Autor Tema: Naskakivanje kuja koje nisu u teranju  (Pročitano 2447 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marijana Mijatovic

• Sr. Member

Naskakivanje kuja koje nisu u teranju
« poslato: 16 April, 2014, 23:58:42 »
Da li se ovo jos nekome desava i da li postoji nacin da se spreci?  :( Poludecu i ja i Ema od njega koliko je dosadan, cim mu kazem ne prestane i posle 2 sekunde opet pokusava  :zid2: Znam da je u pitanju jak nagon i da sa tim stvarima ide teze ali bih stvarno zelela normalno kuce.. Uglavnom dok smo isli u park ako bi krenuo da naskace na nekog odmah smo ga kaznjavali i nije vise pokusavao, osim sa Dzez cc u koju je zaljubljen  i sa Emom, znaci kada je pored njih kao da upadne u trans, nista ga ne interesuje ne vrede ni batine, ne dotice ga ni malo, jedino loptica pomaze da mu skrenemo paznju.. Sa Emom se vidja samo par puta godisnje i stvarno bih volela da posete somboru budu lepe a ne da provedem svo vreme skidajuci ga da sa nje  :whip: Inace letos kada smo svi bili na moru leri je ostao u somboru sa babom i dedom i sa njom i kaze mi deda da su posle par dana postali drugari i da je nije naskakao i da su se lepo igrali.. evo i dok ovo kucam on pokusava da je smuva a ona rezi i pokusava da se odbrani  :mad: 

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Naskakivanje kuja koje nisu u teranju
« Odgovor #1 poslato: 17 April, 2014, 08:36:51 »
Ma nista ne pomaze, samo vezivanje. S tim sto je Kuki preferirao da naskace decake  :itwasntme:

• Sr. Member

« Odgovor #2 poslato: 17 April, 2014, 08:49:40 »
U parko to radimo, ali sada trebaju biti vise od dve nedelje zajedno i to 10 dana bez mene, zelim da resim to dok ne odem da moji ne bi poludeli od njega, ionako ga ne vole  sm hide Mora da su decaci bili odusevljeni sto mu se svidjaju  :D Jel se potukao nekad zbog toga?

Evo ih dok su dobri :D

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 17 April, 2014, 10:02:30 »
Balto zna ponekad naskakivati neke kuje, ima jedna što mu je uvijek na piku, neke samo kod prvih par druženja a neke nikako..
jedini način je kao što Berna kaže vezivanje i udaljavanje od takve kuje.. pomaže ako mu kuja neda da to radi, pa se onda samo vrti oko nje i pokušava je na drugi način šarmirati osim silovanjem  :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 17 April, 2014, 15:28:19 »
jaoooo, dje me nadje  sm zid
ovaj moj ima par tipova pasa u koje se zaljubi i iz daljine... stafordice i labradorice (pogotovo crne) su mu rak rana... za to su "odgovorne" 1 stafordica i 1 crna labradorka u koje je hronicno zaljubljen oduvek, i ko za inat, sretnemo ih uvek kad imaju teranje, pa se to prosirilo na celu pasminu  :itwasntme:  evo, bas juce je bio gluv i slep kad je nekih 20m ispred nas ugledao staforda koji je trckarao... pojurio kao lud prema njemu...nit me cuje nit vidi... al kad je onjusio psa shvatio je da je u pitanju decko i vratio se razocaran  :itwasntme:
lud je i za svim malim psima, i kuka cim vidi malog psa, pa prestane da kuka tek kad ustanovi pol  :itwasntme:
zna da se smrtno zaljubi i u mlade muzjake  :itwasntme:  vec sam navikla da me na ulici vlasnici drugih pasa gledaju kao idiota ciji pas ide uredno vezan i uz nogu 10m iza njih i kuka  :zid2:

resenje- ja ga nasla nisam. ustvari, meni je jedini problem sa njim upravo to... hoce li naskociti na nekoga ili ne... vremenom sam tacno ustanovila tipove i uzraste pasa koji su mu slaba tacka i drzim 4 ociju otvorenih kako bih ga zaustavila na vreme da ne smara, tj da uopste ne dodje do toga.

da, kad se pas adekvatno odbrani on se povuce, ali ne bih mogla da zamislim da boravi u istoj kuci sa nekom od tih kuja u koje je zaljubljen, to bi bilo mucenje i njega i nje, i vecita borba

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 17 April, 2014, 20:00:34 »
Znaci to je to,ako ti Vilija nisi mogla nauciti ja sigurno necu moci ovog mog konja  :D Srecom pa se ona brani jer moje uplitanje ne vredi nista.. Evo prvi dan je prosao, bili su ok, igraju se pa u nekom momentu on pokusa da je naskoci ona ga zbaci i to je to  :D A Leri nema tip nego ga miris privlaci, npr njegova omiljena zrtva Dzez crna cc i jedan dan u park dolazi Hani fizicki potpuno identicna Dzez i dolazimo mi sa Lerijem on se sav odusevljen zalece u Hani onjusi je odmakne se i ode kod Dzez a ovu nije ponovo ni pogledao  :D Srecom muzjake ne naskace to smo sankcionisali na vreme, ali da mu se Vili onako zaleti i krene da naskace ne bi bas proslo kao sa onim stafordom  :lipssealed: Bio je strasno tolerantan do 10og meseca posle toga nikakvu dominaciju nije dopustao zato izbegavamo konktakt sa svim muzjacima   :itwasntme:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 17 April, 2014, 20:14:12 »
ma ne naskace wili muzjake radi tripa dominacije ili ne znam cega (pa da to sankcionisem ili pokusam da promenim), on istripuje da je to zenka i zaljubi se ... ako ga takav muzjak ispali ili zarezi na njega, ovaj cvili  :tapsh:  ...ne pada mu na pamet da se brani od "devojke" . naravno, zato i imam 4 ociju otvorenih i prvenstveno gledam da ne dodje do toga. sad sam se setila, ima ovde u kraju i jedan stari kastrirani braon labrador...ima jedno 14-15 godina, i u njega je smrtno zaljubljen  :zid2:
to su sve slucajevi za koje znam i spremna sam na njih, ali kako setamo uglavnom po mestima gde ili nema pasa, ili su poznati, tako i izbegavam moguce situacije.
ugl, ako izuzmemo zenke, moze da se primi na muzjaka koji je vrlo mlad, ili kastriran, ali bitno je da lici na njegov "tip"

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 18 April, 2014, 07:20:52 »
super mi je kako wili ima svoj tip psa  :D genijalno!

možda nije u dobroj temi, ali tako i moja prasica ispočetka samo dobermane voljela, a sad voli se igrati sa kratkodlakim većim psima najviše, ali opet da nisu jako veliki kao doge  :D interesantno! s dugodlakima se jako rijetko uopće poželi igrati ili družiti.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 18 April, 2014, 11:49:23 »
verovatno zavisi o okolini u kojoj su odrastali i psima koje su susretali kao i pozitivnim i negativnim iskustvima... ovaj od kad je dosao se jako veseli cupavcima, pogotovo tamnijim, od malih do njegove velicine... kako je iz odgajivacnice gde su bili srednji i patuljasti crni snauceri-to mi je logicno. recimo, molosi sa izrazajnijim naborima su mu uvek bili  :blink:  ... secam se kad je prvi put video napuljskog mastifa... totalno se sokirao i oprezno ga iznjusio i proucio  sm zelenko  ...imamo i 2 bloodhounda koja srecemo, oni mu nisu legli sto zbog izgleda, sto zbog glomaznosti, sto zbog tripa da uvek idu direkt na njega i cvile (kao sto i on cvili  :tapsh: )... naravno, sunce ga ogreje kad ugleda hrtove... bilo koje...a i njihova narav mu totalno odgovara jer ne potpiruju njegovo ludilo...

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 18 April, 2014, 12:10:32 »
jao, mojoj su mužjaci borzoja, koji su poprilično veliki, prišli par puta i ona je tako počela cviliti od straha  :D dok se recimo sa salukićima i greyicom koju smo vidjeli osjećala super!
a par puta su ju napali njemačka ovčarka i čopor šaraca pa razumljivo da su joj dlakavci big no-no  sm smesko2

i inače, jedino je dala svom najfrendu iz djetinjstva s kojim smo stalno šetali, malom trobojnom goniču, da ju naskoči  sm love  :D , prema ostalima je vještica kad samo pomisle na to  sm smesko1

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 18 April, 2014, 12:38:04 »
secam se kako je srela wilija...nije mu dala "priliku" ni na pola metra da joj pridje  sm cepko 
mozda kad ga sveze otrimam pa bude "kratkodlak", bude imao vise sanse  :D

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 18 April, 2014, 12:51:26 »
a da, prase nema milosti po tom pitanju  sm redface
kad je puštena i zajedno šetamo s muškima, onda bude simpatičnija   :itwasntme:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 18 April, 2014, 13:58:22 »
Kali bash ne voli pripadnike svoje rase (mozda zato shto redovno popija zaushke od istih  sm smesko1) do pre koju god je ovako izgledalo kad joj se priblizi muzijak NO :tapsh:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 18 April, 2014, 14:22:32 »
ja ne znam jesu li mi komicniji muzjaci sa svojim blentavim facama kad vide zenku, ili zenke kojima je vise pun k. smaranja pa preventivno pokazuju zube cim se neki pojavi na vidiku  :D

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 19 April, 2014, 10:44:44 »
e upravo ta faca Digi  sm smesko1