Autor Tema: Mookie App - mobilne tehnologije u životu pasa  (Pročitano 6467 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
Mookie App - mobilne tehnologije u životu pasa
« poslato: 04 Jul, 2014, 23:58:17 »
Dobrodošli na temu o mobilnoj aplikaciji za pse i njihove ljude  sm cheers

Imali smo nekoliko pitanja o aplikaciji na Mukinoj temi, a ona devojka zaslužuje (i zahteva  sm smesko1) posebnu pažnju, tako da ovde možemo razgovarati o vašem korisničkom iskustvu i/ili iskustvu u startap/IT preduzetničkom svetu.

Objavili smo prvu verziju na Android platfomi pre nekoliko dana, za telefone sa verzijom Androida 4.0 ili više.
Aplikacija se preuzima sa Google Play-a https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fortmobile.mookieapp

Unapred hvala na bilo kakvom komentaru i pitanju.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Mookie App - mobilne tehnologije u životu pasa
« Odgovor #1 poslato: 05 Jul, 2014, 00:30:09 »
windows phoneeeeeeeee   :fige: :fige: :fige:

e sad...po sajtu sam skapirala o cemu se radi, al bas bi bilo fino da detaljno napises i ovde  :fige:

je li to funkcionise po principu da korisnici ubacuju odredista? nije ograniceno samo na bg npr?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #2 poslato: 05 Jul, 2014, 07:50:49 »
Evo i nas u ekipi!

Izgleda mi kao kuceci FB. Je l ce biti i desktop verzija ili samo za telefon?

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #3 poslato: 05 Jul, 2014, 10:48:25 »
Ooo, hvala na prvim komentarima!  sm kiss

@AA, potpuno se slažem, Nokia je odličan, pouzdan telefon sa fenomenalnom kamerom i Windows Phone nam je definitivno na listi prioriteta.

@Berna, dobrodošli!

Mookie App ima za cilj da bude dnevnik ili spomenar jednog psa, od važnih datuma preko omiljenih mesta za izlazak do fenomenalnih pričica iz života sa psom. U međuvremenu, korisnici mogu između sebe komunicirati, istraživati tuđa omiljena mesta i upoznati nove ljude. Više se prepoznajemo u konceptu Day One App-a (rade samo za iOS) nego Facebook-a.

Ovo znači da smo, suprotno očekivanjima startap sveta, objavili osnovne funkcionalnosti i dok se trudimo da animiramo korisnike, radimo na razvoju ostalih. Dug nam je put, ali verujemo da je kučeći spomenar vredan strpljenja 
 :dzoging:

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #4 poslato: 05 Jul, 2014, 11:14:23 »
Za korišćenje aplikacije, potrebno je da otvorite svoj profil i profil psa. Nakon toga slobodno postavljajte foto i/ili tekstualne poruke koje su vidljive svim ljudima iz vašeg čopora ('pack').

Uz svaku poruku možete speficirati i lokaciju (donje levo dugme na slici).

Nismo ograničeni na Beograd. Naprotiv, prvi pas nam je Vilma iz Podgorice sm clap  sm clap sm clap Ovde možete naći više detalja o Vilmi, možda je neko sa foruma i poznaje  http://mookieapp.com/d/YMlXebxYiK

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 05 Jul, 2014, 11:58:08 »
Evo i nas :)

Upravo isprobavam i odmah imam "primedbe"  sm smesko1 zashto se mora otvarati profil za dvonozne? :) Takodje, ovde si napisala prvo profil za vas pa onda za psa, ali kada se aplikacija instalira zapravo nemash pojma chiji profil otvarash, tj nema objashnjenja prilikom registrovanja (ili bar ja nisam videla).

Onda, tab Pack, za sada prazan i pishe "sniff arround... " gde? :D ok, malo pogledash, vidish Explore tab, odesh tamo i onda imash da sklrolujesh kroz news pa latest stories.. pa tek onda stignesh do ekipe. To je za sada ok dok ima malo novosti, ali kad se to nakupi, bice dosta skrolovanja do Meet new Friends. Mozda bi to trebalo da se prebaci na Pack tab?

Eto, za sada toliko, sako se setim josh nechega javljam :)

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #6 poslato: 05 Jul, 2014, 13:15:06 »
Dobrodošli!  sm kiss

Čim se prvi nama nepoznati korisnik registrovao i nikad više se nije javio :(, uvideli smo da je registracija prekomplikovana.
Kao i da moramo na prvo mesto u Explore-u istaći postojeće korisnike a ne news.
Pack je prazan ako nikoga ne dodaš u svoj pack (twitter slično funkcioniše). Popravićemo to u najskorijem mogućem roku.

Potrebno je otvoriti profil psa jer ćemo ubaciti funkcionalnosti, npr. kalendar, koje su vezane za konkretnog psa, a razmišljamo i o ljudima koji imaju više pasa. Ili o jednom psu sa više vlasnika/korisnika. Zato smo u startu 'zakomplikovali' sa obaveznim otvaranjem profila psa.

Hvala puno na primedbama, mi volimo primedbe  :nod: :nod: :nod:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 05 Jul, 2014, 13:47:40 »
Pa nije komplikovano, samo mislim da mora postojati neko objashnjenje shta radish pre nego shto krenesh da radish :) U pravu si za ovo, ako neko ima vishe pasa, u tom sluchaju ima smisla otvarati profil za dvonozne.

Pack je prazan ako nikoga ne dodaš u svoj pack (twitter slično funkcioniše). Popravićemo to u najskorijem mogućem roku.
to je jasno, ali sam navela primer, kako osim shto pishe da je prazan i da trebash da njushkash okolo u potrazi za choporom, nemash nikakvu drugu indikaciju gde i shta da njushkash :)

Josh jedna stvar, recimo ja sam dodala Bernu (Kukija) u pack, i sad automatski mi se pojavila ispod Profile u delu My pack, ali u samom tabu my pack nemam nikoga. E sad, nemam nikakvu indikaciju da li me je prihvatila u pack ili ne (ako uopshte tako funkcionishe). Ako ovo nije greshka vec je ovako osmishljeno, mislim da fale neke indikacije tipa pending request, ili kako god.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #8 poslato: 05 Jul, 2014, 23:54:14 »
Pack se osvežava prevlačenjem prsta preko ekrana, kao na velikim društvenim mrežama. Uvešćemo refresh dugme čim fizička radnja usled mnoštva informacija postane besmislena.

Kada dodaš nekoga u svoj pack, to je to, nema čekanja na odobrenje sa druge strane, eventualno sačekati par sekundi da se baza podataka ažurira pa prevući prstom preko ekrana. Međutim, druga strana ima izbor da li će te dodati u svoj pack i time omogućiti razmenu privatnih poruka (na kojima radimo) ili ne. Ovo je slično twitteru, ali je zapravo naša poenta da sve nas interesuje gde ima lepo mesto za šetnju i igru, bilo bi šteta da ne delimo slobodno takve informacije.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 06 Jul, 2014, 00:08:01 »
Kada dodaš nekoga u svoj pack, to je to, nema čekanja na odobrenje sa druge strane, eventualno sačekati par sekundi da se baza podataka ažurira pa prevući prstom preko ekrana.
Jesam, ali pojavilo se tek nakon 4-5 sati. Nemam pojma zbog chega.

Josh jedna stvar koja meni smeta (ne znachi da smeta i drugima :) ) to je shto nemash nikakvih privacy opcija. Zashto ja mogu bilo koga bez odobrenja da dodam u pack i pratim i obrnuto? Mozda ja ne zelim da neka osoba vidi gde shetam psa :)

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #10 poslato: 06 Jul, 2014, 12:33:23 »
Josh jedna stvar koja meni smeta (ne znachi da smeta i drugima :) ) to je shto nemash nikakvih privacy opcija. Zashto ja mogu bilo koga bez odobrenja da dodam u pack i pratim i obrnuto? Mozda ja ne zelim da neka osoba vidi gde shetam psa :)

Potpuno te razumem i slažem se, određeni nivo privatnosti mora postojati.
Teško nam je da predvidimo potrebe i očekivanja većine korisnika, a s druge strane, u pitanju su finese - ako ti staviš svoj post na 'Hide/Only for my pack' a ja te zapratim i stavim u svoj pack, da li ja mogu da vidim tvoje lokacije, a trebalo bi, jer sam te zapratila, za razliku od onog koji nije   :zb:

Dok to ne rešimo, imamo dve opcije:
  • Označavanje lokacije uz sliku/post nije neophodno. Dakle, sam korisnik odlučuje da li će objaviti i lokaciju na kojoj se u tom trenutku nalazi.
  • U narednoj verziji uvešćemo opciju 'Delete all locations'. U slučaju procene da su lokacije suvišne ili govore više nego što treba, korisnik može izbrisati sve lokacije sa profila. Sama lokacija nije od značaja za dnevnik jednog psa, a može se lako iskomunicirati u novom postu.

Jesam, ali pojavilo se tek nakon 4-5 sati. Nemam pojma zbog chega.

Bag. Ispravićemo u narednoj verziji.
 :go: 

Tvoje primedbe i pitanja nam zaista znače. Hvala puno.  :worth:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 06 Jul, 2014, 12:42:19 »
Znam koliko meni znache saveti i kritike kad radim neshto pa se trudim da budem korisna  sm smesko1 drago mi je da mogu da pomognem. Ideja je super, nadam se da ce da zazivi!

... ako ti staviš svoj post na 'Hide/Only for my pack' a ja te zapratim i stavim u svoj pack, da li ja mogu da vidim tvoje lokacije, a trebalo bi, jer sam te zapratila, za razliku od onog koji nije   :zb
Da, ali trenutno moze da te zaprati bilo ko i to se automatski odobrava, zar ne? shto znachi moze da me zaprati neki random lik i vidi moje lokacije a to bash i nije ok.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #12 poslato: 06 Jul, 2014, 13:24:24 »
Da bi objavio lokaciju treba da ti bude ukljucen GPS, i treba da zelis da je objavis  sm rile

Ideja je zanimljiva, i ja se nadam da ce zaziveti.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #13 poslato: 06 Jul, 2014, 14:39:56 »
Da, ali trenutno moze da te zaprati bilo ko i to se automatski odobrava, zar ne? shto znachi moze da me zaprati neki random lik i vidi moje lokacije a to bash i nije ok.

Da, može te zapratiti bilo koji korisnik.
Ali razumem način razmišljanja. Razmotrićemo i mogućnost 'hajdovanja' individualnih postova, koje samo vlasnik psa može da vidi ali će ostati zapisani u dnevniku psa. To bi bio lep način da se sačuva lokacija na kojoj smo se super proveli sa psom, a da ne bude pogrešno upotrebljena.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #14 poslato: 06 Jul, 2014, 14:40:29 »
Da bi objavio lokaciju treba da ti bude ukljucen GPS, i treba da zelis da je objavis  sm rile

Ideja je zanimljiva, i ja se nadam da ce zaziveti.

Hvala, Berna!  sm kiss