Autor Tema: Stene Staforda  (Pročitano 2039 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Malamadre

• Newbie
  • *

Stene Staforda
« poslato: 01 Septembar, 2014, 13:17:32 »
Poz svima,imam jedno pitanje oko uzimanja steneta Staforda .. Mom drugaru zenka staforda okucila 8 stencica i 6 je pocrkalo samo 2 muzjaka ostala .. e sad,oni imaju manje od mesec dana,ne zive u njegovoj kuci vec napolju u nekoj "katastrofalnoj" kucici a ja sam citao da izbegavam stencice koji nisu sa vlasnikom u kuci .. dajte mi neki savet da li da uzimam to uopste i plasim se da i ova dva ne zavrse ..i posto sam 'noviji' oko tih kucica kad da idem da ga vakcinisem,koliko puta i koliko to od prilike kosta ?

Hvala unapred.  :D

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Stene Staforda
« Odgovor #1 poslato: 01 Septembar, 2014, 13:27:50 »
te prve vakcine obično uradi odgajivač
s jedne strane ja bih volela da te pse uzme neko normalan i odgovoran, pošto ti ljudi nikako nisu....a sa druge strane me je strah šta ćete zapravo da uzmete

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 01 Septembar, 2014, 13:29:24 »
ovde imate plan vakcinacije
Plan vakcinacije

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 01 Septembar, 2014, 13:50:45 »
mozda surovo zvuci, ali ja od takve osobe ne bih uzela psa. sto zbog sebe i onoga sto mogu da (ne) dobijem, sto zbog indirektnog podrzavanja neodgovornog uzgoja.
kada psi zive u takvim uslovima, logicno je zakljuciti da ni kuja ni stenci nemaju adekvatnu negu (od ishrane i zdravstvene nege kuje za vreme skotnosti, ciscenja kuje od parazita bez preskakanja ceo zivot, preko upitnih gena roditelja sto se odrazava na fizicko i psihicko stanje stenaca, do samog podizanja legla).
ogroman je broj ljudi koji pare da bi parili i drze pse u nehumanim uslovima. time prvenstveno ispastaju psi, a onda i njihovi novi vlasnici.

briga o psu je odgovornost. i idealan primerak pasmine (zdrav i psihicki stabilan) trazi svakodnevnu brigu, a zamisli psa koji je losih gena (narav, zdravlje), koji nije od starta primio adekvatnu negu i sebe koji pokusavas to da ispravis.

ako si u mogucnosti, pokusaj drugu da objasnis te stvari, i trebao bi obavezno da dovede veterinara koji ce sada pregledati pse.

ja jedne strane te pse treba spasiti, a sa druge je to macka u dzaku i podrzavanje i podsticanje neodgovornih "odgajivaca"

inace ne preporucujem uzimanje psa pre 2 ipo meseca starosti, ali ako zivi u jako losim uslovima, onda pse treba sto pre odatle skloniti. na tebi ce biti da u tom jako ranom periodu zamenis i majku i bracu u leglu, jer to je jako bitan period u razvoju psa.

nezahvalna situacija...ako si resen da pomognes psima i u mogucnosti si da to izguras, uzmi oba steneta, ali budi spreman na puno odricanja

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 01 Septembar, 2014, 14:56:05 »
sto kazu Ane,nisu samo vakcine u pitanju,tu je i ishrana i nega,treba bukvalno da im zamenis majku,

naravno treba biti i human,ali po koju cenu

Van mreže Malamadre

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 01 Septembar, 2014, 15:33:27 »
Uzeo bih samo jedno stene jer nemam mesta za dva .. inace meni je najveca zelja da imam psa,imao sam ih i pre dosta ali sve su bili mesanci odnosno 'dzukele' kako bi ih pojedini nazvali xd i naravno spreman sam da udomim psa kako treba .. svestan sam da je to velika obaveza ali zeleo bih da imam bas takve obaveze  sm redface

p.s za vakcinu,ne verujem da ce on da ih vakcinise jer nije u finansijskoj mogucnosti (siromasna porodica) 

ako imate jos neki predlog recite mi da li uopste da uzimam inace ne prodaje mi to vec mi daje za dzabe jer on ne moze da ih cuva ..

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 01 Septembar, 2014, 15:47:38 »
da li si u mogućnosti da odeš sa veterinarom tamo da on pogleda pse?

Van mreže Malamadre

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 01 Septembar, 2014, 18:25:05 »
ne verujem .. nije do mene vec do drugara..

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 01 Septembar, 2014, 18:26:17 »
pa ti plati veterinaru ako možeš. ako je sve u redu sa psima, bolje da ti uzmeš jedno i da ga izvedeš na pravi put, što bi rekli

Van mreže Nikola Brajko

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 10 Septembar, 2014, 20:18:51 »
ja imam stene starda i proble sve do danas je normalno jeo d i jos je u kucici oppovraca ne znam sta muje i sta da radim

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 10 Septembar, 2014, 22:01:46 »
ne treba mnogo da razmišljaš, odmah zovi veterinara

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 10 Septembar, 2014, 22:38:52 »
nema eksperimentisanja sa stencima,pravac vet  sm wink