikacije prilikom sterilizacije?
Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #242 poslato: 11 Mart, 2015, 11:06:55 »
Berna, riznica znanja.  sm kiss Hvala.
Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #243 poslato: 11 Mart, 2015, 11:10:16 »
Mislim da je tu sve lepo opisano u sitna crevca da mozes da izvagas za i protiv i doneses odluku!  sm prst gore

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #244 poslato: 11 Mart, 2015, 11:16:30 »
Jeste. Dobar je tekst. Drugi put ga citam. Kada dodje teranje ja sam u fazonu jos ovo isterilisem je. Pose kad prodje, ja se popismanim, pa uplasim da od zdavog psa usled komplikacija ne napravim bogalja. I tako.  :zb:
Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #245 poslato: 11 Mart, 2015, 11:26:59 »
A znam. Odluciti se na operaciju je tesko, svaka operacija, pa makar i rutinska, nosi sa sobom odredjenu dozu rizika.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #246 poslato: 24 Mart, 2015, 22:32:22 »
Imamo lokalnu džukelu (volim tako da ga zovem) kod našeg posla.
Upoznali smo se sa njim kada je došao i pao ispred nas jer je tražio pomoć. Mislim da ga je ćapio zaražen krpelj. Zvali Veterinu da ga odvedu, izleče i vrate. Što su i uradili i super.
Drugi put je bio u Veterini kada su ga neki ljudi prijavili da je agresivan. Proveo, kako sam čula, nekoliko dana u šinteraju pre nego što su ga izvukli. Rečeno mi je da prvi put uopšte nije čipovan. Već tada kada su ga izvlačili.
Danas sam ga vodila kod mog veta jer su ga zveknula kola. Na svu sreću izgleda nije prelom, dobio dve injekcije pa ćemo sutra videti.
I shvatim tek danas kod veta da on uopšte nije kstriran. A bio dva puta u Veterini.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #247 poslato: 01 April, 2015, 15:36:39 »
Ne mogu da se setim da li sam ovo postavljao, poznato mi je istraživanje verovatno zbog goldena i labradora, ali sam siguran da prvi put vidim grafikone. Za one koji vole nauku, razumljivo je poprilično i opet kažem grafikoni su odlični.

http://www.instituteofcaninebiology.org/spay--neuter-effects.html

pdf: http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0102241
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže _keti_

• Newbie
  • *

« Odgovor #248 poslato: 17 Februar, 2016, 15:29:17 »
Ja sam protiv sterilizacije, osim ako nije neposredno medicinski uvjetovana..

Čitajući i malo se podrobnije interesirajući o ovoj temi, zacementirala sam svoj stav.

Ja sam svoju kujicu nedavno sterilizirala, jer sam se prestrašila njenih obješenih cika (zadnje dvije), te sam podlegla propagandi i modi, i sada žalim iz sveg srca.

Nemojte da se to i vama dogodi (ako još, hvala bogu, niste ništa napravili na svom psu..)

Sterilizaciju/kastraciju smatram opravdanom jedino u slučajevima o kojima govori Bernie.

Inače, slažem se sa njenim stavovima, apsolutno.

Van mreže Ana Nedeljkov

• Newbie
  • *

« Odgovor #249 poslato: 16 April, 2016, 12:40:41 »
Pozdrav, odlucila sam kastrirati svog muzijaka od 9 meseci,zanima me preporuke veterinara u NS,a da nije bas basnoslovna cena u pitanju.Hvala:-)

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #250 poslato: 04 April, 2017, 12:27:44 »
Dakle, ja sam bila ubedjena da sterilizacija nije vise od 5000, a sad vidim ovde neke cene od kojih padam u nesvest  sm kuhaca

Van mreže Olja Jašović

• Newbie
  • *

« Odgovor #251 poslato: 06 Maj, 2017, 13:43:58 »
Moje negativno iskustvo je sa veterinarom sa Banovog brda, Vlada...covek mi zakazao kastraciju jer je mom psu mnogo uvecana prostata, po njegovom misljenju, jer za godinu dana nastaju po njemu ozbiljni problemi. Bez analize krvi. Uradila sam kompletnu analizu kod drugog veterinara pas nema problema sa prostatom. A o cenama da ne pricam. Vlada je vise nego duplo skuplji

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #252 poslato: 11 Maj, 2017, 21:45:57 »
Pozdrav, odlucila sam kastrirati svog muzijaka od 9 meseci,zanima me preporuke veterinara u NS,a da nije bas basnoslovna cena u pitanju.Hvala:-)

Jedno pitanje: Zbog čega, konkretno, želiš da kastriraš svog psa ?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #253 poslato: 12 Maj, 2017, 13:08:49 »

Moje negativno iskustvo je sa veterinarom sa Banovog brda, Vlada...covek mi zakazao kastraciju jer je mom psu mnogo uvecana prostata, po njegovom misljenju, jer za godinu dana nastaju po njemu ozbiljni problemi. Bez analize krvi. Uradila sam kompletnu analizu kod drugog veterinara pas nema problema sa prostatom. A o cenama da ne pricam. Vlada je vise nego duplo skuplji

Uvecanje prostate se konstatuje fizickim pregledom, a ne analizama krvi. Vecina nekastriranih muzjaka, od 7 pa navise godina, ima uvecanje prostate, u nekoj meri. Ukoliko pas ne pokazuje neke simptome, ja tu nista ne bih dirala.