Autor Tema: BARF  (Pročitano 21466 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Luna123

• Full Member

Odg: BARF
« Odgovor #45 poslato: 08 Avgust, 2016, 21:47:22 »
Da budem iskrena neman novca za bolju ishranu.Animabarf mi je preskup za 4 psa, ovo platim 1 kg 7 kg(malo manje od jednog eura),a animabarf je 2 eura 500 grama.Moji psi skupa pojedu nekih 2 kg mesa na dan.
Imam opciju da ih hranim sa ovim šta sad uzimam ili nekim malo boljim granulama(josera,brit premium,bosch)...ne mogu im prišutit granule tipa Orijen ili TOTW.

Da imam jednog psa to je drugo,al imam 2 srednja,jednog velikog i jedno štene koje će imat oko 20-30 kg kad odraste.
Nekako mi se ovo čini bolje nego Josera granule.Stvarno ne znam šta ću.
Živim u malom gradu u mesnici se ne može kupit ni srce,ni jezik ništa takvo,jedino uzmem velike kosti u mesnici....
Jedino mišićno meso koje dobiju je jednom tjedno pileća krilca(koja su opet pola kost).
Iskreno neman novca da kupujem goveđi but i slično meso,a kao šta sam rekla imamo 4 mesnicu u ni jednog nemaju srce ni jezike iako sam pitala više puta( oni koji imaju ili imaju svoje pse il već neko drugo uzima).

Tako da eto iskreno šta je bolje takva prehrana ili neke granule srednjeg kvaliteta tipa Josera ili Bosch( uz povremeno sirovo)?

E da i napisala sam u postu da im dajem 1-2 puta na tjedan piletinu.
Luna <3

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #46 poslato: 09 Avgust, 2016, 09:15:14 »
A ko kupuje govedji but?  :D

Imate tamo neki pijac? Ni ja ne nadjem uvek govedje srce, niti jezik. Pravim kombinacije sa onim sto nadjem. Gotovi BARFovi jesu preskupi. Sem ako nemas mogucnost da kupujes od Splendore-a.

Imate neku klanicu u blizini?

Ja bih svakako ako se ne snadjes da uvedes malo sarenila u ishranu ostala na jednom obroku granula i jednom obroku mesa. Pileca krilca su super grickalica, ali tu ima jako malo mesa.

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #47 poslato: 09 Avgust, 2016, 21:09:40 »
Problem je iskreno šta je sve skupo poprilično  sm zid

Ja ovaj ko BARF uzimam od nekog vlasnika klaonice goveda. Druge koje sam kontaktirala imaju neke svoje stalne kupce i ne može se ništa nać baš.
Ništa,onda jedan dan to,a drugi dan Brit premium...jedino tako
Luna <3

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #48 poslato: 23 Januar, 2018, 01:10:39 »
Evo mene nakon dugooo vremena :)
Ja i Luna smo se odselile od mojih, znači ja i ona same u stanu  sm smesko1
Ostala 3 psa su mi kod roditelji, jedu granule i ostatke od ručka, jednom tjedno sirovo.
Luna je već 4 mj samo na sirovoj prehrani.  sm love
Ne mogu virovat koliko dobrih stvari o tome mogu reć.
Pa evo da krenem:
1) Stolica je mala i obično čvrsta, još tu i tamo bude neka mekša, ali sve manje i manje.
2) Dlaka joj je postala jako mekana, počela sam i kokosovo ulje dodavat.
3) Luna je taman napunila 7 godina i nema ništa kamenca na zubima, nema smrdljivog zadaha iz usta.
4) Izgubila je sav višak kilograma i dobila mišića, uz to da jede oko 300-350 grama na dan, a teška je oko 13 kg.
5) Prije je znala povraćat, posebno ujutro. Sada je to rijetko, iako još tu i tamo možda 2-3 puta mjesečno zna povratit višak kosti ili hrskavica.
6) Ima puno više energije, ali punoo. Nije nika bila ovako vesela, puna energije i izdržljiva.
7) Jedina stvar koja se nije prominila je da i dalje prdi  sm cepko sm cepko sm cepko

Što joj dajem?
Baza mi je Natures Menu barf i Hermann barf.
Natures Menu rotiram okuse ( janjetina, losos, divljač, piletina, zečetina ), a Hermann je na bazi govedine.
Također svaki dan dobije i jedan komad purećeg vrata/pilećeg krila/bataka. Nešto od to troje je obavezno svaki dan uz gotovi barf.
Dodajem joj kefira i acidofila, jedna jušna žlica na dan preko hrane, svaki dan.
Također joj kupim zamrznute papaline, pa joj svaki dan u obrok dodam 4-5-6 papalina.
Jednom do 2 puta tjedno dobije sirov žumanjak.
Kupila sam prošli tjedan i kokosovo ulje, pa joj dajem i to sad svaki dan 2 žličice male.
Vikendom dobije juneće grkljane, bubrege, testise, obraze, srce nekad, slezenu tu i tamo.
Preko zime sad kad ima dajem joj i svinjska pluća i jetru nekad.
Od piletine dobije glave par puta godišnje kad ubijaju moji kokoši.
Uzmem joj nekad pileće jetrice sa srcima, mljeveno juneće ili pureće.
2 puta mjesečno velika kost iz mesnice.
Luna <3

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #49 poslato: 23 Januar, 2018, 12:28:16 »
Zivela Luna  sm cheers sm cheers sm cheers

Blago vama, tako vam zavidim na tom hermann barfu...bas bi mogao neko da se nadje da uvozi u Srbiju  :fige:

Nemoj joj davati sirovo svinjsko meso, dovoljno je jednom da naletis na svinju koja je zarazena aujeszky virusom i to je to, kraj... Ok, sigurno da je danas bolest manje rasprostranjena, postoji i program obavezne vakcinacije svinja, ali nema sanse da bih rizikovala, ipak na nasim prostorima ta bolest nije iskorenjena.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #50 poslato: 23 Januar, 2018, 16:27:41 »
Mislim da u Hrvatskoj nemaju taj problem sa Aujeckijem kao i u EU generalno, jer vakcinisu svinje ali bih svakako proverila tu informaciju. U EU, Britaniji i Amerikama daju sirovo svinjsko meso psima, oni i ne znaju za Aujeckija sem u populaciji divljih svinja.

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

« Odgovor #51 poslato: 23 Januar, 2018, 19:44:29 »

Blago vama, tako vam zavidim na tom hermann barfu...bas bi mogao neko da se nadje da uvozi u Srbiju  :fige:

http://www.hermann-barf.rs/

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #52 poslato: 23 Januar, 2018, 19:47:33 »
Ima ga u Hrvatskoj jos uvek, ali se sprovodi program iskorenjivanja. U 2014. se pojavio u oblasti Slavonije kada su se seljaci bunili jer program ukljucuje unistavanje zarazenih svinja kako bi bolest mogla da se iskoreni.

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #53 poslato: 23 Januar, 2018, 19:58:51 »

http://www.hermann-barf.rs/

Pa ja ne verujem svojim ocima, nisam imala pojma da je hermann dosao  kod naaaas  :I:  ovo mi je ulepsalo dan  :ty: :kuca:

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #54 poslato: 24 Januar, 2018, 22:23:09 »
Hermann je super, stvarno joj paše iako ja krpam nekako kraj s krajem jer je dosta skup.
Kupim joj nekad orginal, ali češće gastro ( koji je većinom burag ) i stolica savršena.
Jedan tjedan uzimam Hermann, drugi Natures Menu ( da malo odmorim novčanik ).
Natures Menu mi se isto pokazao okej, iako mi Hermann izgleda nekako prirodnije, crvenije i krvavije.
Natures Menu nije čisto meso kao Hermann, nego ima od 55 do 80 % mesa kako koji.

Promjena koja me je najviše iznenadila je što je izgubila u par mj sav višak kilograma koji je imala dugi niz godina. Uz to da jede oko 3% svoje težine.
Jednako se kreće kao i prije, a mišići su izraženiji.

Evo fotke za usporedbu :)
Svaki dan joj dam uz hranu kefira ili acidofila i 2-3 tablete glukozamina za globove.
Za žvakanje i zube inače dam pureći vrat i juneći grkljan :)
Luna <3

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #55 poslato: 24 Januar, 2018, 22:26:44 »
Što se tiče svinjetine nikad joj ne kupujem ciljano, dam joj samo zimi kad moji kupe svinje pa mi žao bacit sve te iznutrice.
To je meso koje prođe test za trihinelu , ali eto kuhat ću joj onda radi lažne bjesnoće.
Do sad sam davala sirovo jer sam mislila da toga nema kod nas više :(

Od mesa joj dajem piletinu, puretinu, govedinu ( i junetinu/teletinu ), ribu (plavu) i jako jako rijetko janjetinu.
Kunića i divljač dobije kroz Natures Menu barf.
Luna <3

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #56 poslato: 30 Januar, 2018, 13:30:35 »
Koja razlika!!! Na prvoj slici deluje kao Luna danas, a na ostalim pre par godina...bas se podmladila  :clapping:

Van mreže Marija Petrovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #57 poslato: 05 Februar, 2018, 00:09:50 »
Pozdrav svima. Novi smo na forumu i novi u barfu. Moja gospodjica je jako slabo jela granule, nikako ako ne dodam neku konzervu. Hermann barf je tek skoro stigao u Srbiju, pa sam u petak kupila probni paket.... odusevljena je!!! E s obzirom da je jos uvek stene bez obzira sto je mali pas trebala bi jesti oko 350g, a da Herman nije bas povoljan probah danas da sastavim domaci :) videcemo kako ce se pokazati. Evo ga recept pa vas molim ako imate neke preporuke, zamerke da se izjasnite.
1kg juneci but,
1kg juneca rebra deo sa hrskavicama,
750g telece srce,
650g juneca jetra,
800g juneci burag (skembici),
750g spanaca(blansiran, mleven)
250g mix mrkva, persun,pastrmak,celer(mleveno kratko kuvano)
250g jabuka
50g mleveno laneno seme
50g ovsene pahuljice mlevene
50g aleve paprike
1 zivo jaje
3 ljuske od jajeta, susene mlevene (dal to moze da menja kosti?!?!)
2 veca cena belog luka
lisce persuna i celera
Kira se oblizivala i vrtela oko kante :) videcemo kako ce to jesti i kako ce joj prijati. Herman barf  joj se bas dopada, videcemo ovaj domaci

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #58 poslato: 05 Februar, 2018, 14:23:56 »
A joj, od igle do lokomotive  sm zelenko
Ja nisam pristalica pravljenja obroka od puno razlicitih namirnica, vise sam za varijantu rotiranja, pa tako danas jede juneci but i dzigericu, sutra telece srce.. Puno razlicitih namirnica znaci vece naprezanje organizma da bi se hrana svarila, pankreas je angazovan pun gas.. Meni recimo ona hrana orijen, iako na prvu loptu deluje vauuuu sta sve ima unutra, je totalno nezdrav oblik ishrane, pa ne treba bas sve zivo da se utrpa u obrok da bismo rekli da je pas sad full podmiren. Ali dobro, granule su i zamisljene da se jedu svaki dan jedne te iste u duzem periodu.
Meni ovaj tvoj sastav deluje super, ako nemas problem sa ovim sto sam navela ili pas nema problem sa svim tim da lepo svari, onda samo napred. Ali ces morati kad zavrsis sa ovom kolicinom da nabavis i neku drugu zivotinjku  :D moraju se menjati izvori proteina.
Ni hermann barf ne sme da bude jedina hrana, jeste ona kompletna u smislu da u taj obrok ne moras nista da dodajes, ali daleko od toga da je dovoljna. Ishrana na bazi samo junetine ili samo piletine ili samo cega god ne moze se smatrati zdravom ishranom.
Ubaci nesto od mlecnih proizvoda, (ali kao uzinu, nemoj u sve ovo dodavati  sm zelenko), neko ulje i ponekad pivski kvasac.

Van mreže Charli

• Newbie
  • *

« Odgovor #59 poslato: 06 Mart, 2018, 17:55:06 »
Evo stigao je Herman Barf u Srbiju, pa me zanima vase misljene o njemu. Nisam pronasla nesto puno informacija na forumu. Ono sto znam jeste da je bas skup... Meni je sastav skroz ok, sta vi mislite? Pozdrav!