Autor Tema: Komanda mjesto/cekaj  (Pročitano 855 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rea_Malinois

• Sr. Member

Komanda mjesto/cekaj
« poslato: 28 Oktobar, 2014, 09:12:10 »
Ne znam da li je otvorena ova tema, ja nisam moago nigdje da nadjem :) evo moje iskustvo u vezi ovoga ;)
I'm not psycho.. I just like psychotic things!!!

Van mreže Rea_Malinois

• Sr. Member

Odg: Komanda mjesto/cekaj
« Odgovor #1 poslato: 28 Oktobar, 2014, 09:12:42 »
zadnji mjesec sam intenzivnije radio (uz strucnu pomoc trenera, koji je fenomenalan sto se obuke tice) poslusnost tj komande pored/noga - uz fiksaciju i kombinaciju sjedi-lezi-sjedi i komanda mjesto/cekaj. ja se nisam mogao udaljiti ni 5 m da ona ne krene za mnom. To smo i radili na obuci, sada je Rea za neprepoznati :D malo po malo, mic po mic radili na tome. Sustina svega je nagrada tj. kada ce dobiti komadic hrenovke ili lopticu. Prvo se radilo u kratkim intervalima sa nagradjivanjem, a i sa razdaljinom. Naravno ako krene za monom koriguje se to, onda se vrati na mjesto uz trzaj ta skopca sve to. Povecavali smo razdaljinu cekanja sada i da nestaem iz vidnog polja psa  sm prst gore znaci tada ne smije krenuti za mnom da me trazi ;) Uz to sve smo radili to cekanje/mjesto sa distrakcijom. Rea ceka i nepoznate osobe je dozivaju ona ne smije ustati i krenuti za njima, nakon toga povecavli nivo svega, nudi mu on hranu, pa sve do najviseg nivoa LOPTICA  sm valjko1 on njoj baci lopticu krene ona, pri tome on nju kazni trzajem da skonta da od nepoznate osobe ne smije uzeti, skopcala je to sve ona on njoj baci loptcu u usta, naravno refleksno uhvati al' istog trena ispusti. Naravno sve uz nagradu nakon pravilnog ponasanja  sm prst gore. Sada mogu komotno u kaficu piti kafu, ona da lezi, a da ja odem npr preko puta do kioska i uzmem npr. cigare ili nesto a da ona ne krene za mnom  :tapsh:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 28 Oktobar, 2014, 15:08:31 »
Josh malo pa na IPO :) bravo  sm prst gore

Mi imamo problem sa tom komandom kada josh neko radi sa psom :) jer Kali misli je svaka komanda koja se izda bilo kome ustvari namenjana njoj  sm smesko1 srecom, misli da ja izgovaram komandu i dotrchava do mene  :rofl:

Van mreže Rea_Malinois

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 28 Oktobar, 2014, 17:47:54 »
Pokušaj sa strancima i da je oni "kazne" da skonta da ne smije krenuti  :fige: Ja sada imam problem sa porodicom kada joj kažem mjesto, tu se ona zbuni hoće i neće i mene onda gleda i čeka moju reakciju, naravno ne reagujem  sm prst gore da je komšija reahovo bi