Autor Tema: Tu je al kao da je davno nestao...  (Pročitano 846 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

Tu je al kao da je davno nestao...
« poslato: 29 April, 2015, 19:33:53 »
Naime, premisljam se vec dugo dal da pisem o ovome jer mislim da nema svrhe al reko mozda opet neko nadje neko rjesenje...
Radi se o njemackom kratkodlakom pticaru (cokoladnom), zenka, stara 4-5god koja je zatvorena u improvizovanom boxu i zatvorena 95% svog zivota...
ne samo sto je neuslovno u boxu iz higjenskih razloge (ni u kuci/baraci vlasnika nije nista bolje ako ne i gore) vec box ima resetke samo s jedne strane tako da je cirkulacija vazduha losa u ljetnjem periodu a u zimskom je preko iste resetke prebaceno sdamo parce tepiha koje po meni opet nije dovoljno jer je box max 2x1 i visok mozda 1.5 tako da nema prostora za preveliko kretanje...sto se tice ishrane nije toliko neuhranjena jer uglavnom jede hleba, doduse u zadnje dobija i od komsija al opet nije to neka ishrana, uglavnom ''da se ne baci...isti ljudi imaju i 2 lutalice koje su pustene i setaju sa gazdaricom kad god i svi ih hrane al ne znam sta je problem...ja sam se dugo prepirao sa njima sto na finjaka sto malo grublje al dzabe...kazu pas mnogo trci i skace...ja reko ''pa i vas da zatvorim u baraku koliko je ona zatvorena letjeli bi a ne skakali''...ja sam se nudio da na nekom platou koji je ''sljepo crjevo'' razvucem zicu pa da je po danu pustaju na lanac al nista...i da predhodni text nije toliko tuzan ovaj sledeci bi bio smjesan...naime neka komsinica iz kraja koja tuda cesto prolazi i interesuje se za nju i ove dve lutalice (njih dvoje se i vode na nju jer ih je ona cipovala i izvlacila iz sinteraja) je student veterinarskog fakulteta i prijavljivala je drustvima za zastitu zivotinja koji jesu dolazili al nista...nazovimo je ''vlasnica''...kaze ja je setam kasno uvece na adu...a ona koliko je krme ne moze iz Gogoljeve da ode do pijace u pozesku peske a ne da ode sa psdom na adu...ja sam pokusavao da klince njene zavolim pa da je oni setaju...cak je i shiwa demonstrirala neke trikove kako bi oni mozda sa njom nesto pokusali al nema srece...i komnunalci su dolazili/prolazili al sve se svodi na stadardno bezakonje u nasoj drzavi...mozda ljudi nisu mogli da rade svoj posao od smrada iz stambenog objekta al postoje i maske za tako nesto...ja nisam bas gadljiv al sam se jednom ne znajjuci za jadac zeznuo i pokucao na vrata...za malo da prodjem kao u logor...ni neprijatelju da ne pozelis...
dal neko ima neko ima neku ideju koja nije pokusana...ja sam dugo razmisljao da je samo pustim iz boxa sto nije neki problem jer katanca nema, prilaz boxu je dostupan al opet pozeska je blizu...jako prometna...ljeska nije nista bolja...a blizu je i radnicka...nije da nisam vidio koliko je pas neuravnotezen i strah me da bi podletjela pod kola...

Van mreže Pokahontas

• Newbie
  • *

Odg: Tu je al kao da je davno nestao...
« Odgovor #1 poslato: 29 April, 2015, 20:26:43 »
Nazalost takvih slucajeva ima dosta. Ja znam za sarplaninca u Pozeskoj koji je u tako malom boksu, da ne moze ni nogu da digne dok pisa, jer nema prostora. A od izmeta nema nekad gde da se okrene, a da ne ugazi u to. Razmisljala
sam da pricam sa tim ljudima, al na kraju ni sama ne znam gde bi sa njim. Da ga uzmem kod sebe, ne mogu, a ne znam nikog ko bi ga uzeo. Prateci tako razne nesrecne price pasa, stekla sam utisak da su dve devojke, od svih drustava za zastitu zivotinja prilicno uspesne u oduzimanju pasa od nesavesnih vlasnika. Ako ti nesto znaci, mogunu
u pp da to posaljem njihov kontakt, pa mozda imaju neku ideju. Ali tu je uglavnom poenta da pse uzmu I zbrinu dalje...pustiti takvog psa na ulicu je, po mom misljenju veliki rizik...tesko da bi se snasao.

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 29 April, 2015, 22:03:47 »
mozes da mi pustis kontakt ili neki mail pa eto da pogledaju same u prolazu...mozda sam ja prezahtjevan...jer ja se vodim time da sam ja uzeo psa i da sam ja taj koji je duzan da stvori njemu uslove a ne obrnuto...za njega jednostavno mora da bude, ja mogu i da se skrpim i u iscjepanu majcu da idem...bitno da je cista...
inace ja sam odustao od tog pustanja bas iz razloga sto mislim da bi mu to jos vise naskodilo....

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 30 April, 2015, 09:48:24 »
Mozemo samo da se nerviramo. U kuci do firme u kojoj radim malo malo pa se pojavi stene (zensko) i tako godinama, ona koja prezive da ih ne udare kola kote se redovno do 2x godisnje, mi ih hranimo cistimo od unutrasnjih i spoljnih parazita ali nema kom da se prijavi a ti ljudi imaju jedva za sebe i nije mi jasno zasto uzimaju pse.

Pre 2 godine neko je izbacio muzjaka setera u mom kraju, danima je trcao kao sumanut, hranili smo ga nas nekoliko i jedno vreme je nestao, posle par meseci pojavljuje se mrsav, jedva hodao ja cuo dve price kako je takav zavrsio. Jedva smo ga jedna zena i ja povratili ona ga hrani ujutru ja uvece, jbga jeste da je na ulici u coporu od nekoliko pasa ali bar dobija hranu redovno i sada je u odlicnoj formi.

Tog setera izbacioa je najjverovatnije neki lovac, takodje kada se malo navikao na ulicni zivot jedan klinac pocetnik lovac ga uzeo cuvao i kao po njegovoj prici mu neko pretio da mu je ukrao psa pa ga navodno izbacio u selu 5km od mesta gde zivi, drugu pricu koju sam cuo da ga klinac cuvao ali slabo hranio sto je veoma verovatno.
Jbga lovci, zlo kinologije ...
Kad vidim po netu slike pasa koji jedva prezivljavaju onda shvatim da ove nase lutalice uzivaju jer dobijaju redovno hranu nisu mrsave a imaju prostora za setnju koliko hoce.