Autor Tema: Kućica  (Pročitano 661 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Frenky

• Full Member

Kućica
« poslato: 07 April, 2015, 20:40:08 »
Dragi moji, treba mi Vaša pomoć.
Auru sam uzeo pre par meseci, malo pre zime, a nisam uspeo da joj napravim kućicu sve do pre mesec dana. Ona je sve to vreme bila i u dvorištu i u kući, a spavala je u hodniku kuće, s tim što je navikla da bez ikakvih problema boravi i u kuhinji. U dečiju sobu nije nikada ulazila, veoma dobro je znala da joj je taj deo kuće zabranjen.
E sad, kao što sam rekao, napravio sam joj fenomenalnu kućicu, koja čak stoji ispod nastrešnice i ne kisne, ali ona ne želi tu da boravi, barem ne za stalno.
Kako bih je navikao na boravak u kućici, unutra joj ubacujem činiju sa hranom i juneće kosti koje voli, i ona tada udje unutra. Par puta je spavala tokom dana u njoj, ali to je trajalo veoma kratko.
Naravno, ja sam kriv, jer sam je razmazio i nekako mi se čini da je ona umislila da je čovek a ne pas   sm zelenko
Imate li neki savet kako da je naviknem na kućicu, tj, odviknem od boravka u kući.
Hvala unapred.

Van mreže Pokahontas

• Newbie
  • *

Odg: Kućica
« Odgovor #1 poslato: 08 April, 2015, 12:51:46 »
Pa mislim da samo tako treba da nastavis i das joj vremena, i ona ce sve vise zeleti da boravi u njoj :) i vremenom sve vise i vise vremena provoditi tamo :)

Van mreže zmanic

• Full Member

Odg: Kućica
« Odgovor #2 poslato: 08 April, 2015, 13:28:47 »
Premesti kućicu na drugo mesto.
Nekad i pomeranje od pola metra ili zaokretanje od ili prema Suncu itd ... upali. Ne znam šta im je ali više verujem njihovom instiktima nego svojim razmišljanjima.