Autor Tema: Vrsenje nuzde u stanu (a pas je vrsenje nuzde odavno savladao)  (Pročitano 2604 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko Ostojic

• Newbie
  • *

Vrsenje nuzde u stanu (a pas je vrsenje nuzde odavno savladao)
« poslato: 07 Novembar, 2014, 10:35:55 »
Moja dobermanka poslednjih dana, vrsi nuzdu u stanu, kuhinja (tu jede) ili hodnik bas ispred izlaznih vrata.
To joj se desi jednom u toku dana (inace izlazi 4-5 puta).

Medjutim nicim ne nagovestava da ce da vrsi nuzdu, ne grebe ne ide na izlazna vrata i slicno.
Juce sam je prvi put izbio zbog toga (nije bilo nista strasno, ali sam bio ljut na sebe sto sam je udario malo jace 2-3 puta). jer bukvalno cim je zavrsila veceru nije cekala ni 2-3 sekunde sto se kaze i na metar od hranilice se ispraznila skroz.

Ona je sada stara 4.5 meseci i ovakvi incidenti su nam se desavali kad smo bili jako mali i ako bi se desilo nekad (a sve ukupno je mozda bilo 2-3 puta max) znao sam sta je razlog.
Ovde bas ne vidim nista drugo osim njen bezobrazluk, jer je pas u stanu, spava na dvosedu, okruzen je ljudima, zdrav je, dobija po mom misljenju dovoljno vezbe i sigurno ogromnu kolicinu ljubavi... ali ovo sto se desava poslednjih 4-5 dana postoja frustriajuce (jer radi se o prilicnoj kolicini mokrace).

Molio bih vas za savete.

Poz.

Van mreže Marko Ostojic

• Newbie
  • *

Odg: Vrsenje nuzde u stanu (a pas je vrsenje nuzde odavno savladao)
« Odgovor #1 poslato: 07 Novembar, 2014, 10:41:19 »
Jednu stvar koju bih dodao, jeste da psu nije ogranicen unos vode... i po mom misljenju pije je dosta... ali nikada joj nije ni bio ogranicavan pa joj je voda stalno dostupna, i zaista ne znam da li bih trebao da joj ogranicim kolicinu na neki nacin kao sto to radim sa hranom....

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #2 poslato: 07 Novembar, 2014, 11:51:23 »
Ne, nikako i niposto ne ogranicavaj psu vodu!!! Narocito ako pas jede samo granule. Ako pije vise vode i piski vise nego obicno, postoji mogucnost da pas ima neki zdravstveni problem. Ako je sve uobicajeno, a pas samo piski odmah posle jela, onda probaj da je izvedes napolje odmah posle obroka. To sto je 4 dana piskila u kuci i nije bila kaznjena za to, pa je pet dan dobila po tintari, nece nikome pomoci, a kamo li resiti problem.

Van mreže Marko Ostojic

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 07 Novembar, 2014, 12:01:22 »
Katarina hvala na savetima.
Nema zdravstvenih problema to je eleiminisano jer smo bili kod vet-a.
Izvodim je posle jela i to joj je jedini incident koji joj se desio sa mnom, zato je i dobila batine. Jer kao sto rekoh nije proslo ni 3 sekunde od obroka.
Izjutru rano je obicno izvodi drugi clan porodice i svi ostali slucajevi su desili tada - rano izjutra. Ja to nisam kaznjavao jer jelte par minuta ili sati posle nema efekta.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 07 Novembar, 2014, 21:32:13 »
ehehe, mi smo do 7og piškili na terasi, čim smo digli nogicu prestali.
ne znam kako je sa ženkama, al nemoj je fizički kažnjavati, mislim da je oštro NE sasvim dovoljno, pa ponavljajte naučeno oduševljenje i nagradica kad se isprazni napolju, ja to još uvek povremeno praktikujem, a ima 17 meseci  sm smesko1 (bez obzira što ne vrši nuždu u kući)

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #5 poslato: 08 Novembar, 2014, 00:54:38 »
I Muki je dugo utvrdjivala gde se piški. Oko 8.meseca je rešila da je napolju bolje, ali je par puta sa možda 12 ili 14 meseci odmah nakon jela ili vode izuzetno brzo ali na neuobičajenom mestu piskila u stanu. I sad, sa godinu i po je piskila u liftu zgrade u Monaku  sm to
Ja sam to razumela kao neku njenu nesigurnost, iako iz moje perspektive nisam primetila neposredan povod. Sto ne znači da ga nije bilo iz pseće perspektive :D Slažem se sa Boo, batine su previše, posebno što je tvoja dobermanka zaista malena a, i realno, ne zvuči da ti je bas neku ozbiljnu štetu ucinila, ostar glas i glasno negodovanje su dovoljni (na incident u liftu nisam ni reagovala, promenili smo nekoliko stanova u medjuvremenu i sve je u redu).

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 09 Novembar, 2014, 12:46:53 »
I ja sam sa Reaom dugo mučila muku, to što ona ima 4,5 meseci uopšte nije mnogo. Možda sad jede veću količinu hrane pa joj pritisne i bešiku pa ne može da se iskontroliše

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #7 poslato: 09 Novembar, 2014, 18:22:15 »
Ja mislim da se to Mei desvala do 5mes. Ne namerno, prosto nekada ja ne primetim da bi napolje nekada ona ne upozori i eto ti. Znam zenu kome je pas piskio do godinu unutra.  sm hide Nadam se da to ovde nece biti slucaj. lol
Psi su ljubav.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 10 Novembar, 2014, 13:22:36 »
Retko koji pas to ovlada 100 % pre 6. meseca. Osim ako se ne izvodi napolje svaka dva sata. Obično se pehovi povremeno dogode do prve godine.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #9 poslato: 10 Novembar, 2014, 13:49:02 »
Znaci ja sam imala srece. :D Mei je to skapirala najbrze od svega, vec sa 4mes. je trazila uvek da ide napolje i sklonili smo novine. Briljantna.  sm lol
Psi su ljubav.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 10 Novembar, 2014, 15:44:22 »
Psi brzo skapiraju, ali ne mogu uvek da se suzdrže...previše igranja u kući, više hrane u stomaku, popio je mnogo vode, prehlada itd

Van mreže Cherry Bloom

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #11 poslato: 23 Jun, 2015, 19:06:24 »
Nisam z fizicko kaznjavanje,mislim da nagrada i pohvala cine cuda.mojoj srednjoj kuci je trebalo 6 meseci da potrefi mesto za vrsenje nuzde,o odlasku napolje da i ne govorim,pogorsalo se dolaskom novog steneta kada je iz revolta i ljubo ore piskila gde je stigla.sve sam ponovo sa njom,nagrade pohvala itd.
mozda je uzrok emotivne prirode